02188721092 09129533282 09126147685

اخذ اقامت هلند

اخذ اقامت هلند

دریافت اقامت هلند بسیار جذاب است به دلایلی که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. با ماه همراه باشید…

شاید اولین چیزی که با شنیدن نام کشور هلند به ذهن اغلب ما خطور می کند، شادترین مردم جهان و گل های لاله است. بی شک زندگی در کشور هلند آرزوی بسیاری از افرادی است که رویای مهاجرت در سر خود می پرورانند. اگر شما نیز از جمله کسانی هستید که به زندگی در کشور هلند فکر می کنید و در پی یافتن راه های اخذ اقامت هلند هستید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

زندگی در هلند

کشور هلند در شمال غرب قاره اروپا قرار دارد که از سمت شرق با آلمان و از جنوب با بلژیک همسایه است. پایتخت هلند شهر زیب و رویایی آمستردام است. این کشور کلاً ۱۲ استان دارد.شایان ذکر است که اسم این کشور به انگلیسی ندرلندز است. در واقع در این کشور دو استان به نام های هلند شمالی و هلند جنوبی وجود دارد. شاید به این دلیل است که ما اسم این کشور را به اشتباه هلند می نامیم. زبان رسمی این کشور داچ است و با زبان آلمانی متفاوت است. آب و هوای هلند بسیار غیر قابل پیش بینی می باشد اما به طور کلی این کشور تابستان  گرم، بهار و پاییز پر باران و زمستان سرد دارد.

این کشور از نظر اقتصادی بسیار پیشرفته بوده و جایگاه بسیار مهمی در اقتصاد اروپا دارد. اقتصاد این کشور عمدتاً متکی به کشاورزی، تجارت، ماهی گیری، کشتیرانی و بانکداری می باشد. هلند یکی از ۱۰ کشور برتر در صادرات مواد غذایی، مواد شیمیایی، فلزات، وسایل الکتریکی، ماشین آلات است.

زندگی در هلند

نژاد پرستی در هلند

امروزه برای اغلب کسانی که رویای مهاجرت در سر دارند یکی از مهمترین موضوعات، موضوع نژاد پرستی است. قبل از هر چیزی ابتدا باید بدانیم که تعریف نژادپرستی چیست و منظور ما از نظر نژادپرستی چیست؟ به افرادی که شما را با پیش داوری و تبعیض بر اساس ظاهر زبان و یا تفاوت‌های فرهنگی پایین تر از خودشان می‌دانند و احساس برتری نسبت به شما دارند و حتی این برتری را با استفاده از قدرت به شما نشان می دهند نژادپرست می گویند. خوشبختانه درکشور هلند هرگونه  رفتاری که به عنوان نژادپرستی تلقی شود جرم حساب می‌شود و اگر کسی این رفتار را با مهاجران داشته باشد چه در محیط کاری که در محیط تحصیلی و یا هر جای دیگر مهاجران می‌توانند از آنها شکایت کند و دولت هلند حتماً به این شکایت‌ها رسیدگی می‌کند.در صورتی که اثبات شود  شخص هلندی رفتار نژادپرستان داشته باید جریمه های خیلی سختی را متقبل شود.

ساعت‌های کاری در هلند

در ابتدا باید بگویم که در  تقویم هلند فقط ۹ روز تعطیل رسمی وجود دارد. به غیر از این ۹ روز تعطیل رسمی  افراد ساکن هلند تقریبا بین ۲۰ الی ۳۰ روز حق مرخصی با حقوق دارند که باید از آن استفاده کنند. برای دانشجویان مقطع دکترا این مرخصی می تواند تا ۴۰ روز هم باشد. جالب ترین موضوع راجع به کار در کشور هلند این است که ساعت های کاری در هلند در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار کمتر است. هلندی ها فقط ۲۹ ساعت در هفته کار میکنند و زمان بیشتری را برای تفریح و بودن در کنار خانواده شان اختصاص می‌دهند و البته دغدغه مالی هم ندارد زیرا هلند در مقایسه تعادل بین کار و زندگی رتبه اول را در دنیا کسب کرده است. شاید برایتان جالب باشد که چرا ساعت کاری در کشور پیشرفته ای مانند هلند اینقدر کم است؟ در جواب به این سوال باید بگوییم که خانواده برای افراد ساکن هلند بسیار مهم است و دلیل دوم این است که زمانی که حقوق شهروندان هلند بیشتر از حد نصاب میشود مالیات آن نیز بیشتر می‌شود و به صرفه نیست که افراد ساعت‌های کاری بیشتری را کار کند. به عنوان مثال کارمندی که علاوه بر تایم کاری خود ده ساعت اضافه کاری دارد پنجاه درصد ازحقوق اضافه کاری خود را باید بابت مالیات به دولت پرداخت کند.

ساعت‌های کاری در هلند

بررسی راه‌های اخذ اقامت هلند

هلند ششمین کشور شادترین مردمان جهان است. امنیت ، رفاه و درآمد بسیار بالا و نرخ بیکاری بسیار پایین این کشور را به مقصد رویایی بسیاری از مهاجران تبدیل کرده است. در این قسمت از مقاله می خواهیم تمامی راه های اخذ اقامت هلند را بررسی کنیم.

اقامت در هلند از طریق سرمایه گذاری

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم این کشور از نظر اقتصادی بسیار پیشرفته است و به همین دلیل سرمایه گذاری یکی از محبوب ترین و آسان ترین راه های اخذ اقامت از هلند  محصوب می شود. افرادی که از طریق سرمایه گذاری به هلند مهاجرت می کنند می توانند بعد از گذشت ۵ سال اقامت دائم خود را دریافت کنند. در ادامه به بررسی راه های دریافت اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری می پردازیم.

ثبت شرکت در هلند

ثبت شرکت یکی از راه های دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در هلند است که حداقل به مبلغ یک میلیون و ۲۵۰ هزار یورو نیاز دارد. متقاضیان با ثبت شرکت در هلند به راحتی می‌توانند به کشورهای حوزه شنگن نیز رفت و آمد کنند ، حساب بانکی داشته باشند و برای خود و تمام اعضای خانواده خود اقامت دریافت کنند.

راه اندازی استارتاپ در هلند

هلند نیز مانند بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان به افرادی که ایده های استارتاپی خلاقانه دارند که می‌توانند بر اساس آن کسب و کارهایی را ایجاد کرده ، آنها را اداره کنند و به رشد اقتصادی کشور کمک کنند اقامت اعطا میکند.

خرید ملک در هلند

هلند نیز همانند بسیاری از کشورهای جهان به افرادی که متقاضی مهاجرت به هلند از طریق خرید ملک هستند امکان اخذ اقامت موقت و سپس تبدیل آن به اقامت دائم را می دهد.

خرید ملک در هلند

اقامت تمکن مالی

اقامت تمکن مالی که در سال های اخیر بسیار محبوب شده است یکی از آسان ترین و کم ریسک ترین روشهای دریافت اقامت می باشد.دریافت اقامت از طریق تمکن مالی نسبت به سایر روش‌های دریافت اقامت هلند ریسک کمتری دارد. راه های اخذ اقامت هلند از طریق تمکن مالی به این صورت است که شخص با ارائه مدارک و اسناد ملکی و اثبات داشتن تمکن مالی می‌تواند به همراه خانواده اش وارد کشور شده ، اقامت موقت دریافت کند و پس از گذشت چند سال درخواست اقامت دائم دهد.

اقامت هلند از طریق کار

اگر می خواهید از طریق اقامت کاری به هلند مهاجرت کنید، باید بگوییم که ابتدا باید ویزای کار دریافت کنید. ویزای کار در هلند به سه دسته تقسیم می‌شود که در ادامه به بررسی هر کدام از آنها می پردازیم:

 دریافت ویزای MVV

این ویزا مختص کسانی است که می‌خواهند با اعضای خانواده خود مهاجرت کنند. متقاضی با دریافت این ویزا ا وارد و هلند میشود و به جستجوی کار می پردازد. برای یافتن شغل مناسب ابتدا باید به اداره کار رفته و مجوز کار در هلند را دریافت کنید.

اخذ ویزای GVVA

افرادی که از طریق یک کارفرمای هلندی جاب آفر دریافت می کنند می توانند درخواست این نوع از ویزا را داشته باشند.شخص متقاضی با دریافت این نوع از ویزا می‌تواند وارد هلند شده و بیش از سه ماه در هلند اقامت کند. شایان ذکر است که این ویزا عموماً سه ساله صادر میشود.

ویزای کاری کوتاه مدت

شخص متقاضی با دریافت این ویزا به مدت ۹۰ روز می‌تواند وارد کشور هلند شده و مشغول کار شود. این نوع ویزا  ۳ ماه اعتبار دارد ولی امکان تمدید تا شش ماه را نیز دارد.  شخص متقاضی با دریافت این نوع از ویزا می تواند در سایر کشورهای حوزه شنگن نیز کار کند. البته این ویزا برای ایرانی ها غیر قابل صدور است.

اقامت در هلند

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کار هلند

 • داشتن جاب آفر از سوی یک کارفرمای هلندی
 • ارائه مدارک اهراز هویت
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • ارائه رزومه کاری و تحصیلی
 • ارائه بیمه مسافرت
 • ارائه نامه گواهی سلامت
 • نامه اثبات تمکن مالی
 • ارائه آدرس محل زنگی در هلند
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • شماره امنیت اجتماعی

اقامت در هلند از طریق تحصیل

اقامت از طریق تحصیل یکی از پرطرفدارترین راه های اقامت به هلند میباشد. البته از طریق اقامت تحصیلی امکان دریافت اقامت دائم به صورت مستقیم ممکن نیست. دولت هلند به تمام دانشجویان پس از اتمام طول دوره تحصیل ایشان یک سال فرصت میدهد که در هلند بمانند و کار مرتبط با رشته خود را پیدا کند.  پس از مشغول شدن به کار ویزای خود را از تحصیلی به کاری تغییر دهند تا پس از ۵ الی ۶ سال برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند.  دانشجویان بین المللی می توانند در طول دوران تحصیل به کارهای نیمه وقت مشغول شوند تا بخشی از هزینه های زندگی خود را تامین کرده و پس از اتمام تحصیلات خود بتوانند وارد بازار کار شوند. تعداد ساعت هایی که هر دانشجو می تواند در طول هفته مشغول به کار شود مرتبط با مقطع تحصیلی آن دانشجو می باشد. هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه های هلند برای افراد بومی هلند و شهروندان هلند حدود ۲ هزار یورو و برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا که بدون دریافت بورسیه و با هزینه شخصی خود به تحصیل می پردازند حدود ۱۰ هزار یورو می باشد.

اقامت-در-هلند-از-طریق-تحصیل

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت تحصیلی در هلند

 • مدارک اهراز هویت
 • ارائه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • پاسپورت
 • رزومه تحصیلی
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • رسید پرداخت هزینه کامل ویزا
 • گواهی سلامت
 • نامه اثبات تمکن مالی
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل ۷
 • نامه پذیرش از طرف دانشگاه

اقامت در هلند از طریق دوره های  PDEng

دوره هایPDEng  در واقع دوره هایی با طول مدت دو سال می باشند. که شما از طریق یک شرکت و از طریق دانشگاه استخدام می شوید تا پروژه ای را انجام دهید یا محصولی را تولید یا طراحی کنید. و در انتهای دو سال شما مدرک دکترای حرفه ای در زمینه مهندسی  نیز دریافت می کنید. و همچنین در انتهای دوره به راحتی میتوانید در همان شرکت یا در شرکت های دیگر مشغول به کار شوید. از مزایای این روش مهاجرت می توان به دریافت حدودا دو هزار دولار حقوق ماهانه اشاره کرد و همچنین در انتهای سال به اندازه یک ماه پاداش نیز دریافت می کنید (یعنی به عبارتی ۱۳ ماه حقوق در یک سال .).از مزیت های بسیار خوب دیگر این روش می توان به دریافت ویزای همراه نیزاشاره کرد. یعنی شما می توانید با یک همراه وارد هلند شوید وهمچنین همراه شما نیز اجازه اشتغال دارد. همچنین در این روش از دریافت اقامت شما بعد از ۲ سال می توانید ویزای جستوجوی کار دریافت کنید که شما را به دریافت اقامت از این کشور طی دوره ۵ سال نزدیک می کند.

مزایای زندگی در هلند

ویزای جستجوی کار

این ویزا مختص کسانی می باشد که می خواهند به هلند آمده و به دنبال کار بگردنند این ویزا دارای عتباری به مدت یکسال  می باشد یعنی شما  با دریافت این ویزا می توانید تا یک سال به صورت قانونی در هلند زندگی کرده و به دنبال کار بگردید. اما در طول این یکسال هزینه های زندگی با خود شخص می باشد. ولی اگر درامد افراد از حد معینی کمتر بوده کمک هزینه زندگی به آنها ازطریق دولت داده می شود. اما چه کسانی  می توانند این ویزا را دریافت کنند  شما برای دریافت این ویزا باید یکی از سه شرط زیر را دارا باشید:

 1. در یکی از مقاطع کارشناسی، ارشد یا دکترا از خود دانشگاه های کشور هلند فارغ التحصیل شده باشید.
 2. در یکی از دانشگاه های هلند یا دانشگاه های معتبر دنیا محقق بوده باشید.
 3. از یکی از ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا در مقطع ارشد یا دکتری فارغ التحصیل شده باشید.

دریافت اقامت هلند از طریق ازدواج

ازدواج در هلند یکی از راه های اخذ اقامت هلند می باشد. برای دریافت اقامت از این طریق ابتدا شخص هلندی باید مدارک مورد نیاز برای اثبات رابطه اش با شخص غیر هلندی ، مدارک اثبات تجرد، صداقت در ازدواج، مدارک اثبات تمکن مالی و… را به اداره مهاجرت تحویل دهد تا بتواند دعوتنامه صادر کند. سپس باید در یکی از مکان های عمومی مانند کلیسا یا شهرداری مراسم ازدواج خود را برگزار کنند و در شهرداری ثبت کنند. پس از گذشت ۳ الی ۵ سال امکان دریافت اقامت دائم به شخص غیر هلندی اعطا می شود.

دریافت اقامت هلند از طریق ازدواج

دریافت اقامت دائم هلند

اقامت دائم یا به عبارتی دریافت تابعیت هلند تنها با روش  اشاره شده امکان پذیر است. درهلند نیز مانند تمامی کشور برای دریافت تابعیت شما باید چندین سال در این کشور مشغول به کار شده و بیمه و مالیات پرداخت کنید. با ما همراه باشید تا به چند سوال پر تکرار در رابطه با روش ها دریافت اقامت در هلند پاسخ دهیم.

از کم هزینه‌ترین روش برای مهاجرت به کشور هلند چیست؟ روش ها کاری همچون دریافت پیشنهاد کار و روش ها تحصیلی از کم هزینه ترین روش های دریافت اقامت می باشند.

سریع ترین روش برای دریافت اقامت در هلند ؟ از سریع ترین و راحت ترین روش ها میتوان به ثرمایه گذاری  در این کشور اشاره نمود

آیا مسلط بودن به زبان الزامی است؟ بله برای دریافت تابعیت این کشور افراد باید به زبان  هلندی مسلط باشند.

شاید علاقمند باشید در مورد نحوه اخذ اقامت ترکیه نیز اطلاعات کسب کنید.

5/5 - (3 امتیاز)
تماس با ما

شما همه روزه می توانید با شماره های مندرج در وب سایت با دفتر ترکیه یا ایران تماس حاصل فرمایید و سوالات خود را با ما مطرح کنید.

دفتر تهران


تهران – خیابان گاندی – نبش کوچه 23


02188721092
02188722027


09124265750
09129533282
09126147685

تلفن اینترنتی: 02191013237

دفتر ارومیه

خیابان خیام جنوبی ، نرسیده به میدان جهاد ، ساختمان بانک قوامین ، طبقه دوم ، واحد 8

04432235605
09143458121

دفتر استانبول

Atatürk, Zuhal Sk. No:1, 34500 Büyükçekmece/İstanbul

00905316839816