02188879479 09129533282

خرید ملک در آنکارا

خرید ملک در آنکارا

آنکارا در سال 1923 از طرف آتاتورک (بنیانگذار جمهوری ترکیه و رهبر اصلاحات بنیادی در ترکیه) به عنوان پایتخت ترکیه اعلام گردید. شهر آنکارا در مرکز ترکیه و آناتولی مرکزی قرار گرفته است و با مساحت 24.521 کیلومتر مربع و جمعیتی در حدود 5.5 میلیون یکی از شهرهای مهم ترکیه و بعد از استانبول بزرگترین شهر این کشور به شمار می رود. در این مطلب تلاش کرده ایم یک راهنمای کامل برای خرید ملک در آنکارا به شما ارائه دهیم.

آنکارا مرکز اداری ترکیه و یک شهر دانشگاهی بزرگ می باشد و این باعث شده اکثریت جمعیت آن را کارمندان دولتی، دانشجویان دانشگاه ها و کارکنان سفارت ها و دیپلمات های خارجی تشکیل دهند، در نتیجه خدمات، امکانات و تسهیلات منحصربفردی در این شهر ایجاد شده است .

خرید ملک در آنکارا

آنکارا اهمیت خاصی برای ترک های سکولار دارد، زیرا این شهر مکانی است که عصر جدیدی از تاریخ ترکیه را رقم زده است، این شهر سنبل استقلال، توسعه و پیشرفت ترکیه می باشد.

ادامه مطالب این صفحه اطلاعات مفیدی برای خرید ملک در آنکارا در اختیار شما قرار خواهد داد. پس همراه ما باشید.

خرید خانه و آپارتمان در آنکارا

اگر که مایل به خرید آپارتمان و خانه در آنکارا و یا اجاره آپارتمان در آنکارا هستید نیاز دارید شناختی نسبی از مناطق مختلف شهر داشته باشید. این آشنایی باعث خواهد شد تصمیم گیری بهتری درباره خرید ملک داشته باشید.

کیفیت و هزینه زندگی در آنکارا به نسبت سایر شهرهای ترکیه کمی متفاوت تر است. غذا کیفیت بهتری و قیمت ارزان تری دارد. به علاوه استفاده از  تاکسی نیز در مقایسه با شهرهای توریستی ترکیه ارزان تر می باشد.

خرید خانه در آنکارا

وجود کارخانه های متعدد در اطراف شهر موجب شده که خرید پوشاک ، کیف و کفش نیز به نسبت سایر شهر ها ارزانتر و با تنوع بیشتری باشد. در ارتباط با آنکارا نسبت به شهرهای دیگر ترکیه تبلیغات کمتری برای جذب خارجیان انجام شده است. به همین دلیل متقاضیان برای اقامت در آنکارا و یا سفر توریستی به آنکارا کمتر از شهرهای توریستی دیگر در کشور ترکیه می باشد.

پیشنهاد میکنیم صفحات خرید ملک در ترکیه و خرید خانه در استانبول را نیز مطالعه کنید.

قیمت خانه و آپارتمان در آنکارا

آنکارا به عنوان یک شهر صنعتی رشد قابل توجهی در بخش املاک و مستغلات در سال های اخیر داشته است. بسیاری از شرکت های معروف سرمایه گذاری شهر آنکارا را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند. با مقایسه قیمت ملک در آنکارا طی چند سال اخیر درمی یابیم که قیمت ها در حال افزایش می باشند.

طی سال های گذشته نسبت به سال 2020 قیمت مسکن در آنکارا نوسان کمتری داشته است. برای مثال در سال های گذشته به طور متوسط قیمت مسکن در آنکارا تنها 10 درصد افزایش داشته است. بر اساس آمارهای موجود قیمت ملک در این شهر بین سال 2015 تا 2016 به طور متوسط 15 درصد رشد داشته است.

قیمت آپارتمان و خانه در آنکارا

افزایش قیمت ها در سال گذشته در مناطق مختلف آنکارا ثابت نبوده است. به طور مثال در محله های Kızılcaham’da و Pursaklar شاهد افزایش قیمت بیش از 20 درصد بوده ایم. در محله Etimesgut قیمت ملک رشد بیش از 25 درصد داشته است. نرخ اجاره بها نیز نسبت به سال گذشته در این منطقه حدود 30 درصد افزایش داشته به همین دلیل یکی از محله های گران قیمت در آنکارا به شمار می رود.

قیمت متوسط آپارتمان به ازای هر متر مربع در آنکارا 1060 لیر می باشد. عمر مفید یک خانه در این شهر به طور متوسط 18 سال می باشد. گاهی اوقات اختلاف قیمت بین مناطق مختلف آنکارا باعث سردرگمی خریداران ملک می شود و این سوال پیش می آید که کدام مناطق آنکارا برای خرید خانه مناسب تر است؟ در ادامه مطلب به این پرسش پاسخ خواهیم داد.

معرفی مناطق مختلف برای خرید ملک در آنکارا

شهر آنکارا از مناطق شهری مختلفی تشکیل شده است که عبارت اند از :

 • اتی مسگوت
 • آلتین داغ
 • ماماک
 • چانکایا
 • پورساکلار
 • کئچی اؤرن
 • یئنی محله
 • سینجان

در بین این مناطق محلات اولوس، قلعه و صحیه واقع در منطقه شهری آلتین داغ چانکایا شهر قدیمی آنکارا حساب می شوند. محلات سیران باغلاری، خیابان تونالی، بلوار آتاتورک، میدان قیزیل آی و آنیت قبیر در این منطقه شهری واقع شده است. بخشهایی از کئچی اؤرن و ماماک نیز نزدیک به مرکز شهر واقع شده اند.

بهترین مناطق خرید خانه در آنکارا

حال با این همه منطقه شهری که هر کدام دارای محله های زیادی هستند آشنایی با این منطقه ها برای یک سرمایه گذار یا یک مهاجر بسیار سخت و زمان بر خواهد بود.

با مشاوران گروه ناب هاوس تماس بگیرید تا شما را در انتخاب محله مناسب با بودجه شما برای خرید ملک در آنکارا راهنمایی کنند.

بهترین مناطق آنکارا برای خرید ملک

چانکایا: چانکایا به عنوان باارزش ترین منطقه در آنکارا شناخته می شود که قیمت هر متر مربع مسکن در آن 2800 لیر می باشد. قیمت یک واحد آپارتمان با متراژ 100 متر مربع در این منطقه به طور متوسط 230 لیر می باشد در حالی همان واحد به قیمت 1600 لیر ماهیانه به اجاره داده می شود.

یئنی محله: یئنی محله از لحاظ وسعت بزرگترین محله ی آنکارا می باشد. قیمت مسکن در این منطقه نسبت به چانکایا ارزان تر است و گزینه مناسبی برای خرید ملک در آنکارا می باشد. قیمت هر متر مربع در این محله 1350 لیر می باشد. قیمت یک واحد آپارتمان به متراژ 100 متر مربع در این منطقه 185 هزار لیر می باشد. قیمت اجاره بهای همین واحد حدودا 1260 لیر می باشد.

گول باشی: یکی از مناطقی که شرکت های بزرگ و معروف شهرسازی در آن سرمایه گزاری کرده اند محله گول باشی می باشد در این محله قیمت هر متر مربع مسکن 2340 لیر می باشد. متوسط ​​قیمت آپارتمان 100 متر مربعی در این محله 18900 لیر و متوسط ​​قیمت اجاره آن 1225 لیر می باشد.

خرید ملک در مرکز شهر و مناطق لوکس آنکارا

محله کیزیلای و منطقه چانکایا در شهر آنکارا محله های مناسبی برای زندگی هستند. منطقه کیزیلای مرکز شهر آنکارا می باشد. این منطقه پر از مراکز خرید است و به علاوه سفارت آمریکا نیز در همین منطقه واقع شده است. اگر جهت کارهای مربوط به ویزا می بایست به سفارت امریکا بروید به راحتی این امر امکان پذیر است.

منطقه چانکایا در آنکارا نیز در واقع گرانترین منطقه این شهر می باشد. مجتمع های مسکونی لوکس و با امکانات کامل در این منطقه شهر قرار گرفته اند.

اگر تمایل به خرید ملک در آنکارا و در لوکس ترین و گران ترین منطقه این شهر را دارید، منطقه چانکایای آنکارا جایی است که برای شما مناسب است.

خرید ملک در چانکایا در آنکارا

پیشنهاد ما خرید خانه یا آپارتمان در منطقه چانکایا (Çankaya ) می باشد. چرا که اگر بخوایم چند محله با ارزش و به قولی لاکچری برای خرید خانه در آنکارا را به شما معرفی کنیم بی شک همه آنها در این منطقه قرار دارند. این محله ها به ترتیب عبارت اند از :

 • محله ی اُران (Oran)
 • محله ی یلدیز اولر (Yildizevler)
 • محله ی امید (Ümit)
 • محله ی موتلو کنت (Mutlukent)
 • محله ی چیدم (Çiğdem)
 • محله ی آنیت تپه (Anittepe)
 • محله ی بلوک های ایشجی (İşçi Blokları)
 • محله ی چای یولو (Çay yolu)
 • محله ی إمک (Emek)
 • محله ی باهچلی اولر (BahÇelievler)

قیمت خانه در این مناطق آنکارا از شش هزار تا 30 هزار لیر متغیر می باشد. همچنین می توان گفت بسیاری از افراد سرشناس آنکارا در این منطقه زندگی می کنند.

خرید آپارتمان در آنکارا

خرید ملک در آنکارا

منطقه های آنکارا که خرید خانه در آن توصیه نمی شود

منطقه شهری پورساکلار و بخشهایی از کئچی اورن، یئنی محله و ماماک جزو محله های حاشیه نشین آنکارا هستند. محله های کناری اتی مسگوت وضعیت نسبتاً بهتری نسبت به محلات دیگر حاشیه ای دارند.

روستاهای آشاغی یورتچو و یوخاری یورتچو واقع در شمالغرب آنکارا امروزه به مثابه شهرکهای مدرن جزو منطقه شهری اتی مسگوت به حساب می آیند از این جمله اند. دلیل توصیه نشدن این مناطق نیاز به آشنایی بیشتر با فرهنگ مردم بومی، فرهنگ و همچنین اقشار کم درآمد جامعه می باشد.

چرا آنکارا برای خرید خانه و آپارتمان بهترین گزینه است؟

همان طور که گفتیم آنکارا پایتخت ترکیه است ! شاید با توجه قیمت مسکن ایران در پایتخت شما هم فکر کنید قیمت ملک در آنکارا بیشتر از سایر شهر ها است. ولی باید بگوییم در ترکیه برعکس ایران می باشد و قیمت ملک در آنکارا نسبت به سایر شهرهای ساحلی و توریستی پایین می باشد. در نهایت یکی از بزرگترین مزایای خرید خانه یا آپارتمان در آنکارا اخذ پاسپورت کشور ترکیه پس از طی مراحل قانونی آن میباشد.

مزایای خرید ملک در آنکارا

خرید ملک در آنکارا

لازم به ذکر است متوسط قیمت هر متر آپارتمان در آنکارا حدود 1000 لیر می باشد. که می تواند رقم وسوسه برانگیزی برای خرید ملک باشد. همچنین هزینه شارژ ماهیانه در آنکارا به امکاناتی که مجتمع ها یا ساختمان ها ارائه می کنند بستگی دارد و این مبلغ بین 200 تا 400 لیر متغیر است.

توصیه میکنیم اطلاعات مربوط به قوانین خرید ملک در ترکیه را نیز مطالعه کنید.

در ادامه به آشنایی با جاذبه های گردشگری آنکارا می پردازیم جاهای که می توانید اوقات فراغت خود را در آن پر کنید.

جاذبه های گردشگری شهر آنکارا

شهر آنکارا دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که بیشتر آنها جنبه تاریخی و فرهنگی دارند. در ادامه به معرفی برخی از جاذبه های گردشگری آنکارا خواهیم پرداخت.

دیدنی های آنکارا

دریاچه موگان یا گولباشی

فرصت قایق‌سواری در دریاچه زیبای موگان یا گولباشی را از دست ندهید. این دریاچه یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری و طبیعت گردی در شهر آنکارا می‌باشد. اگر قصد دارید از دریاچه موگان دیدن کنید، کافیست ۲۵ کیلومتر به سمت جنوب آنکارا و در مسیر جاده آنکارا- قونیه حرکت کنید. برای بازدید از دریاچه کافیست یک قایق کرایه کنید و از تمام مناظر اطراف دیدن کنید.

باغ وحش آتاتورک

پارک جنگلی و باغ آتاتورک ترکیه Atatürk Forest Farm and Zoo که با نام های باغ گیاهشناسی آتاتورک و یا باغ آتاتورک نیز شناخته می‌شود؛ یکی از جاذبه‌های طبیعی – گردشگری ترکیه می‌باشد. پارک آتاتورک در سال 1925 افتتاح شد و در آن انواع گونه های گیاهی و جانوران بومی نگهداری می‌شود. جالب است بدانید در قسمت جنوب شرقی پارک جنگلی قسمتی به نام  “باغ بلگراد” وجود دارد. این پارک جنگلی دارای چای‌خانه، باغ‌وحش و محل‌های مناسب کمپ و پیک‌نیک می‌باشد.

کوه الما داغ

کوه  الماداغ  با ارتفاع 1855 متر در 23 کیلومتری شرق آنکارا قرار دارد. از این کوه می توانید بهترین منظره از شهر آنکارا را مشاهده کنید؛ اما علت شهرت کوه الماداغ به پیست اسکی آن است. این کوه پاتوق خوبی برای ورزش‌های زمستانی و اسکی در تور ترکیه است. ساعت کار مجموعه پیست اسکی الماداغ از 9:30 دقیقه صبح تا 5:30 بعد از ظهر است.

موزه تمدن آناتولی

موزه آناتولی یا موزه تمدن آنکارا مجموعه ای بی‌نظیر از تمدن مردم آناتولی ترکیه را به نمایش می‌گذارد. منطقه آناتولی در واقع قسمت آسیایی ترکیه است که محدوده آن از دریای سیاه تا مدیترانه را شامل می‌شود. در تالار مرکزی موزه آثاری از دوران پارینه‌سنگی، میان‌سنگی، نوسنگی، عصر برنز، تمدن اقوام آشوری و هیتیت ها به نمایش گذاشته‌ شده است. در طبقه زیرین موزه نیز آثاری باقی مانده از زمان حکومت رومی ها و یونانی بر قلمرو ترکیه وجود دارد. ساعت کار موزه آناتولی از ساعت 8:30 صبح تا 6:30 بعد از ظهر است.

برج آتاکوله

برج و مرکز خرید آتاکوله اولین مرکز خرید در آنکارا است، که از آن می‌توان به‌ کل شهر مشرف بود. این برج که در سال 1989 میلادی به‌عنوان نمادی از آنکارای مدرن و حتی ترکیه ساخته شد. از هر نقطه شهر آنکارا می‌توانید این برج و مرکز خرید را مشاهده کنید جایی که در آن پویایی شهر آنکارا سنجیده می‌شود. معماری این برج بی‌شباهت به برج میلاد تهران نیست. در طبقه فوقانی آن رستوران گردان، مراکز خرید، رستوران و کافی شاپ جهت پذیرایی از بازدیدکنندگان وجود دارد.

مسجد قوجاتپه یا کوجاتپه

ساخت مسجد قوجاتپه در سال 1940 میلادی به درخواست وزیر وقت رئیس‌جمهور ترکیه در امور مذهبی “احمد حمدی آکسکی” صورت گرفته شد. آن‌ها قصد داشتند که یک مرکز برای اجتماع مسلمانان در آنکارا تاسیس کنند. به دلیل نوع معماری و نگاه مدرن در ساخت این مسجد، انتقادهای بسیاری از سوی جوامع مذهبی ترکیه به نوع معماری آن وارد شد.

در واقع ابتدا قرار بود مهندس دالوکای طراح اصلی مسجد باشد اما پس از انتقادها طراحی مجدد به مهندس خسرو تایلا و فاتح اولواِنگین سپرده شد. در سال 1969 در رقابت بین مسجد شاه سیفل اسلام‌ آباد پاکستان و مسجد کوجاتپه، سرانجام این مسجد به‌عنوان بهترین و بزرگ‌ترین مسجد مدرن با گنجایش 24000 نمازگزار انتخاب شد.

آرامگاه آتاتورک

مردی که زندگی خود را برای استقلال ترکیه و مدرن سازی آن صرف کرد. آرامگاه آتاتورک یا مصطفی کمال آتاتورک که به پدر مدرن سازی ترکیه مشهور است در شهر آنکارا قرار دارد. آنیت کابیر یا آنیت قابیر در واقع به معنای قبر است که به مناسبت بزرگداشت آتاتورک توسط استاد امین اونات طراحی شد.

جاذبه های آنکارا

خرید ملک در آنکارا

در هنگام ساخت مقبره مشخص شد که آثاری از عصر یخبندان منطقه آناتولی در تپه مورد نظر وجود دارد بنابراین باستان شناسان آثار یافت شده را به موزه آناتولی منتقل کردند. به طور کلی بخش های مختلف مقبره شامل آرامگاه، موزه سکه و اسکناس و بخش هدایا می‌باشد.

قلعه آنکارا

قلعه آنکارا معروف ترین جاذبه توریستی این شهر است که نمادی از شهر آنکارا نیز می‌باشد. این قلعه در دوره های مهم تاریخی همواره بخش مهمی از حکومت امپراتوری ها را شکل می‌داد. از زمان روم باستان، تمدن بیزانس، ترکان سلاجقه تا عثمانی‌ها استفاده می‌شد و بارها مورد بازسازی قرار گرفت.

پدر شمال قلعه دو بخش بیرونی و درونی وجود دارد. در قسمت درونی قلعه سفید ساخته شد. علت نام‌گذاری قلعه به سفید این است که برای ساخت کل دیواره بنای ارگ از سنگ‌های خود محل و سنگ مرمر استفاده شد. شما عزیزان می‌توانید از ساعت 9:00 صبح تا 18:00 از قلعه دیدن کنید.

تاریخچه آنکارا

شهر آنکارا سرنوشت پر فراز و نشیبی را گذرانده است و بارها و بارها توسط سلسله های گوناگون مورد حمله و در نهایت فتح شده است. همچنین خوب است بدانید که از مهم ترین مردمان و سلسله هایی که نقش پر رنگی در تاریخ شهر آنکارا داشته اند ، می توان به رومیان ، ایرانیان ، سلجوقیان ، عثمانیان و فریگیه ای ها اشاره کرد. با این که سال ها از حکومت این افراد بر آنکارا گذشته است اما هنوز هم آثار بسیار زیادی از آن ها در موزه های این دیار و دیگر شهرهای دیگر ترکیه به چشم می خورد.

آنکارا یکی از قدیمی ترین شهرهای کشور ترکیه محسوب می شود و به همین خاطر شرح کامل تاریخ آن در این مقاله نمی گنجد.

ناگفته نماند که اهمیت شهر آنکارا به زمان هیتی ها بر می گردد. هیتی ها همان سلسله ای بودند که در هزاره دوم قبل از میلاد در قسمت های آسیای میانه و صغیر و بخصوص سوریه حکمرانی می کردند. پس از آن ها به ترتیب فریگیه ای ها و بعد از آن لیدی ها، ایرانی ها، یونانی ها، گالات ها، رومی ها، بیزانس ها و ترک ها با جنگ های فراوان صاحب این شهر شدند. در ابتدا سلجوقیان و سپس عثمانیان صاحب آنکارا شدند؛ تا در نهایت جمهوری ترکیه تشکیل و آنکارا به عنوان یکی از شهرهای بزرگ آن شروع به فعالیت کرد و بر سر زبان ها افتاد.

 

 

تماس با ما

شما همه روزه می توانید با شماره های مندرج در وب سایت با دفتر ترکیه یا ایران تماس حاصل فرمایید یا سوالات خود را از طریق فرم زیر با ما مطرح کنید.

دفتر تهران

بلوار آفریقا،‌ خیابان پدیدار، پلاک 24 واحد 17.

02188879479
02188876714

دفتر ارومیه

خیابان خیام جنوبی ، نرسیده به میدان جهاد ، ساختمان بانک قوامین ، طبقه دوم ، واحد 8

04432235605
09129533282

دفتر استانبول

Atatürk, Zuhal Sk. No:1, 34500 Büyükçekmece/İstanbul

00905385768328