02188721092 09129533282 09126147685

سرمایه گذاری و خرید خانه در گیرنه قبرس

سرمایه گذاری و خرید خانه در گیرنه قبرس

خرید خانه در شهر گیرنه قبرس بدلیل طبیعت بسیار زیبا و بکر این منطقه از قبرس، یکی از جذابترین گزینه های سرمایه گذاری و استفاده از آرامشی است که همواره بدنیال آن بوده اید.

گیرنه یک شهر بندری است که در قبرس شمالی واقع شده است. شواهد به جا مانده از گذشته حاکی از آن است که شهر گیرنه در حدود 3000 تا 5800 سال پیش از میلاد بنا شده است. بنا بر باورهای مردم محلی این شهر توسط اقوام آکائی پس از پایان جریان تروجان شکل گرفته است و رومی ها در قرن یکم پس از میلاد مسیح این شهر را تاسیس کرده اند.

گیرنه پس از قرن نهم میلادی به دلیل امنیت حاصل از قلعه ی بنا شده در آن به عنوان شهری که هیچوقت تسلیم نشد شناخته می شود. در سال 1831 میزان مسلمانان و مسیحیان این شهر تقربا مساوی بود. این شهر بندری و ساحلی دارای هتل های لوکس، مراکز خرید متعدد، کافه ها، رستوران ها و سواحل زیبایی است که توجه گردشگران را برای سرمایه گذاری و خرید خانه در گیرنه به خود جلب می کند.

جمعیت عمده این شهر را ترک های قبرس، مهاجران ترک و مهاجران انگلیسی تشکیل می دهند. گیرنه یک مرکز فرهنگی و اقتصادی است که گردشگران زیادی را هر ساله به خود جذب می کند.شهر گیرنه سالیانه میزبان فستیوال های فرهنگی و هنری متعددی می باشد و با دارا بودن سه دانشگاه از این لحاظ شهر پر جنب و جوشی به حساب می آید.

برای تاریخ دوستان این شهر پر از جاذبه های تاریخی است که قلعه ی بوفاونتو، قلعه ی سنت هیلاریون و قلعه ی گیرنه از آن جمله هستند. از سواحل محبوب این شهر نیز می توان به ساحل آلاگادی ترتل، ساحل دایانا و بندر گیرنه اشاره کرد. بندر گیرنه به وسیله قلعه باشکوه گیرنه احاطه شده است که امروزه به عنوان موزه ی کشتی های غرق شده از آن استفاده می شود.

جاذبه های گردشگری گیرنه

جاذبه های گردشگری گیرنه

شهر گیرنه در قبرس شمالی دارای جاذبه های گردشگری بی نظیری می باشد که همواره گردشگران زیادی را برای سرمایه گذاری و خرید خانه در گیرنه ترغیب میکند.

صومعه بلاپایس :

این صومعه زیبا در میان کوه های با عظمت پنج انگشت بنا شده است و نمایانگر هنر معماری گوتیک است. صومعه بلاپایس در قرن 12 میلادی توسط عده ای از راهبان متواری از فلسطین ساخته شد و آن را عبادت صالح نامیدند. بنای اولیه این صومعه در بین سال های 1198 تا 1205 ساخته شد و سپس از سال 1267 تا 1284 به وسعت آن افزوده شد. سالن وایوان این بنا مربوط به آن دوران است.

در قسمت پشت صومعه درختان بلند و قایق های قدیمی یازمانده از گذشته قرار دارند. با استفاده از پله های صومعه می توانید به پشت بام رفته و از مناظر چشم نواز منطقه بهره ببرید.

آشپزخانه صومعه در قسمت غربی قرار داشته که امروزه فقط چند دیوار از آن باقی مانده است. سالن صومعه در قسمت شمالی قرار دارد و برای مراسمات خاص از آن استفاده می شد. با خرید خانه در گیرنه قبرس بدلیل وجود این طبیعت بسیار زیبا قطعا باعث شادابی خانواده یتان خواهید شد چرا که هوایی پاک و محیطی آرام همواره روح شما را نوازش خواهد نمود.

قلعه سنت هیلاریون :

قلعه سنت هیلاریون

این قلعه در غرب شهر گیرنه و در دامنه کوه قرار گرفته است. طبق گفته ها، سنت هیلاریون یک راهب بوده است که در قرن هفدهم از فلسطین فرار کرد و در این مکان ساکن شد و باقی عمر خود را در آنجا سپری کرد.

پس از قرن دهم میلادی کلیسای بیزانس، صومعه و سپس قلعه در اطراف آرامگاه او بنا شد. قلعه سنت هیلاریون از سه قسمت تشکیل شده است. بخش میانی و پایینی این قلعه برای کارها و اهداف اقتصادی کاربرد داشته است اما بخش فوقانی به خانواده سلطنتی اختصاص داشته است که توسط دیوارهای سنگی ضخیم به ارتفاع 4 متر احاطه شده است.

در قسمت غربی قلعه خانه های سلطنتی و در قسمت شرقی آن ویرانه های آشپزخانه واقع شده است. قسمت زیر زمین این قلعه از دو طبقه تشکیل شده است که طبقه بالایی آن به پنجره های حکاکی شده اش شهرت دارد. از بالای قلعه سنت هیلاریون می توانید شاهد مناظر زیبای منطقه و مخصوصا دشت لاپیتوس باشید.

گیرنه همچون فاماگوستا و البته شهر اسکله در قبرس مقصد بسیاری از سرمایه گذاران در صنعت ساختمان هلدینگ های بزرگ آپارتمان سازی در دنیا محسوب می شود. در این میان تقاضا می نمائیم صفحه خرید خانه در فاماگوستا را مطالعه کنید و چنانچه تمایل به خرید ملک در این شهر از قبرس داشتید با همکاران من در واحد فروش ناب هاوس در هر یک از دفاتر ایران، ترکیه و قبرس هماهنگ کنید تا ترتیب حضور شما در پروژه های بیشماری که با مشارکت هلدینگ سرمایه گذاری ناب هاوس در حال احداث است را فراهم نمائیم.

بندر گیرنه :

تا پیش از سال 1878 این بندر رونق چندانی نداشت اما پس از ورود مهاجران بریتانیایی در سال 1885 به این شهر بندر گیرنه روند رو به رشدی را طی کرد و به مکانی بزرگ جهت تجارت و کسب و کار تبدیل شد.

امروزه رستوران ها و کافه های زیادی در بندر گیرنه وجود دارند که در گذشته خانه ونیزی ها و انبارهای کاروانی بودند که با دقت فراوان و حفظ معماری سنتی آن زمان بازسازی شده اند.

در پشت دیوارهای قدیمی بندر گیرنه مغازه هایی قرار گرفته که به ارائه صنایع دستی و سوغات این شهر می پردازند. در این مغازه ها می توانید نقاشی هنرمندان محلی، کتاب و کارت پستال های مناظر شهر گیرنه را تهیه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید خانه در ترکیه و خرید ملک صفحه خرید ملک در آنکارا را مشاهده کنید

قلعه گیرنه :

این قلعه در سمت شرقی بندر گیرنه واقع شده است. قلعه گیرنه در قرن 16 میلادی توسط ونیزی ها بنا شده است. در داخل این قلعه کلیسایی که مربوط به قرن 12 میلادی است قرار گرفته است. بخش های داخلی قلعه شامل اتاق نگهبانی، زندان، حیاط و بخش سلطنتی واقع در غرب قلعه می باشد. در پایین این قلعه بخش انبار مواد غذایی و سیاه چال ها قرار گرفته اند. در سمت چپ ورودی قلعه آرامگاهی را مشاهده خواهید کرد که متعلق به صدیق پاشا است که در سال 1570 میلادی گیرنه قبرس را تصرف کرد.

قلعه بوفاونتو :

بوفاونتو به معنای این است که توسط بادها بنا شده است. قلعه ی بوفاونتو از سه قلعه دیگر ساخته شده در گیرنه بلندتر است و ارتفاع آن به 3100 فوت می رسد. برای بازدید از این قلعه باید به بالای کوه پنج انگشت بروید. در طول مسیر مناظر زیبایی را مشاهده خواهید کرد. این قلعه از دو سطح ساخته شده و ورودی آن بسیار جذاب است. درقسمت پایینی قلعه محل سکونت مردم واقع شده و در برخی از اتاق ها شواهدی از وجود مخازن زیرزمینی وجود دارد که هنوز هم برخی از آن ها دارای آب هستند. بارش های زمستانی تنها منبع تامین آب این قلعه بود که در مخازن زیرزمینی ذخیره می شده و می توانست تا سال ها مورد استفاده قرار گیرد.

خرید ملک در گیرنه

به طور کلی خرید خانه در قبرس شرایط مناسب و مطمئنی را دارا می باشد که از آن جمله به امکان خرید اقساطی و یا دریافت وام می توان اشاره کرد.

شما علاوه بر یک سرمایه گذاری سودآور و مطمئن قادر خواهید بود تا در مدت کوتاهی اقامت این کشور زیبا را دریافت کنید. خانه های شهر گیرنه عموما به صورت ویلایی ساخته می شوند و به ندرت در آنجا آپارتمان و برج های بلند مشاهده خواهید کرد.

اکثر ویلاهای این شهر در دامنه کوه ساخته شده اند و دارای مناظر رو به دریا و کوه هستند. مردم ثروتمند ترکیه با خرید خانه در گیرنه قبرس در فصول گرم سال به این جزیره می آیند تا از آب و هوای معتدل گیرنه بهره ببرند. شهر گیرنه دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که این شهر را به مقصد بسیاری از گردشگران تبدیل کرده است و این امر باعث شده تا هتل های لوکس و مدرنی در این شهر ساخته شوند و شما بعد از خرید خانه در گیرنه قبرس مطمئنا احساس خواهید نمود آنچه تاکنون در رویاها بدنبال آن بوده اید به واقعیت پیوسته است.

خرید خانه در گیرنه

آب و هوای گیرنه

آب و هوای این شهر در حالت کلی گرم و معتدل است. شهر گیرنه قبرس با آب و هوای مدیترانه ای تابستان های گرم و خشک و زمستان های پر بارشی را دارا می باشد. با شروع فصل بهار دمای هوا به تدریج روند صعودی را طی می کند.

در فصل تابستان دمای هوا ممکن است تا 40 درجه سانتی گراد نیز می رسد. با فرا رسیدن فصل پاییز در این شهر دمای هوا به میزان قابل توجهی کاهش می یابد ولی همچنان هوا آفتابی و مطبوع است و برای گردش بسیار مناسب می باشد. با شروع فصل زمستان میزان بارش ها به طور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد و اکثرا بارش ها به صورت باران می باشد.

میانگین دمای سالیانه در گیرنه حدود 19 درجه سانتی گراد است و میانگین بارش ها تقریبا 450 میلی متر می باشد. بهترین زمان برای شنا در سواحل گیرنه اوایل مرداد تا اوایل شهریور است و بهترین زمان سفر به این شهر ساحلی زیبا فصل پاییز می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره رایگان برای خرید خانه در گیرنه قبرس شما عزیزان می توانید با شماره های 02188879479 و 02188876714 تماس حاصل نمایید. مشاوران ناب هاوس همه روزه آماده پاسخگویی به شما هموطنان عزیز می باشند.

تماس با ما

شما همه روزه می توانید با شماره های مندرج در وب سایت با دفتر ترکیه یا ایران تماس حاصل فرمایید و سوالات خود را با ما مطرح کنید.

دفتر تهران


تهران – خیابان گاندی – نبش کوچه 23


02188721092
02188722027


09124265750
09129533282
09126147685

تلفن اینترنتی: 02191013237

دفتر ارومیه

خیابان خیام جنوبی ، نرسیده به میدان جهاد ، ساختمان بانک قوامین ، طبقه دوم ، واحد 8

04432235605
09143458121

دفتر استانبول

Atatürk, Zuhal Sk. No:1, 34500 Büyükçekmece/İstanbul

+905316839816