آنتالیا تفریحات زیادی را برای انجام دادن به همه ارائه می دهد. اگر می خواهید کمی به گشت و گذار بپردازید ، یک سری جذاب از جاذبه های گردشگری پیدا می کند تا شما را مشغول کند. این شهر قدیمی هزارتوی پر از مکان های تاریخی است ، در حالی که این شهر کاملاً مناسب توریست ها است و می تواند به عنوان نقطه اصلی شما برای گشت و گذار در اطراف منطقه دورافتاده ، جایی که ده ها ویرانه بزرگ در انتظار آن است ، عمل کند.

هرچند همه جاذبه ها تاریخی نیست ولی این شهر نقاط خوبی برای راه اندازی شما به سمت سواحل ماسه سفید فیروزه ترکیه است. دوستداران ساحل و علاقه مندان به تاریخ هر دو راضی خواهند شد. سفر خود را با لیست بهترین جاذبه های گردشگری آنتالیا برنامه ریزی کنید.

شهر قدیمی (کالئیچی) انتالیا

کالئیچی

محله پر پیچ و خم Kaleiçi برای قدم زدن ساخته شده است. عمارتهای عثمانی سفید و با سقف قرمز کاملاً مرمت شده در خیابان های سنگ فرش شده و هم اکنون تعداد زیادی هتل بوتیک ، فروشگاه سوغاتی ، گالری های هنری و رستوران ها که در آن فعالیت می کنند. اگرچه بیشتر مکانی برای تنفس در محیط دنیای قدیم است ، اما جاذبه های گردشگری بسیار کمی نیز برای کسانی که می خواهند گشت بزنند وجود دارد.

میدان اصلی (کاله کاپیسی) دارای یک دروازه قلعه و یک برج ساعت سنگی است ، همچنین مسجد Tekeli Mehmet Pasa در قرن هجدهم به دلیل کاشی کاری های داخلی خیره کننده آن ارزش دیدن دارد. در امتداد Hesapçi Sokak ، منار زیبا( مناره کوتاه که ترجمه کسیک مناره است) را پیدا خواهید کرد. در قرن 19 توسط آتش سوزی ویران شد ، این تنها چیزی است که از ساختمانی باقی مانده است که زندگی خود را به عنوان یک معبد رومی آغاز کرد ، به یک کلیسای بیزانس تبدیل شد و در نهایت به یک مسجد تبدیل شد.

بندر قدیمی انتالیا

بندر قدیمی

بندر قدیمی آنتالیا که به صورت یک فرورفتگی در صخره ها قرار گرفته است ، یک جای گیری خاص زیبا از بوتیک ها ، کافه های زیبا ، بازارها و قایق های تفریحی آرام و مبهم است که به دریای درخشان مدیترانه نگاه می کنند. اکنون با داشتن فضای آرام قایق تفریحی ، دشوار است تصور کنید که این مکان زمانی قطب اصلی اقتصادی آنتالیا بوده است ، اما از قرن 2 تا اواسط قرن 20 ، این بندر نقطه اصلی بود ، تجارت و رونق شهر و اطراف آن را به ارمغان آورد .

پیشنهاد : جاذبه های گردشگری ازمیر

این روزها ، شما برای خرید به اینجا می آیید و در حالی که یک قهوه می نوشید ، غروب خورشید را بر روی دریا تماشا می کنید ، یا می توانید با یکی از قایق های مسافرتی برای شنا بروید، گشت و گذار و حوله خود را به سمت مدیترانه برداشته و اماده شوید تا از ساحل فوق العاده ان استفاده کنید.

موزه آنتالیا

موزه آنتالیا

اگر به تاریخ ترکیه علاقه مند هستید ، این موزه عالی را از دست ندهید. نمایش اشیای قدیمی خیره کننده اینجا بهترین یافته ها را از مکان های حفاری در سراسر سواحل ترکیه به نمایش می گذارد. این مجموعه به روشی مثال زدنی اشیا را به  نمایش گذاشته است طوری که شما را وارد ان برهه از زمان میکند ، درک تاریخ غنی (و نسبتاً پیچیده) ترکیه آسان است. بخش بزرگ باستان شناسی نمایش هایی از عصر مفرغ تا بیزانس را با تأکید ویژه بر ویرانه های منطقه نزدیک ارائه می دهد.

اگر وقت کافی ندارید ، برای گالری های حاوی موزاییک های Seleukeia ، نمایش انبار احتکار نقره از Aspendos و مجسمه های الهی Perge ، یک لیست اماده کنید تا بتوانید همه ان هارا ببینید.

ییولی مناره آنتالیا

ییولی مناره آنتالیا

متمایزترین مکان دیدنی آنتالیا ، مناره ییولی (مناره فلوت) است که توسط سلطان سلجوقی علاالدین کیکوباد (36-31219) ساخته شده است. مناره یک نمونه معماری از سلجوقیان است ، با پایه مربع شکل که توسط یک طبل هشت ضلعی که شافت فلوت را تحمل می کند ، و گالری پیچیده آن در بالای آن قرار گرفته است. مسجد متصل به قرن 14 هنوز هم در حال استفاده است. مناره درست در کنار دروازه ورودی Kale به شهر قدیمی است.

پیشنهاد : جاذبه های گردشگری استانبول

روبروی مناره برج ساعت آنتالیا در دوران عثمانی قرار دارد ، در حالی که در نزدیکی آن مقبره هایی متعلق به قرن 14 وجود دارد.

دروازه هادریان

دروازه هادریان

دروازه هادریان یکی از اصلی ترین (و چشمگیرترین) دروازه های ورودی به منطقه کالئیچی است. قسمتهای قابل توجهی از دیوارهای شهر هلنیستی و رومی در ضلع شرقی شهر قدیمی حفظ شده است و دروازه هادریان برجسته ترین این بخشها است. این دروازه سنگ مرمر به سه طاقی شکل گرفته است ، که به احترام بازدید 130 میلادی توسط شخص امپراطور هادریان ساخته شده و همچنین با تزئینات برجسته تزئین شده است. هنگام قدم زدن در طاق ها ، به سقف نگاه کنید تا بهترین کنده کاری های انجام شده را مشاهده کنید.

قلعه روم (Hidirlik Kalesi) آنتالیا

قلعه روم (Hidirlik Kalesi) آنتالیا

این برج استوانه ای با ارتفاع 14 متر به شکل چمباتمه ای که در قرن 2 ساخته شده است ، از بالای بندر در حاشیه پارک Karaalioglu به بندر قدیمی نگاه می کند. هیچ کس کاملاً مطمئن نیست که وظیفه اصلی آن چه بوده است ، اما اکثر آنها موافقند که آن را به عنوان برج دیده بانی یا فانوس دریایی بندر شلوغ طراحی و ساخته اند. اکنون یک مکان خارق العاده برای تماشای غروب خورشید یا دیدن آن منظره مهم و چشمگیر از منطقه بندر قدیمی است.

پیشنهاد : بهترین شهرهای ترکیه برای ایرانیان

این پارک خود یک منطقه مهم برای پیک نیک و یک مکان آرام و پر از گل برای فرار از شلوغی خیابان های شهر است. همانطور که مردم محلی از ان استفاده میکنند و غروب برای تفرجگاه به اینجا می ایند.

در صورت نیاز به تنوع میتوانید پس از گشت و گذار ، از کافه های عالی که در این نزدیکی هستند استفاده کنید زیرا جاذبه های گردشگری انتالیا محدود به گفته هایمان نیست.

آسپندوس

آسپندوس

دلیل اصلی علاقه مندان به تاریخ آنتالیا بازدید سفر یک روزه به آسپندوس ،( حدود 47 کیلومتری شرق ) انتالیا میباشد. این مکان باستانی یک تئاتر رومی است که معمولاً بهترین مکان در جهان و یکی از برترین جاذبه های گردشگری در ترکیه است. جلوه گر روزهای شکوه این شهر خیره کننده و باستانی در طول قرن های 2 و 3 بوده است و قبل ویرانه هایی که امروزه می توان دید ، ساخته شده است.

به غیر از تئاتر ، که به طور کامل مرمت شده است و می تواند 15000 نفر را در خود جای دهد ، قسمت اعظم این مکان هنوز ویرانه است و احتمالاً فقط برای پرشورترین بازدیدکنندگان جالب باشد. اگر وقت کافی ندارید اما علاقه دارید تا جایی که می توانید مکان های برجسته منطقه آنتالیا را تهیه کنید ، تور آبشارهای Aspendos ، Perge و Manavgat به شما امکان می دهد در طول یک روز سه مورد از محبوب ترین جاذبه ها را پوشش دهید. این تور شامل تورهای خرابه های رومی Aspendos و Perge ، ورودی Aspendos و آبشارها (که نزدیک Side هستند) ، ناهار و وانت و پیاده روی از هتل آنتالیا شما می شود.

پیشنهاد : آب و هوای شهرهای ترکیه

ترمسوس

ترمسوس

Aspendos  ممکن است همه شهرت گردشگری را بدست آورد ، اما Termessos ، 34 کیلومتری شمال غربی آنتالیا ، خود را به خوبی در لیست جاذبه های گردشگری انتالیا ثبت میکند. نه یونانی ها و نه رومی ها نتوانستند Pisidians جنگ مانند را که به سختی از استقلال خود در برابر چشم کوه ترمسوس محافظت می کردند ، رام کنند. بقایای به خوبی حفظ شده این شهر باستانی در امتداد دامنه کوهی ناهموار با چشم اندازهای فک در حومه شهر پراکنده است.

اگر می خواهید به طور کامل در این مکان گشت بزنید ، کفش های محکم بپوشید و آب زیادی به همراه ببرید. خیابان ستون دار و آگورای فوقانی به ویژه چشمگیر است اما تئاتر را از دست ندهید ، جایی که چشم اندازهای آن در بالای قله های کوههای توروس حیرت انگیز است.

پرژ

پرژ

استادیوم وسیع و پر از آوار پرژ ، معابد نیمه ویران شده و آجرهای بزرگ ستون دار پر از فضای شکوهمند شده است. روزگاری پایتخت پامفیلیای باستان به مشار می رفت که در زمان حکومت یونان و سپس روم شکوفا شد. خرابه های اینجا ، در حدود 17 کیلومتری شرق آنتالیا ، به اندازه سایر مناطق موجود در ساحل فیروزه ترکیه حفظ و بازسازی نشده است ، اما این بدان معنی است که جمعیت کمتری را به خود جلب می کند و بازدید کنندگان می توانند در خیابان های ستون دار و معابد نیمه فرورفته با آرامش گشت و گذار کنند. حمام های رومی ، دروازه یونانی و آکروپلیس همه جالب توجه هستند.

پیشنهاد : جاذبه های گردشگری قبرس

Olympos و Chimaera

Chimaera

دهکده های دوقلوی Olympos و Çirali ، در حدود 84 کیلومتری جنوب غربی آنتالیا ، در بخشی از خط ساحلی دوست داشتنی نزدیک ویرانه های بزرگ گیاه Olympos شهر باستانی Lycian نشسته اند. علاوه بر خرابه ها ، جاذبه معروف اینجا chimaera است ، شعله ای جاودانه که از صخره سنگی بالای آن به نوعی می لرزد. اولیمپوس در بین کوله پشتی هایب با مالکیت جوانان محبوب است و به داشتن شب زنده داری شهرت زیادی دارد ، در حالی که چیرالی آرامتر است و همه چیز را در مورد خنک شدن در ساحل نشان می دهد. هر دو برای هر کسی که به تعطیلات ساحلی و دور از استراحتگاه های توریستی امده است و ترکیه را انتخاب کرده مناسب میباشند.

ساحل کنییالتی انتالیا

ساحل کنییالتی انتالیا

در شرق مرکز شهر آنتالیا ، ساحل کنییالتی یکی از دو جاروبرقی شن و ماسه آنتالیا است ، با پشتوانه ای زیبا از کوهها که به آن طرف ساحل می رود. در طول تابستان ، این نوار (که بیشتر از سنگریزه ها شن و ماسه است) بین بازدیدکنندگان داخلی و خارجی بسیار محبوب است و روزهای ساحلی با امکانات فراوان ارائه شده برای مسافران محیا می شود. صندلی های آفتابی با چتر را می توان اجاره کرد ، سرویس بهداشتی و دوش مناسبی وجود دارد و تفرجگاه درخت نخل پشت ساحل با فروشگاه هااست. میان وعده ، کافه ها و رستوران ها برای زمانی که بدنبال غذا هستیدبه کمک شما می آیند و غذاهای فوق العاده را ارائه میکنند.

چشمه های کارست آنتالیا

حومه سنگ آهک آنتالیا سرشار از چشمه های کارستی ، فروچاله ها و آبشارها است. ذخایر آهک از این چشمه ها طی یک دوره زمانی 1.5 تا دو میلیون ساله در تراسهای تراورتن وسیعی شبیه تراسهای معروف در پاموکاله ساخته شده است. Kirkgöz و Pinarbasi (درست در شمال غربی آنتالیا) چشمه ها و فروچاله هایی برای دیدن دارند ، همچنین در Düdenbasi ، آبشارها در یک تنگه باریک ریزش می کنند. برای تحسین این منظره نیز ابشار دودن از ارتفاع بالا در حال خود نمایی است  و در ارتفاع پایین رودخانه دودن تصویری ماندگار در ذهن ها ثبت میکند. یک سفر به اینجا باعث می شود که پی ببریم طبیعت زیبایی از انبوه جذابیت های تاریخی آنتالیا جدا شده است.

پیشنهاد به شما : خرید خانه در آنتالیا