استانبول بزرگترین شهر ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی این کشور است و در کنار دریای مرمره و تنگه بسفر قرار گرفته است. استانبول تنها شهری است که قسمتی از آن در آسیا و قسمت دیگر در اروپا واقع شده و به وسیله پل بسفر به یکدیگر متصل شده اند. این شهر بزرگ و تاریخی در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا انتخاب شده است و از لحاظ گردشگری خارجی رتبه سوم را در جهان دارد. استانبول در گذشته با نام های گوناگونی شناخته می شده از جمله : بیزانتیوم، استیمبول، کنستانتینوپل و …. در ادامه با ما در در ناب هاوس همراه باشید تا با جاذبه های گردشگری استانبول بیشتر آشنا شویم.

در طول قرون متمادی شهر استانبول، که هم در اروپا و هم در آسیا قرار دارد توسط امپراطوری های رومی بعنوان کلانشهرهای بزرگ جهان برای مقرر فرماندهی انتخاب شده است. این شهر بعنوان مستعمره بیزانس در حدود 1000 سال قبل از میلاد تاسیس شد و به پایتخت بزرگ امپراتوری بیزانس در قسطنطنیه تبدیل شد و پس از پیروزی عثمانی ها بر این شهر، جایگاه با شکوه خود را به عنوان قلب امپراتوری آنها حفظ کرد. این شهر (که پس از تأسیس جمهوری ترکیه به طور رسمی به استانبول تغییر نام یافت) با بقایای با شکوهی از تاریخ طولانی و درخشان خود اکنده شده است و گشت و گذار در اینجا حتی بی حوصله ترین بازدید کننده را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

علاوه بر چهار مکان اصلی (مسجد ایاصوفیه, توپکاپی سرایی, مسجد ابی و بازار بزرگ) استانبول که قطعا می بایست در اولین مسافرت به آن ها سر بزنید، وجود مناظر جذاب در مجاورت این 4 جاذبه اصلی و اطراف شهر قطعا ایجاب می نماید شما زمان کافی را برای گشت و گذار در سایر مناظر خیره کننده دور از شهر اختصاص دهید. بنابراین سفر خود را با لیست بهترین جاذبه های گردشگری استانبول برنامه ریزی کنید.

توجه: برخی از مشاغل ممکن است به دلیل مسائل بهداشتی و ایمنی و شیوع ویروس کرونا اخیر در جهان موقتاً بسته شود.

جاذبه های گردشگری استانبول بسیار زیاد می باشد. از مساجد و کاخ ها گرفته تا موزه ها و بازارهای تاریخی که همگی در طول سال پذیرای گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می باشند. بیشتر این جاذبه ها در اطراف منطقه سلطان احمد قرار گرفته اند اما مناطق بی اوغلو و تکسیم هم جذابیت های گردشگری و توریستی فراوانی دارند. ایاصوفیه و مسجد آبی جزو مکان هایی هستند که هر گردشگری باید از آن ها بازدید کند. از بازارهای استانبول دیدن کنید، سوغاتی بخرید و یا حتی به یکی از حمام های ترک بروید و از ماساژ لذت ببرید.

مسجد ایاصوفیه

ایاصوفیه که در گذشته حاجیا صوفیا خوانده می شد یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری استانبول به شمار می رود. این بنای باشکوه در منطقه تاریخی استانبول واقع شده و در طول تاریخ امپراطوری های مختلفی را دیده است. مسجد ایاصوفیه که در ابتدا کلیسا بوده و در سال 537 میلادی توسط امپراطور بیزانس، ژوستین یکم ساخته شده است. ایاصوفیه به مدت 6 قرن و تا قرن 12 میلادی به عنوان کلیسای کاتولیک رمی به حساب می آمد اما در قرن پانزدهم توسط معمار عثمانی به نام “سینان” به مسجدی باشکوه تبدیل شد. از سال 1935 این بنا به عنوان موزه ایاصوفیه مورد استفاده عموم قرار گرفته است. ارتفاع گنبد ایا صوفیه از زمین پنجاه و پنج متر است و چهل پنجره روی گنبد قرار گرفته است. همچنین این بنا نه در و صد و هفت ستون دارد. موزه ایاصوفیه شاهکار دوران بیزانس و امپراطوری عثمانی‌هاست و از آن به عنوان مهم ترین نماد ترکیه یاد می‌کنند که بین ادیان اسلام و مسیحیت پیوند ایجاد می ‌کند.

گفته شده است که وقتی امپراتور بیزانس یوستینیان برای اولین بار در سال 536 میلادی وارد کلیسای تمام شده خود شد ، وی فریاد زد: “جلال بر خدا, که من شایسته چنین کاری شناخته شده ام. اوه سلیمان ، من از تو پیشی گرفتم!!!” اظهارات سرسام آور امپراطور به جهان در مورد ثروت و توانایی فنی امپراتوری خود بود. از گذشته گفته شده که این منطقه در اطراف تاج و تخت امپراتور در کلیسا مرکز رسمی جهان شناخته میشد.

به دلیل تبدیل شدن به مسجد ، پس از تسخیر قسطنطنیه توسط ارتش عثمانی ، تا تبدیل شدن به موزه در قرن 20 ایاصوفیه به عنوان یکی از محبوب ترین بناهای تاریخی استانبول باقی مانده است.

آدرس: منطقه سلطان احمد, میدان ایاصوفیه

مسجد اباصوفیه

کاخ (قلعه) توپکاپی

“توپکاپی سرای” در قرن پانزدهم میلادی توسط سلطان محمد فاتح ساخته شده است. سلطان محمد تا سال 1481 در این کاخ زندگی می کرده است. کاخ توپکاپی در محل اتصال تنگه بسفر و دریای مرمره و خلیج شاخ طلایی واقع شده است. در گذشته این کاخ محل زندگی سلاطین عثمانی بوده است و باغ بسیار باشکوهی را داراست. معروف ترین قسمت قلعه توپکاپی بخشی به نام حرم می باشد که سلطان و خانواده اش در این قسمت زندگی می کرده اند. با عبور از میان آشپزخانه به تالار باشکوه کاخ می رسید. بخش بعدی این بنا شامل اتاق های مخصوص سلطان می باشد. مجموعه ای ارزشمند از لوازم پیامبر اسلام و گنجینه سلطنتی در اتاقی محافظت شده در این بخش نگهداری می گردد.

در کنار تنگه بسفر که برای اولین بار توسط محمت فاتح در قرن 15 ساخته شد ، یکی از جاذبه‌های گردشگری استانبول قرار گرفته است که این مجموعه وسیع نمایشی خیره کننده از هنر اسلامی است . حیاطهای مجللی که با کاشی کاری پیچیده ای با دست ساخته شده اند و اتاقهای تزئین شده زیبایی را بهم پیوند می دهند ، همه به دیوارها و برجهای برجسته محصور شده اند.

توپکاپی

از نکات جالب توجه در این منطقه توریستی شهر استانبول وجود سه عیان زیباست. اولین عیان و مشهورترین آنها حرمسراها (جایی که بسیاری از زنان صیغه ای و فرزندان سلطان روزهای خود را می گذرانند) هستند. عیان دوم ، جایی که می توانید از طریق آشپزخانه های وسیع کاخ قدم بزنید و با هیبت در فضای خیره کننده اتاق شورای شاهنشاهی بایستید و عیان سوم که شامل اتاقهای شخصی سلطان بود.

عیان سوم همچنین مجموعه ای چشمگیر از یادگارهای حضرت محمد (ص) را در اتاق حافظ مقدس به نمایش می گذارد و خانه خزانه داری امپراطوری میباشد ، جایی که شما با یک انبار اشیای طلای پر زرق و برق و سنگهای قیمتی که چشم های شما را برق می اندازد ، روبرو خواهید شد. برای دیدن کامل تمامی بناها و ساختمان های کاخ توپکاپی ، حداقل به نیم روز زمان نیاز دارید.

آدرس: جاده بابی هومایون, پارک گلخانه

مسجد سلطان احمد یا مسجد آبی

مسجد سلطان احمد در زمان سلطنت سلطان احمد در استانبول بنا شده است. این مسجد یکی از زیباترین مساجد جهان به حساب می آید که به مسجد آبی نیز شهرت دارد. مسجد سلطان احمد بین سال های 1609 تا 1616 ساخته شده است که پس از اتمام ساخت آن باعث ایجاد خشم در بین مسلمانان شد زیرا مانند خانه خدا در مکه 6 مناره داشت. به همین دلیل مناره ی هفتمی ساخته شد تا به این مخالفت ها پایان داده شود. در تزئینات داخلی مسجد از ده ها هزار سفال ایزنیک استفاده شده است که به دلیل استفاده از این سفال ها به مسجد آبی شهرت یافته است. مسجد سلطان احمد را شاید بتوان یکی از توریستی ترین جاذبه های گردشگری استانبول نامید.

هدیه بزرگ معماری سلطان احمد اول به پایتخت خود این مسجد زیبا بود که امروزه به آن مسجد آبی می گویند. این مسجد نام مستعار خود را از همان تزئینات داخلی ده ها هزار کاشی ایزنیک گرفته است. کل جلوه بیرونی و رنگی فضای داخلی, مسجد را به یکی از بهترین دستاوردهای معماری عثمانی تبدیل کرده است. یک لذت بزرگ گشت و گذار از سفر به استانبول ، گشت و گذار در میان باغ هایی است که بین مسجد آبی و آیا صوفیا احداث شده اند. هنگام غروب برای تجربه فضای بسیار زیبا به این باغات بیایید زیرا اذان از مناره مسجد آبی به زیبایی بیرون می طراود.

درست در پشت مسجد آبی ، بازار آراستا قرار دارد. مکانی عالی برای خرید زیرا مغازه های صنایع دستی در اینجا سوغاتی با کیفیت بالا می فروشند. حتی اگر علاقه ای به گشت و گذار ندارید به اینجا بروید تا موزه موزاییک Great Palace را ببینید که بین بازار آراستا و مسجد قرار گرفته است. این موزه کوچک قطعه ای از سنگفرش موزاییکی به مساحت 250 متر مربع را که در دهه 1950 در اینجا کشف شده بود به نمایش می گذارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سرمایه گذاری در ترکیه و خرید ملک صفحه خرید ملک در استانبول را مشاهده کنید

کاخ دلمه باغچه استانبول

کاخ باشکوه و زیبای دلما باغچه در سال 1854 به دستور سلطان عبدالمجید ساخته شده است. تاثیر معماری اروپایی بر معماری امپراطوری عثمانی در قرن 19 در این بنا کاملا مشهود است. این کاخ پس از اتمام ساخت جایگزین کاخ توپکاپی به عنوان محل اقامت سلاطین عثمانی شد. کاخ دلمه باغچه بین سال های ۱۸۵۶ تا ۱۹۲۴ محل اقامت ۶ سلطان عثمانی بوده است و امروزه یکی از باشکوه ترین جاذبه های گردشگری استانبول به حساب می آید. نکته جالبی که در مورد این کاخ وجود دارد این است که پس از درگذشت آتاتورک تمامی ساعت های این کاخ بر روی 9:05 دقیقه متوقف شده اند.

کاخ دلمه باغچه استانبول

کاخ مجلل و آراسته Dolmabahçe تأثیر آشکار تزئینات و معماری اروپا را بر امپراتوری عثمانی در قرن نوزدهم نشان می دهد. در باغ های رسمی چشمه ، حوضچه های زینتی و تخت گل شکوفه گذاری می شود ، در حینی که در داخل شکوه و شکوه محض سبک رنسانس ترکیه خیره کننده است. فضای داخلی را ، عناصر روکوکو ، باروک ، نئوکلاسیک و عثمانی با لوسترهای کریستال ماموت ، استفاده آزادانه از طلا ، مبلمان به سبک فرانسوی و سقف های دیواری خیره کننده تشکیل میدهند.

مکان : منطقه بشیکتاش, جاده دولماباغچه

مسجد سلیمانیه

مسجد سلیمانیه به دستور سلطان سلیمان در سال 1550 میلادی ساخته شده است. این مسجد با گنبد و چهار مناره بلندش همچون تاجی بر روی یکی از هفت تپه ی استانبول واقع شده است. این مسجد توسط معمار مشهور دوره عثمانی به نام معمار سینان ساخته شده است. ارتفاع گنبد این مسجد 53 متر می باشد که به دلیل تناسب و هماهنگی و یکپارچکی در طراحی قابل توجه می باشد. آرامگاه سلطان سلیمان و همسرش خرم سلطان در محوطه باغ این مسجد می باشد.

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول که به زبان ترکی استانبولی “کاپالی چارشی” خوانده می شود و به معنی بازار سرپوشیده است که در یک مایلی غرب سلطان احمد واقع شده و یکی از بزرگترین مراکز خرید سرپوشیده دنیا به حساب می آید. این بازار بزرگ به دستور سلطان محمد در قرن 15 میلادی ساخته شده است.

طبق رای بسیاری از بازدیدکنندگان و توریست‌های استانبول ، گشت و گذار در استانبول به همان اندازه بازدید موزه ها و جاذبه ها دیدنی است و بازار بزرگ جایی است که همه توریست‌ها به آنجا می آیند. این بازار سرپوشیده عظیم در واقع اولین مرکز خرید در جهان به حساب می اید که یک محله کامل از شهر را احاطه کرده است که شامل دیوارهای ضخیم ، بین مسجد Nure Osmaniye و مسجد Beyazit میباشد. مسجد بیازیت (ساخته شده در سال 1498-1505) خود مکان تالار تئودوسیوس اول را اختصاص داده است و دارای معماری الهام گرفته از آیا صوفیه میباشد. پس اگر به دنبال بازدید از جاذبه‌های گردشگری استانبول هستید حتما به کاپالی چارشی سر بزنید.

ورودی بازار از طریق یکی از 11 دروازه ای است که پر از پیچ و خم راهروهای سقفی طاقدار میباشد و این پیچ و خم ها توسط مغازه ها و دکه ها(که هر سوغات و صنایع دستی ترکی را که می توانید تصور کنید می فروشند) ، ایجاد شده اند. صنوف مختلف هنوز عمدتا در بخشهای خاصی تفکیک شده اند ، که گشت و گذار را آسان تر می کند. نزدیک ورودی Divanyolu Caddesi بازار ستون سوخته است. این کنده ستون پورفیری (با ارتفاع هنوز 40 متر) توسط کنستانتین بزرگ در تالار گفتگو راه اندازی شد. تا سال 1105 ، مجسمه ای برنز از کنستانتین قرار داشت.

جاذبه های دیدنی استانبول

در ادامه به معرفی برخی دیگر از جاذبه های دیدنی استانبول می پردازیم. چنانچه به دنبال شناخت استانوبل بمنطور خرید خانه و یا اقامت موقت هستید با ما همراه باشید.

کلیسای چورا

این کلیسا که در ابتدا به منظور کلیسای بیزانسی ساخته شده بود و بعدها تبدیل به مسجد شد و اکنون به عنوان موزه از آن استفاده می شود یکی از جذاب ترین نقاط دیدنی استانبول بحساب می آید. بخش هایی از این کلیسا در سال 400 میلادی ساخته شده است ولی ساختمان کنونی که وجود دارد در سال 1500 میلادی ساخته شده است. موزاییک های شگفت آور بیزانسی استفاده شده در ساخت این کلیسا متعلق به قرن 14 میلادی می باشد که از شهرت جهانی برخوردار است.

چورا

چورا در زبان یونانی به معنی “کشور” است و این کلیسای زیبا (که در ابتدا کلیسای مقدس ناجی چورا نامیده می شد) درست در خارج از دیوارهای قدیمی شهر قسطنطنیه واقع شده است. اولین کلیسای چورا احتمالاً در قرن پنجم در اینجا ساخته شده است ، اما آنچه اکنون می بینید ، ششمین بازسازی ساختمان است زیرا در قرن 9 به طور کامل تخریب شد و از قرن 11 تا 14 چندین بازسازی صورت گرفت.

این کلیسا (امروزه یک موزه) به دلیل موزاییک های افسانه ای و پر جنب و جوش قرن 14 میلادی ، تقریباً سالم در دو حفره و به طور قطعه ای در شبستان و نقاشی های دیواری در امتداد دیوارها و گنبدها ، به شهرت جهانی رسیده است. این نمونه های باورنکردنی از هنر بیزانس طیف گسترده ای از مضامین را شامل می شود ، از شجره نامه مسیح گرفته تا داستان های عهد جدید.

مکان: منطقه ادیرنه, کوچه مسجد کاریه

مسجد رستم پاشا

در سال 1561 میلادی به دستور رستم پاشا مسجدی زیبا در یکی از شلوغ ترین نقاط شهر توسط معمار سینان بنا شد. به همین دلیل فضای مسجد رستم پاشا در مقایسه با سایر مساجد تاریخی استانبول کوچکتر است و در زیر آن مغازه هایی ساخته شده است. نمای بیرونی این مسجد چشم انداز جذابی ندارد ولی در عوض دکوراسیون داخلی آن بی نظیر است. از زیبایی‌های چشمگیر مسجد که نظرتان را جلب می‌کند می‌توان به نقش‌های فراوان گل‌های میخک، مینا، لاله، زنبق، رز و… اشاره کرد. کاشی‌کاری این مسجد و شکل ستون‌های آن از ویژگی‌های خاص مسجد رستم پاشا است که آن را جزو جاذبه های گردشگری استانبول قرار داده.

مسجد رستم پاشا استانبول

برج گالاتا

برج گالاتا تقریبا از هر قسمت شهر قابل مشاهده است و یکی از نمادهای شهر و جاذبه های گردشگری استانبول به شمار می رود. این برج با ارتفاع 67 متری بر فراز تپه ای مشرف به تنگه بسفر قرار گرفته است. برج گالاتا در سال 1348 میلادی بنا شد و در زمان خود بلندترین بنای شهر استانبول به حساب می آمد و حتی برای مدتی به عنوان برج نگهبانی و دیدبانی مورد استفاده قرار می گرفت. این برج در محله بی اوغلو واقع شده است. چشم انداز این برج بسیار زیباست و از آنجا می توانید کل شهر را مشاهده نمایید.

آب انبار باسیلیکا

این آب انبار در قرن ششم میلادی و به دستور ژوستین یکم جهت تامین آب مورد نیاز مردم استانبول ساخته شد. آب انبار باسیلیکا در نزدیکی مسجد سلطان احمد قرار گرفته و با ستون های زیبایی که دارد معماری بی نظیری را به نمایش می گذارد که نماینگر معماری دوران بیزانس است. یکی از مشهورترین بخش های این آب انبار پایه های ستونی است که به سنگ های مدوسا شهرت پیدا کرده اند چون شبیه به این موجود افسانه ای تراشیده شده اند.

باسیلیکا

آب انبار باسیلیکا یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری استانبول میباشد. این سالن زیرزمینی عظیم ، کاخ مانند ، که توسط 336 ستون در 12 ردیف استوار شده است زمانی منبع ذخیره سازی امپراتوری آب را برای امپراتورهای بیزانس برعهده گرفته بود. همچنین این پروژه توسط کنستانتین بزرگ آغاز شد اما توسط امپراتور ژوستینیان در قرن 6 به پایان رسید.

بسیاری از ستون های مورد استفاده در ساخت و ساز از سازه های کلاسیک قبلی بازیافت شده و حکاکی های تزئینی دارند. مشهورترین آنها همان پایه های ستون معروف به سنگ های مدوسا در گوشه شمال غربی با حکاکی های برجسته مدوسا است. بازدید از اینجا بسیار جذاب خواهد بود که ستونها به زیبایی روشن شده اند و قطره قطره آب نرم و آرام در اطراف شما چکه میکنند.

آدرس: منطقه سلطان احمد, جاده یرباتان

مناطق توریستی استانبول

در ادامه به معرفی برخی دیگر از مناطق توریستی استانبول می پردازیم تا چنانچه شما در عزیمت و یا خرید خانه در استانبول شک دارید شک تان برطرف شود.

حمام تاریخی خرم سلطان

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری استانبول حمام خرم سلطان است. این حمام تاریخی و زیبا در منطقه ی فاتح استانبول قرار گرفته است. قدمت این حمام به قرن شانزدهم میلادی و دوران حکومت سلطان سلیمان باز می گردد. این حمام به دستور خرم سلطان (ملکه پادشاه عثمانی) در میان دو مسجد ایاصوفیه و مسجد آبی بنا شده است به همین دلیل نام خرم سلطان را بر روی آن می گذارند.

معماری و ساخت این مسجد توسط معمار سنان انجام شده است. معماری این حمام به شکل آیینه ای و قرینه قسمت زنانه و مردانه است که در آن زمان رواج نداشته است. در این حمام علاوه بر تماشای معماری و زیبایی های آن می توانید به سبک سنتی ترک ها استحمام کنید. حمام خرم سلطان دارای بخش های متفاوتی است که در هر قسمت از آن خدمات متفاوتی ارائه می شود. وجود کافه رستوران در محل حمام نیز می تواند جای مناسبی برای استراحت و صرف غذاهای ترکی باشد.

حمام تاریخی خرم سلطان از جاذبه های گردشگری استانبول

میدان هیپودرم

یکی از توریستی تری نقاط پایتخت تجاری ترکیه، میدان هیپودرم یا میدان سلطان احمد در قلب منطقه تاریخی استانبول قرار گرفته و در دوران امپراطوری روم مکانی برای برگزاری مسابقات اسب سواری و ارابه رانی بوده است و امروزه بخش های کمی از آن باقی مانده است. در میدان هیپودرم بنای ستون مانندی وجود دارد که 20 متر ارتفاع دارد و با نقش و نگارهای مصری تزئین شده است. همچنین ستون مار هم که از دلفی به این میدان آورده شده است جزو دیدنی های جذاب میدان هیپودرم است.

هیپودروم باستان توسط سپتیمیوس سیوروس در سال 203 میلادی آغاز شد و توسط کنستانتین بزرگ در سال 330 میلادی تکمیل شد. این مرکز زندگی عمومی بیزانس و صحنه بازیهای پر زرق و برق و مسابقات ارابه و درگیری های جناحی بود. امروزه ، به جز بخش کوچکی از دیوارهای گالری در ضلع جنوبی ، چیزهای زیادی از هیپودروم برای دیدن باقی نمانده است ، اما پارک آت میدانی، که اکنون در این محل قرار دارد ، بناهای مختلفی را در خود جای داده است.

هیپودرم

جهت خرید خانه در ترکیه و یا دریافت مشاوره رایگان شما می توانید با شماره های 02188879479 و 02188876714 تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ناب هاوس همه روزه آماده پاسخگویی به شما هموطنان عزیز می باشند.

در ضلع شمال غربی ، یک چشمه وجود دارد که توسط امپراطور آلمان ویلیام دوم در سال 1898 به سلطان عثمانی تقدیم شده است. سپس سه بنای باستانی به سمت جنوب غربی جای دارند به این صورت که: یک ابلیسک مصری به ارتفاع 20 متر (از هلیوپولیس). ستون مار توسط کنستانتین از دلفی به اینجا آورده شد. و یک ابلیسک سنگی که در ابتدا با روکش برنز روکش طلا پوشانده شده بود تا اینکه توسط سربازان جنگ چهارم صلیبی در سال 1204 به سرقت رفت.

موزه باستان شناسی استانبول

با گذر از کاخ توپکاپی ، این مجموعه مهم یعنی موزه, مجموعه ای خیره کننده از آثار ترکیه و سراسر خاورمیانه را گرد هم آورده است که گستره وسیعی از تاریخ این منطقه را در بر می گیرد. در این مجموعه سه بخش مجزا وجود دارد که هر یک از آنها قابل بازدید هستند: موزه شرق باستان ؛ موزه اصلی باستان شناسی ؛ و غرفه کاشی کاری محمت فاتح ، که مجموعه ای خیره کننده از هنر سرامیک را در خود جای داده است. و همچنین همه آثار شگفت انگیز به نمایش گذاشته شده اند ، بخش جالب نمایشگاه “Istanbul Through the Ages” در موزه اصلی باستان شناسی را از دست ندهید.

موزه
آدرس: عثمان حمدی بی یوكوسو سوكاك ، پارک گلخانه

بازار ادویه استانبول

Spice Bazaar  محلی است که می توانید از غذای لوکوم (غذای ترکی) ، میوه های خشک ، مغزها ، گیاهان و البته ادویه جات استفاده کنید. بیشتر مبلغی که به ساخت آن کمک می کرد از مالیاتی بود که دولت عثمانی از محصولات ساخت مصر می گرفت ، به همین دلیل نام آن در ترکی (Misir Çarsisi) به معنی “بازار مصر” است. بازار ادویه یکی از محبوب ترین کارهاست و در بعضی از ساعات روز به طور اشکاری مملو از گروه های تور بزرگی است که از کشتی های تفریحی ملحق میشوند. سعی کنید قبل از ساعت 11 صبح یا بعد از 4 بعدازظهر بیایید.

درست در مجاورت ورودی اصلی بازار ادویه ، بنای باشکوه( Yeni Camiiمسجد جدید) است که در سال 1615 شروع و در سال 1663 به پایان رسید – این مطلب مربوط به استانبول “جدید” است. هنگامی که در منطقه گشت و گذار می کنید ، باید نگاهی به داخل آن بیندازید ، زیرا فضای داخلی آن با کاشی کاری و استفاده لیبرال از برگ طلا تزئین شده است.

آدرس : امینونو, میدان ینی جامع