02188879479 09129533282

خرید ملک در استانبول

خرید ملک در استانبول

استانبول به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای ترکیه همه ساله مقصد میلیون ها گردشگر خارجی از سراسر دنیا می باشد. استانبول تنها شهری است که بخشی از آن در قاره آسیا و بخش دیگر در اروپا قرار دارد. سفر به بخشهای آسیایی و اروپایی استانبول به وسیله یک پل امکان پذیر است و به همین دلیل آن را پلی بین دو قاره نیز می نامند. برای خرید ملک در استانبول ابتدا نیاز دارید تا اطلاعات بیشتری درباره این شهر زیبا داشته باشید.

خرید ملک در استانبول

 

معرفی استانبول

استانبول با مساحت 5343 کیلومتر مربع و با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 15.5 میلیون نفر پرجمعیت ترین شهر کشور ترکیه است. اکثر جمعیت این شهر مسلمان هستند و بیشترشان سنی مذهب هستند و شیعیان در اقلیت قرار دارند. حدود یک سوم جمعیت این شهر در حومه های بخش آسیایی زندگی می کنند.

اگر قصد خرید خانه در استانبول را دارید شناخت مناطق مختلف در این شهر به تصمیم گیری شما کمک زیادی خواهد کرد. مثلا اینکه به مناطق مدرن بیشتر علاقه دارید یا مناطق قدیمی تر؟ نزدیک به مرکز شهر و مناطق شلوغ یا دور از هیاهو؟

اغلب مراکز تجاری و تاریخی این شهر در بخش اروپایی آن قرار دارد. بسیاری از افرادی که به قصد سرمایه گزاری یا یافتن شغل به ترکیه مهاجرت می کنند معمولا این شهر را به عنوان مقصد خود بر می گزینند. استانبول به مدت ۱۶ قرن پایتخت حکومت های مختلف ترکیه بوده است.

به طور حتم مطالعه مطلب خرید ملک در ترکیه نیز برای شما مفید خواهد بود.

قیمت خانه در استانبول

تاریخچه استانبول

تاریخ موجودیت استانبول به چهار دوره روم شرقی ، امپراتوری روم شرقی ، امپراتوری عثمانی و تاریخ جمهوری ترکیه تقسیم می شود ؛ از 6700 سال قبل از میلاد مسیح مردمانی در ان شهر سکونت داشته و زندگی می کرده اند و به دلیل موقعیت استراتژیک این منطقه و قرار گرفتن آن در کنار تنگه بسفر از قرن 7 قبل از میلاد با دخالت یونانی ها ، ساخت و سازهایی در این شهر زیبا شکل گرفته شد و با افزایش مبارزات قدرت در امپراطوری رم در اواخر قرن دوم ، پس از امپراتور شدن سپتیموس سوروس بازسازی شد.

در قرن 4 امپراتوری به حدی گسترش یافت که دیگر رم به عنوان پایتخت مناسب نبود ، به همین دلیل امپراتور کنستانتین ، پایتخت را به بیزانس تغییر داد که در نهایت به قسطنطنیه تغییر نام پیدا کرد ، در ضمن پس از آنکه امپراتوری رم به دو قسمت غربی و شرقی تقسیم شود ، امپراتوری غربی از هم پاشید در حالیکه قسطنطنیه پایتخت امپراتوری رم شرقی شد و تا هزار سال بعد از آن نیز باقی ماند و قدرت پیشتاز در اروپا شد که از بناهای قابل توجه آن می ‌توان اشاره کرد به مسجد ایاصوفیه که نماد رهبری کلیسای ارتدکس یونانی نیز بوده است.

معرفی و تاریخچه استانبول

بین سال‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ استانبول از نظر ساختاری تغییر زیادی کرد. در طول سال ۱۹۷۰ جمعیت استانبول شروع به افزایش تندی کرد به این علت که مردم از نقاط مختلف آناتولی برای یافتن کار به استانبول مهاجرت کردند. در همین دهه عمده جمعیت یونانی الاصل شهر( حدوداً صد هزار نفر) به سبب تهدیدات ملی گرایانه مجبور به ترک استانبول شدند. جمعیت فعلی یونانیان شهر حدوداً هزارنفر است که عمدتاً در محلهٔ گالاتا ساکنند. امروزه استانبول یک کلان شهر بزرگ بین‌المللی محسوب میشود که در سطح جهانی مطرح است.

خرید خانه ارزان در استانبول

قیمت همیشه فاکتوری است که در خرید هر چیزی مورد توجه همگان قرار می گیرد، که مسکن نیز از آن مستثنا نیست . هر کسی با توجه به بودجه خود به دنبال خرید خانه می گردد. در استانبول هم مثل سایر شهر ها هر چقدر از امکانات جاذبه ها و مرکز دورتر می شویم قیمت ها ارزان تر میشوند.

خرید خانه ارزان در استانبول

ایلچه‌های اسنیورت و آرناووت کوی که جزو مناطق و بافت جدید شهری محسوب می شوند و خانه های آنها اکثرا نوساز می باشند. بدیهی است که قیمت ملک در این مناطق استانبول بالاتر خواهد بود. پس برای خرید خانه ارزان در استانبول، مثل هر شهر دیگری در دنیا، مجبور خواهید بود از مرکز شهر دورتر شوید.

خرید خانه در محله های لاکچری استانبول

بی شک هر کسی لایف استایل و سبک زندگی خاصی دارد برخی به محله ای و خانه ای که در آن زندگی می کند اهمیت زیادی می دهد. برخی نیز دوست دارند در خانه ای شیک و به اصطلاح لاکچری زندگی کنند. بی شک در شهری دارای مناطق مسکونی گران قیمت می باشد که در استانبول این محل ها عبارت اند از بشیکتاش، شیشلی، ساریر ،باکرکوی، کادی کوی، اسکودار، ساریر؛ که در سه مورد اول قیمت ها بیشتر از بقیه می باشد. قیمت خانه در این محله های استانبول به 30 تا 40 میلیون لیر می رسد.

خرید خانه در استانبول

خرید ملک در محله های ساحلی استانبول

توجه داشته باشید خانه های ساحلی اکثرا در بافت و محله های قدیمی قرار دارند که می توان محله های باکرکوی، زیتون بورنو ، اسکودار ، کادی کوی ، اتاشهیر ، بی کوز ، فاتیح را نام بود. در این مناطق می توان خانه های از 150 هزار لیر تا 20 میلیون لیر پیدا کرد.

معرفی محله های استانبول

برای این که دید کلی از محل های مختلف استانبول داشته باشید، ما سعی می کنیم محله هایی که بیشتر مورد پسند هم وطنان عزیزمان برای خرید خانه در استانبول قرار می گیرد را به اختصار معرفی کنیم.

محله فاتیح (Fatih)

محله فاتیح، قلب استانبول بوده و چندین سال است که به عنوان یک شبه جزیره تاریخی که از چند محله تشکیل شده شناخته می شود. دور تا دور فاتیح بوسیله منطقه زیتین بورنو و ایوپ، دریای مارمارا، تنگه بسفر و گلدن هورن گرفته شده اند. خیابان این محله بوسیله یونانی ها کشف شد و در ابتدا بازنتیوم نام داشت. با روی کار آمدن امپراتوری رومانیایی، اسم این شبه جزیره به کانستنتینیپول تغییر پیدا کرد.

در دوره این امپراتوری، بایزنتیوم مرکز فرهنگ یونانی و مسیحیت بود. اما در سال 1453 سلطان محمت فاتیح این شهر را فتح کرده و از آن به عنوان یک پایتخت جدید از امپراتوری عثمانی رونمایی کرد. ده سال بعد از ساخت دوباره این شهر، مسجد فاتح را در آن ساخت. این منطقه در قسمت اروپایی استانبول به تنهایی دارای چند محله کومکاپی، بالات، آیوانسارای و فنر می باشند. به طور کلی منطقه فاتیح برای تفریح، گشت و گذار، پیاده روی، اقامت و … بسیار مناسب می باشد.

قیمت ملک در استانبول

محله فاتیح یکی از توریستی ترین قسمت های استانبول بزرگ بوده که محل فرمانروایی سه امپراتوری بسیار بزرگ رومانیایی، بایزنتین و عثمانی بوده است. توریست ها و گردشگران تور استانبول در این منطقه بیشتر ساختمان ها و بناهای تاریخی خواهند دید. خرید ملک در منطقه فاتیح استانبول دسترسی شما به مناطق گردشگری و تفریح را بسیار آسانتر خواهد کرد.

منطقه فاتیح دارای جاذبه های گردشگری زیادی است که به مواردی از آنها در زیر اشاره می کنیم:

 • مخزن باسیلیکا استانبول
 • هیپودروم استانبول
 • موزه باستان شناسی استانبول
 • موزه هنرهای اسلامی و ترکی استانبول
 • پارک گولهانه استانبول
 • کلیسای کورا استانبول
 • مسجد سلیمانی استانبول
 • دژ یدیکوله استانبول
 • آب گرم والنس استانبول
 • حمام چمبرلیتاش استانبول
 • گرند بازار استانبول
 • بازار مصری استانبول

محله بشیکتاش

هزاران سال پیش، وقتی که استانبول کنونی قسطنطنیه بود و به محل امپراطوری بیزانس یا همان روم شرقی تعلق داشت، محله بشیکتاش کنونی، ناحیه‌ای خارج از دیوارهای اصلی دور شهر بود. به همین دلیل از نظر امنیت، برای زندگی مناسب تلقی نمی‌شد. در زمان روم شرقی، این محله یک روستای کوچک و کم جمعیت بود.

طی امپراطوری عثمانی، محله بشیکتاش، به معنی «سنگ گهواره»، به خاطر مناسب بودن موقعیت آن در کنار آب و امکان پهلو گرفتن قایق‌ها در اطرافش، بیشتر مورد توجه قرار گرفت. این قسمت از شهر از شمال با منطقه ساریر و شیشلی، از جنوب با بی اوغلو و از شرق با تنگه بسفر همسایه است.

اگر قصد خرید ملک در استانبول و در محله بشیکتاش را دارید بد نیست بدانید که جاذبه های گردشگری و تفریحات این منطقه عبارتند از:

 • قدم زدن در بازارهای محلی
 • سوار شدن به کشتی
 • موزه نیروی دریایی
 • تماشای زنده مسابقات تیم بشیکتاش
 • رفتن به کاخ دلمه باغچه
 • موزه نقاشی و مجسمه
 • رفتن به پارک ییلدیز و اقامت در یک سوئیت سلطنتی
 • گردش در میدان اورتاکوی

محله اورتاکوی

محله اورتاکوی در مجاور محله ببک در منطقه بشیکتاش استانبول بوده است . یکی از بناهای موجود در این محله مسجد اورتاکوی می باشد زیرا این مسجد شهرت جهانی دارد و از زیباترین مساجد این شهر است . برخی از ساختمان ها و بناهای قدیمی اورتاکوی ، هنوز پا برجا هستند . در این محله بخاطر کافه ها ، رستوران ها محیط اطراف و کلوپ های شبانه شهرت زیادی دارد . بازارچه های توریستی کوچکی در خیابان های این منطقه دیده می شود که صنایع دستی و هنرهای ترک در آنها به فروش می رسد .

قیمت خانه در استانبول

اورتاکوی نزدیکترین منطقه به پل بغاز می باشد . کاخ زیبای چراغان نیز که از قصرهای دوران عثمانی است در ساحل اروپایی بسفر و در میان محله های بشیکتاش و اورتاکوی استانبول قرار دارد . البته این کاخ در حال حاضر یکی از گران ترین هتل های دنیا محسوب می شود. اگر اهل خوشگذرانی های شبانه در شهر هستید، خرید خانه در محله اورتاکوی استانبول دسترسی های زیادی به شما خواهد داد.

کمپیز اورتاکوی (سیب زمینی شکم پر) شهرت زیادی دارد اما سایر غذاهای خیابانی ترکیه هم در این محله سرو می شود . اورتاکوی در زبان محلی به معنی دهکده میانی می باشد . گردش شبانه در اورتاکوی استانبول زیبایی خاصی به دنبال دارد . این منطقه در شبها کاملا نورانی بوده و وجود کلوپ های شبانه و موزیک و پیاده روی شبانه خاطرات زیبا را به معرض نمایش می گذارد .

محله ساری یر

منطقه ساری یر در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد و در اصل یک دهکده ماهیگیری محسوب میشده است. در ساحل این منطقه عمارت های قدیمی که متعلق به سفارت خانه ها و یا مردم عادی است و همچنین رستوران های دریایی قرار دارند. یک راه باریک که انشعابی از بویوک دِره است از میان جنگل و قنات ها می گذرد و به ساحل های مشهور کیلیوس واقع در دریای سیاه می رسد. ساری یر و رومِلی کاواگی آخرین نقطه ای است که قایق های مسافربری و قایق های تفریحی در طول سفرشان در آن توقف می کنند.

محبوبیت این دو منطقه به خاطر رستوران های دریایی آنها است و آنادولو کاواگی که در ساحل روبه رویی واقع شده در هنگام تعطیلات بسیار شلوغ می شود. تپه های هر دو طرف پوشیده از جنگل های سرسبزی است. در محله ساری یر استانبول هر چیزی که بخواهید وجود دارد از جمله تفریحاتی مانند پارک، موزه، مراکز خرید، سینما و … . و یا خدماتی مانند پمپ بنزین، درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها، مراکز آموزشی، بانک، هتل هل و کاروانسراها و … .

محله باحچه شهیر

محله باهچه شهیر (باغچه شهیر) با وسعت تقریبی ۵ کیلومترمربع، یکی از محله های هشتگانه شهرستان باشاک شهیر می باشد که در منطقه شمال غرب قسمت اروپایی استانبول واقع شده است. اتوبان شرق به غرب تم (TEM)  از جنوب این محله زیبا می گذرد. محله باهچه شهیر (Bahçeşehir)که در گذشته یک مکان ییلاقی بود، اولین شهرک اقماری استانبول است که در سال ۱۹۹۴ پایه ریزی گردید. پلان شهری منطقه باهچه شهیر بر اساس الگوبرداری از شهرک های موجود قاره ی سبز و منازل به سبک ساختمان و ویلاهای اروپایی، با رعایت استاندارد های جهانی ساخته شده اند.

با خرید ملک در استانبول و در این محله شهر به امکانات فرهنگی و هنری و ورزشی مختلفی دسترسی ساده تری خواهید داشت.  مرکز فرهنگ و هنر باهچه شهیر که به شکل یک ساختمان مدرن طراحی شده است، شامل یک سالن ارکست ۴۰ متر مربعی، پارکینگ داخلی و خارجی، و یک آمفی ­تئاتر با گنجایش ۱۲۰۰ صندلی است.

بهترین-مناطق خرید خانه در استانبول

سالن تئاتر Muhsin Ertugral theatre در این منطقه نیز میزبان رویدادهای هنری و موسیقی برای ساکنین است؛ هرچند با ظرفیتی کمتر. مرکز ورزش و سلامت واقع در این منطقه با مساحت ۱۰۰۰۰ متر مربع شامل بخش­ های درونی و بیرونی از طریق طیفی از خدماتی مانند باشگاه ­های مجهز ژیمناستیک، ایروبیک، بسکتبال، و شنا به تناسب و سلامت ساکنین کمک می­ کند. سالن بسکتبال ظرفیت جمعیت ۱۰۰۰ نفری را دارد.

محله باسین اکسپرس

منطقه باسین اکسپرس در واقع به منطقه مرکزی بین بخش اروپایی قدیم و بخش اروپایی جدید و مدرن استانبول گفته میشود. این منطقه که در اطراف اتوبان اصلی که فرودگاه آتاتورک استانبول را به فرودگاه جدید استانبول متصل میسازد ، احداث شده است. منطقه باسین اکسپرس در طول چند سال گذشته رشد بسیار چشمگیری داشته است و سرمایه گذاری بسیار وسیعی توسط دولت و بخش خصوصی در این منطقه ایجاد شده است. همین موارد موجب افزایش درخواست خرید ملک در این منطقه استانبول نیز گردیده است .

مشاور خرید خانه استانبول

اگر مایل به اقامت در یک مجتمع  شیک و لوکس که به بهترین حالت ممکن ساخته شده و دارای تمامی امکانات رفاهی و امنیتی و معماری متفاوت و منحصر به فرد، و دید عالی در این منطقه هستید ، ما به شما بازدید از این مجتمع را پیشنهاد می کنیم. در این مجموعه شیک که با دسترسی عالی به اتوبانهای اصلی و مناطق مختلف استانبول قرار گرفته اند واحد های لوکس و زیبایی موجود میباشد. برای خرید خانه در باسین اکسپرس استانبول حتما به بودجه بالاتری نیاز خواهید داشت.

محله فلوریا

محله فلوریا یکی از مجلل ترین و با کلاس ترین محله های شهر استانبول است، که در حاشیه دریای مرمره قرار دارد. ساحل زیبا، تمیز و شنی فلوریا مکانی جذاب و دوست داشتنی برای گذران ساعاتی دلپذیر در کنار دریاست. ساحل فلوریا از جمله جاهایی است که آتاتورک به آن علاقه داشت و برای استراحت به آن جا می رفت. امروزه اقامتگاه ساحلی آتاتورک در این ساحل به موزه بدل شده و می توانید در بازدید خود سری هم به آن بزنید.

ساحل زیبا، تمیز و شنی فلوریا مکانی مناسب برای لذت بردن از هوای پاک و دریا می باشد. در این ساحل امکان شنا و دوچرخه سواری، گرفتن حمام آفتاب و استفاده از تخت های ساحلی وجود دارد . مساحت ساحل فلوریا ۸۰۰ متر مربع می باشد . این ساحل دارای ۱۵۰۰ تخت ، ۱۵۰۰ چتر سایه بان ، ۴۲ توالت ، ۴۸ دوش برای استحمام  و ۲۳۴ اتاق برای اسکان است . نگران خوراکی هم نباشید در این ساحل دو بوفه مجهز هم قرار دارد و انتظامات برای حفظ امنیت در ساحل ، حضور دارند.

اگر خرید خانه در استانبول را هدف گرفته اید مشخص است که محله ی فلوریا یکی از مناطقی است که باید با بودجه ای مناسب سراغ آن بروید.

خرید خانه در استانبول با پول ایران

ارز رایج در استانبول لیر ترکیه یا دلار می باشد. گاهی دیده می شود که طبق توافق به یورو نیز معاملات انجام می گیرد. در صورتی که می خواهید قیمت خانه های استانبول را به ریال ایران به دست آورید کافی است قیمت روز لیر به ریال را در قیمت های مندرج در سایت ضرب کنید. با توجه به نوسانات ارز از قرار دادن قیمت ریال در سایت معذور هستیم. البته همواره مشاوران ما در ناب هاوس آماده راهنمایی شما در این زمینه می باشند.

پیشنهاد میکنیم صفحه خرید ملک در بدروم را نیز مطالعه کنید

 

تماس با ما

شما همه روزه می توانید با شماره های مندرج در وب سایت با دفتر ترکیه یا ایران تماس حاصل فرمایید یا سوالات خود را از طریق فرم زیر با ما مطرح کنید.

دفتر تهران

بلوار آفریقا،‌ خیابان پدیدار، پلاک 24 واحد 17.

02188879479
02188876714

دفتر ارومیه

خیابان خیام جنوبی ، نرسیده به میدان جهاد ، ساختمان بانک قوامین ، طبقه دوم ، واحد 8

04432235605
09129533282

دفتر استانبول

Atatürk, Zuhal Sk. No:1, 34500 Büyükçekmece/İstanbul

00905385768328