در سال های اخیر خرید خانه در ترکیه و اغلب در شهر استانبول افزایش یافته است و از این میزان سهم خرید خانه در قسمت اروپایی بسیار بیشتر از قسمت آسیایی بوده چرا که اغلب جاذبه های توریستی و گردشگری بیشتر در قسمت اروپایی متمرکز می‌باشند. خرید خانه در قسمت اروپایی استانبول به دلیل نزدیکی به دانشگاه‌های معتبر اروپایی و همچنین به لحاظ تجارت با قاره اروپا از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار است. در ادامه مطلب به ویژگی‌های بخش اروپایی استانبول می پردازیم و دلیل اینکه اکثر خریداران ایرانی متمایل به خرید ملک در قسمت اروپایی استانبول هستند را به شما عزیزان شرح می دهیم.

مقایسه قسمت اروپایی استانبول با قسمت آسیایی

استانبول شهری که نصف آن در اروپا و نصف دیگرش در آسیا واقع شده، بزرگترین شهر ترکیه با مساحتی بالغ بر 2500 کیلومتر مربع با جمعیتی حدود 16 میلیون نفر به عنوان مرکز فرهنگی، اقتصادی و قطب صنعتی کشور ترکیه محسوب می‌گردد این شهر در کنار تنگه بسفر، دریای مرمره و دریای سیاه واقع شده است. تنگه بسفر دو دریای مرمره و سیاه را به هم متصل می کند و این تنگه دقیقا از وسط شهر استانبول می­گذرد. این تنگه معروف دو قاره اروپا و آسیا را از هم جدا می‌کند و بدین شکل است که نصفی از استانبول در اروپا Avrupa Yakasi و نصف دیگر در آسیا Anadolu Yakasi قرار دارد.

مناطقی که در قسمت اروپایی استانبول واقع شده شامل محله‌های آوجیلار، باهچه لیلر، باکیرکوی، بایرام پاشا، بشیکتاش، بی­اوغلو، امین اونو، اسنلر، ایوپ، فاتیح، قاضی عثمان پاشا، عثمان بی، شیشلی گون گورن، کایتانه، کوچک چکمجه، بیوک چکمجه، ساری یر، زیتین بورون و غیره قرار دارند و مناطقی که قسمت آسیایی استانبول واقع شده شامل محله‌های بیکوز، کادوی، کارتال، مالتپه، پندیک، توزلا، عمرانیه، اسکودار، جزایر آدالار و غیره قراردارند. در حاشیه تنگه بسفر اقشار ثروتمند استانبول در ویلاهای ساحلی بسفر ساکن هستند این ویلاها بسیار گران‌بها و مجلل بوده و در برخی موارد نیز ویلاها با سازه های چوبی نیز ساخته شده اند. این ویلاها در زبان ترکی استانبولی با نام (یالی) نیز معروف می‌باشند.

مقایسه قسمت اروپایی استانبول با قسمت آسیایی

پیشنهاد میکنیم مطلب جاذبه های گردشگری استانبول را مشاهده کنید

برخلاف اکثر تصور عمومی، استانبول ابتدا در سمت آسیایی و در منطقه کادیکوی امروزی تاسیس شد و با این حال این شهر در دوره روم و عثمانی در قسمت اروپایی نیز رشد کرد و سپس با توسعه روز افزون تکنولوژی و گستره عمومی وسایل حمل و نقل، هر دو طرف اروپایی و آسیایی گسترش یافت. خطوط اتوبوس عمومی در سمت اروپایی دو برابر بیشتر از آسیا است در حالی که خطوط قطار در سمت آسیا یک و نیم برابر بیشتر از سمت اروپایی است. سمت آسیایی با تپه هایی مانند آیدوز تپسی و کاملیکا تپسی در تراز بالاتری از سمت اروپایی قرار دارد.

اکثر جاذبه های گردشگری در قسمت اروپایی واقع شده و امروزه اغلب خریداران ملک در ترکیه بیشتر متمایل به خرید خانه در قسمت اروپایی ترکیه می‌باشند چرا که در قسمت اروپایی جاذبه هایی شامل انواع مراکز خرید مدرن، باشگاه های ورزشی و استادیوم ها، رستوران‌های مدرن و لوکس، کافه‌ها، بیشتر کانال های تلویزیونی و مطبوعات، بازار قدیمی استانبول و آثار تاریخی و غیره بیشتر به چشم میخورد ولی قسمت آسیایی اغلب مسکونی بوده و از سمت اروپایی بیشتر سرسبزتر است.

مردم ترکیه بسیار طرفدار فوتبال و تیم های لیگ برتر می‌باشند و در لیگ ترکیه سه باشگاه فوتبال شامل گالاتاسرای، بشیکتاش و کاسیم پاشا وجود دارد که هر سه در قسمت اروپایی واقع شده است و فقط تیم فنر باحچه در قسمت آسیایی قرار دارد. قسمت آسیایی قدیمی تر از قسمت اروپایی بوده ولی قسمت اروپایی بسیار تاریخی تر از قسمت آسیایی می باشد و اکثر آثار باقیمانده از عثمانی در قسمت اروپایی واقع شده است.

قسمت اروپایی استانبول بیشتر به دلیل اینکه همیشه مرکز تجارت و صنعت بوده و تاجران بیشتری را به سمت خود جذب نموده و جمعیت آن از قسمت آسیایی بیشتر است. اکثر مستعمرات غرب و اروپا بیشتر در سمت اروپایی استانبول واقع شده است و تعداد هتل های سمت اروپایی بیشتر از سمت آسیایی بوده چرا که قسمت اروپایی مرکز جذب تجارت و گردشگری است زندگی شبانه در این قسمت متفاوت است.

قسمت اروپایی استانبول

سرمایه گذاری در استانبول

آن دسته از کسانی که به دنبال خرید ملک در ترکیه هستند البته که دارای اهدافی مشخص می باشند و حتماً اولین گزینه برای خرید، خرید ملک در قسمت اروپایی استانبول را انتخاب خواهند نمود. این نشان می‌دهد بسیاری از افرادی که به دنبال خرید ملک در ترکیه می باشند به دنبال چیزی بیشتری از خرید ملک هستند. آن ها همچنین با خرید ملک در ترکیه علاوه بر اخذ شهروندی ترکیه به دنبال کانال های ارتباطی تجاری و بین المللی هستند.

نکته قابل توجه دیگری نیز وجود دارد، که اغلب سرمایه گذاران را به خرید خانه در قسمت اروپایی استانبول سوق می دهد و این نکته قیمت مناسب املاک بخش اروپایی در مقایسه با بخش آسیایی است. یعنی میزان عرضه خانه و املاک در بخش اروپایی استانبول به مراتب بیشتر از بخش آسیایی استانبول و پروژه های مدرن در بخش اروپایی بسیار بیشتر از بخش آسیایی می‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر صفحه خرید ملک در استانبول را مشاهده کنید

امروزه با اخذ شهروندی و یا اخذ اقامت ملکی در ترکیه می توان از پتانسیل بسیار خوب شهر استانبول برای شروع تجارت بین المللی استفاده نمود و سهم قابل توجهی از بازار جهانی را کسب کرد.

اگرچه هنوز ترکیه عضو اتحادیه اروپا نیست ولی در آینده‌ای نه چندان دور این امکان دور از دسترس نبوده چون دولت ترکیه درصدد فراهم نمودم کلیه شرایط کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا می باشد و در حال حاضر برای بسیاری از سرمایه گذاران خارجی علی الخصوص ایرانیانی که تمایل به تاسیس یک شرکت دارند و یا تصمیم به تغییر سبک زندگی با شرایط بهتری هستند خرید خانه در قسمت اروپایی استانبول بستر مناسبی را فراهم نموده است آمارها حاکی از آن است که اقتصاد ترکیه در حال رشد بوده و روند رشد همچنین ادامه دارد با تمامی این اوصاف خرید ملک در استانبول یکی از بهترین و جذابترین گزینه ها برای ارتباط با قاره اروپا محسوب می‌گردد.

تمامی موارد ذکر شده دلایلی برای خرید خانه در قسمت اروپایی استانبول بود لذا هر سرمایه گذار ایرانی با هدف خاصی تمایل به سرمایه گذاری و خرید ملک در بخش اروپایی استانبول را دارد.

سرمایه گذاری در ترکیه

گالری تصاویر خرید خانه در قسمت اروپایی استانبول

خرید خانه در قسمت اروپایی استانبول

خرید خانه در قسمت اروپایی استانبول

خرید خانه در قسمت اروپایی استانبول

خرید خانه در قسمت اروپایی استانبول

خرید خانه در قسمت اروپایی استانبول

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی برای خرید خانه در قسمت اروپایی استانبول و یا خرید خانه در قسمت آسیایی استانبول با کارشناسان واحد فروش شرکت ناب هاوس در ارتباط باشید و مشاوره

 

 

 

رایگان کسب نمایید.