اگر بدنبال خرید خانه در استانبول هستید تضمین می نمائیم ضمن ارائه مطالبی مفید بمنظور شناخت بهتر شهر استانبول و کمک به شما بمنظور آشنایی با قیمت ملک و آپارتمان در قسمتهای مختلف این شهر، همراه شما باشیم با مجموعه ای از بیش از 100 پروژه دنج و پر سودی که ما همواره در دست داریم.

استانبول به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای ترکیه همه ساله مقصد میلیون ها گردشگر خارجی از سراسر دنیا می باشد. استانبول تنها شهری است که بخشی از آن در قاره آسیا و بخش دیگر در اروپا قرار دارد.

سفر به بخشهای آسیایی و اروپایی استانبول به وسیله یک پل امکان پذیر است و به همین دلیل آن را پلی بین دو قاره نیز می نامند. برای خرید ملک در استانبول ابتدا نیاز دارید تا اطلاعات بیشتری درباره این شهر زیبا داشته باشید.

معرفی استانبول

استانبول با مساحت 5343 کیلومتر مربع و با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 15.5 میلیون نفر پرجمعیت ترین شهر کشور ترکیه است. اکثر جمعیت این شهر مسلمان هستند و بیشترشان سنی مذهب هستند و شیعیان در اقلیت قرار دارند. حدود یک سوم جمعیت این شهر در حومه های بخش آسیایی زندگی می کنند.

اگر قصد خرید خانه در استانبول را دارید شناخت مناطق مختلف در این شهر به تصمیم گیری شما کمک زیادی خواهد کرد. مثلا اینکه به مناطق مدرن بیشتر علاقه دارید یا مناطق قدیمی تر؟ نزدیک به مرکز شهر و مناطق شلوغ یا دور از هیاهو؟

اغلب مراکز تجاری و تاریخی این شهر در بخش اروپایی آن قرار دارد. بسیاری از افرادی که به قصد سرمایه گذاری یا یافتن شغل به ترکیه مهاجرت می کنند معمولا این شهر را به عنوان مقصد خود بر می گزینند. استانبول به مدت ۱۶ قرن پایتخت حکومت های مختلف ترکیه بوده است.

به طور حتم مطالعه مطلب خرید ملک در ترکیه نیز برای شما مفید خواهد بود.

قیمت خانه در استانبول

تاریخچه استانبول

تاریخ موجودیت استانبول به چهار دوره روم شرقی ، امپراتوری روم شرقی ، امپراتوری عثمانی و تاریخ جمهوری ترکیه تقسیم می شود.

از 6700 سال قبل از میلاد مسیح مردمانی در آن شهر سکونت داشته و زندگی می کرده اند و به دلیل موقعیت استراتژیک این منطقه و قرار گرفتن آن در کنار تنگه بسفر از قرن 7 قبل از میلاد با دخالت یونانی ها ، ساخت و سازهایی در این شهر زیبا شکل گرفته شد و با افزایش مبارزات قدرت در امپراطوری رم در اواخر قرن دوم ، پس از امپراتور شدن سپتیموس سوروس بازسازی شد.

در قرن 4 امپراتوری به حدی گسترش یافت که دیگر رم به عنوان پایتخت مناسب نبود ، به همین دلیل امپراتور کنستانتین ، پایتخت را به بیزانس تغییر داد که در نهایت به قسطنطنیه تغییر نام پیدا کرد.

در ضمن پس از آنکه امپراتوری رم به دو قسمت غربی و شرقی تقسیم شود ، امپراتوری غربی از هم پاشید در حالیکه قسطنطنیه پایتخت امپراتوری رم شرقی شد و تا هزار سال بعد از آن نیز باقی ماند و قدرت پیشتاز در اروپا شد که از بناهای قابل توجه آن می ‌توان اشاره کرد به مسجد ایاصوفیه که نماد رهبری کلیسای ارتودکس یونانی نیز بوده است.

معرفی و تاریخچه استانبول

بین سال‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ استانبول از نظر ساختاری تغییر زیادی کرد. در طول سال ۱۹۷۰ جمعیت استانبول شروع به افزایش تندی کرد به این علت که مردم از نقاط مختلف آناتولی برای یافتن کار به استانبول مهاجرت کردند.

در همین دهه عمده جمعیت یونانی الاصل شهر( حدوداً صد هزار نفر) به سبب تهدیدات ملی گرایانه مجبور به ترک استانبول شدند. جمعیت فعلی یونانیان شهر حدوداً هزارنفر است که عمدتاً در محلهٔ گالاتا ساکنند. امروزه استانبول یک کلان شهر بزرگ بین‌المللی محسوب میشود که در سطح جهانی مطرح است.

مزایای خرید خانه در استانبول

استانبول بزرگ ترین شهر و مهم ترین شهر در کشور ترکیه می باشد که خرید خانه در این شهر از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به همین دلیل افراد زیادی به دنبال خرید ملک در استانبول هستند.

این شهر اولین شهر پرجمعیت ترکیه است و این امر سبب شده تا اشتغال و توسعه شهری روند رو به رشدی در این شهر داشته باشد.

شهر استانبول به دلیل قرارگیری در کنار دریا و دارا بودن سواحل مدیترانه ای همواره مورد استقبال گردشگران و مسافران خارجی می باشد. استانبول در مقایسه با دیگر شهر های کشور ترکیه جاذبه های گردشگری بیشتری دارد و به خصوص تنوع ملت های مختلف در این شهر بیشتر است.

تعداد کسانی که در این شهر به زبان انگلیسی تسلط دارد نسبت به جمعیت کل ترکیه از میانگین بالاتری برخوردار است. در واقع شما با خرید خانه در استانبول در یک شهر چند ملیتی و بسیار جذاب زندگی خواهید کرد.

همانطور که اشاره کردیم استانبول شهری بین دو قاره هست و با توجه به اقتصاد رو به رشد و سرمایه گذاری های زیاد در این ششهر شما از شرایط و امکانات زیادب برخوردار هستید.

استانبول شهری با اقلیم آب و هوایی عالی

آب و هوای استانبول بسیار معتدل و خوب است. در فصل زمستان ب‌ندرت هوا زیر پنچ درجه سلسیوس می‌رسد و همچنین تابستان آب و هوا بسیار معتدل و خوب است، در اکثر فصول استانبول بارانی و مه آلود است که بر زیبایی این شهر رویای اضافه می نماید.

هزینه‌های زندگی مناسب

در تمامی ‌نقاط استانبول تمام مایحتاج زندگی با قیمت بسیار مناسب وجود دارد. هر فرد با هر بودجه‌ایی در این شهر می‌تواند حداقل موارد مورد نیاز برای زندگی را تهیه کند. با توجه به این موضوع افراد دغدغه‌ای برای تامین موارد اولیه زندگی خود ندارند.

دسترسی آسان به خدمات شهری

صنعت حمل و نقل در استانبول بسیار پیشرفته است و در تمامی نقاط “پایتخت اقتصادی ترکیه” این وسایل نقلیه عمومی وجود دارد. اگر فردی نتواند در مرکز شهر و مناطق پرتردد منزلی تهیه کند اصلا نگرانی برای دسترسی به امکانات ندارد، چرا که با کمک حمل و نقل عمومی می‌تواند به هر قسمتی از شهر که تمایل دارد برود.

برخورداری از مراکز خرید مجهز دارای نمایندگی فروش مارکهای معتبر

با توجه توریستی بودن استانبول شما در هر منطقه دسترسی کامل به همه مراکز خرید دارید و در هر منطقه مجتمع های خرید بزرگ وجود دارد و نیازی نیست برای تهیه مایحتاج خودتان مسافت زیادی را طی کنید .

در مجتمع های مسکونی بجز مراکز خرید مجهز مراکز تفریحی نیز وجود دارد که شما میتوانید از آنها استفاده کنید.

قیمت خانه در استانبول

طی چند سال گذشته اتباع خارجی از کشورهای روسیه، ایران، عراق، امارات متحده عربی و قطر بیشترین خرید خانه در استانبول را داشته‌اند. ارزان بودن قیمت آپارتمان در استانبول نیز یکی از موارد مهم برای اقدام به خرید خانه در استانبول است.

قیمت ملک در ترکیه بر اساس شهرهای مختلف، منطقه‌بندی و امکانات ارائه شده در هر شهر متفاوت است. برای مثال در شهر استانبول مناطق مختلفی برای خرید خانه وجود دارد که با توجه به شرایط و موقعیت هر منطقه قیمت آن تعیین می‌شود.

قیمت آپارتمان در استانبول برای منطقه‌هایی که به بازارهای اصلی، مراکز خرید و مراکز تفریحی نزدیک هستند دارای نرخهای متفاوتی است.

همچنین در خصوص منطقه‌های مسکونی که به دریا نزدیک هستند نیز قیمت آپارتمان در استانبول با بخش‌های مسکونی دیگر تفاوت دارد. قیمت واحد مسکونی در استانبول از رقمی در حدود 500 میلیون تومان شروع می‌شود.

قیمت خانه در استانبول

بمنظور آشنایی شما با حدود قیمت در پایتخت اقتصادی ترکیه، قیمت آپارتمان در استانبول با متراژهای مختلف در زیر قابل مشاهده است:

 • قیمت آپارتمان (۱ خوابه) در شیشلی 700000 لیر
 • قیمت واحد مسکونی (۱ خوابه) بیلیکدوز 450000 لیر
 • قیمت آپارتمانهای (۳ اتاق خواب) در شیشلی 1500000 لیر
 • قیمت یک واحد آپارتمانی (۳ اتاق خواب) بیلکدوز 1100000 لیر
 • قیمت هر متر مربع برای خرید یک آپارتمان واقع در منطقه شیشلی 4800 لیر
 • قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان واقع در محله بیلکدوز استانبول 3700 لیر

شما در استانبول میتوانید خانه ارزان قیمت نیز بیابید. اکثرا در مجتمعهای مسکونی خارج از شهر استانبول قیمت آپارتمان ارزانتر از دیگر جاها میباشد.

برخورداری از همه امکانات در این مجتمع ها و هزینه ارزان باعث شده خرید در این مجتمعها افزایش یابد.

قیمت آپارتمان (۱ خوابه) در یک مجتمع مسکونی در کارتال 800.000 لیر
قیمت یک واحد آپارتمانی (3 خوابه) در مجتمع مسکونی در کارتال 1.200.000 لیر
قیمت آپارتمان 1 خوابه در سیته واقع در اسنیورت 400.000 لیر
قیمتهای آپارتمانهای 3 خوابه در مجتمع مسکونی در منطقه اسنیورت استانبول 750.000 لیر

قیمت خانه ویلایی نیز در مناطق مختلف استانبول نیز متفاوت است بطور مثال شما میتوانید یک ویلای 3 خوابه در منطقه سارییر به قیمت 2.000.000 لیره پیدا کنید یا یک خانه ویلایی لوکس با قیمت 8.000.000 لیر در این منطقه از استانبول پیدا کنید.

علت اختلاف قیمت ویلاها می تواند متراژ، سال ساخت، دوری و نزدیکی به دریا و برخی پارامترهای دیگر باشد.

خرید قسطی خانه در استانبول

شاید در یک برهه از زمان خانه رویایی خود را با بودجه خود پیدا نکنید در این صورت شما میتوانید اقدام به خرید قسطی یا پیش خرید کنید.

در استانبول تعداد زیادی شرکت های ساختمانی و یا پروژه های مسکونی فعال وجود دارند که اقدام به فروش خانه ها به صورت اقساطی می نمایند.

البته لازم به ذکر است که برخی از این شرکت ها واحدهای مسکونی خود را به سرمایه گذاران با قیمت های جذاب و شرایط پرداخت راحت می فروشند البته در بسیاری از مواقع ممکن است از طریق ایجاد کمپین های ویژه فروش در برخی از ایام سال حتی از حالت عادی نیز برای فروش قیمت های بسیار پایین تری را در نظر بگیرند و همچنین شرایط پرداختی راحت تری را برای مشتریان خود اعلام می کنند. مثلا استفاده از وام و یا تقسیط بندی پرداختی ها.

یکی از مهم ترین آیتم هایی که در هنگام خرید خانه در استانبول به خصوص با صورت قسطی باید مد نظر قرار دهید مقدار مبلغی می باشد که شما باید برای پیش پرداخت آن را ارایه دهید.

در بسیاری از موارد برای خرید قسطی خانه در استانبول شما لازم است تا حداقل یک سوم از مبلغ را برای پیش خرید کردن در اختیار داشته باشید.

هرچقدر مبلغ پیش پرداخت شما زیاد باشد از درصد سودی که برای اقساط پرداخت میکنید کمتر میشود. مثلا برای خرید قسطی خانه در منطقه بایرام پاشا به مبلغ حدودا 1100000 لیر شما باید حداقل 370000 لیر پرداخت کنید و مابقی به صورت قسط که مدت و مبلغ آن طبق توافق طرفین خواهد بود.

یا برای خرید یک ویلای ۳ خوابه در منطقه باکیرکوی استانبول به مبلغ حدودی 2۳00000 لیر شما باید 750000 لیر پرداخت کنید.

قیمت ملک درون مجتمع های مسکونی واقع در منطقه های “اسن یورت” و “آرناووت کوی” که جزء مناطق و بافت جدید شهری محسوب می شوند و خانه های آنها اکثرا نوساز می باشند بالاتر خواهد بود.  پس برای خرید خانه ارزان در استانبول، مثل هر شهر دیگری در دنیا، مجبور خواهید بود از مرکز شهر دورتر شوید.

خرید خانه در محله ‌های لاکچری استانبول

بی شک هر کسی لایف استایل و سبک زندگی خاصی دارد برخی به محله ای و خانه ای که در آن زندگی می کند اهمیت زیادی می دهد. برخی نیز دوست دارند در خانه ای شیک و به اصطلاح لاکچری زندگی کنند.

بی شک هر شهری دارای مناطق مسکونی گران قیمت می باشد که در استانبول این محل ها عبارت اند از بشیکتاش، شیشلی، ساریر ،باکرکوی، کادی کوی، اسکودار و ساریر، که در سه مورد اول قیمت ها بیشتر از بقیه می باشد. قیمت خانه در این محله‌های استانبول به 30 تا 40 میلیون لیر می رسد.

خرید خانه در محله‌های لاکچری استانبول

خرید ملک در محله های ساحلی استانبول

توجه داشته باشید خانه های ساحلی اکثرا در بافت و محله های قدیمی قرار دارند که می توان محله های باکرکوی، زیتون بورنو ، اسکودار ، کادی کوی ، اتاشهیر ، بی کوز ، فاتیح را برای خرید خانه در استانبول نام بود. در این مناطق می توان خانه های از 150 هزار لیر تا 20 میلیون لیر پیدا کرد.

مناطق خوب استانبول جهت خرید خانه

برای این که دید کلی از محل های مختلف برای خرید ملک در استانبول داشته باشید، ما سعی می کنیم محله هایی که بیشتر مورد پسند هم وطنان عزیزمان برای خرید خانه در استانبول قرار می گیرد را به اختصار معرفی کنیم.

محله فاتیح (Fatih)

محله فاتیح، قلب استانبول بوده و چندین سال است که به عنوان یک شبه جزیره تاریخی که از چند محله تشکیل شده شناخته می شود. دور تا دور فاتیح بوسیله منطقه زیتین بورنو و ایوپ، دریای مارمارا، تنگه بسفر و گلدن هورن گرفته شده اند.

خیابان این محله بوسیله یونانی ها کشف شد و در ابتدا بازنتیوم نام داشت. با روی کار آمدن امپراتوری رومانیایی، اسم این شبه جزیره به کانستنتینیپول تغییر پیدا کرد.

در دوره این امپراتوری، بایزنتیوم مرکز فرهنگ یونانی و مسیحیت بود. اما در سال 1453 سلطان محمت فاتیح این شهر را فتح کرده و از آن به عنوان یک پایتخت جدید از امپراتوری عثمانی رونمایی کرد.

ده سال بعد از ساخت دوباره این شهر، مسجد فاتح را در آن ساخت. این منطقه در قسمت اروپایی استانبول به تنهایی دارای چند محله کومکاپی، بالات، آیوانسارای و فنر می باشند. به طور کلی منطقه فاتیح برای تفریح، گشت و گذار، پیاده روی، اقامت و … بسیار مناسب می باشد.

قیمت ملک در استانبول

محله فاتیح یکی از توریستی ترین قسمت های استانبول بزرگ بوده که محل فرمانروایی سه امپراتوری بسیار بزرگ رومانیایی، بایزنتین و عثمانی بوده است.

توریست ها و گردشگران تور استانبول در این منطقه بیشتر ساختمان ها و بناهای تاریخی خواهند دید. خرید ملک در منطقه فاتیح استانبول دسترسی شما به مناطق گردشگری و تفریح را بسیار آسانتر خواهد کرد.

منطقه فاتیح دارای جاذبه های گردشگری زیادی است که به مواردی از آنها در زیر اشاره می کنیم:

 • مخزن باسیلیکا
 • هیپودروم
 • موزه باستان شناسی
 • موزه هنرهای اسلامی و ترکی
 • پارک گول هانه
 • کلیسای کورا
 • مسجد سلیمانی
 • دژ یدیکوله
 • آب گرم والنس
 • حمام چمبرلیتاش
 • گرند بازار
 • بازار مصری

محله بشیکتاش

هزاران سال پیش، وقتی که استانبول کنونی قسطنطنیه بود و به محل امپراطوری بیزانس یا همان روم شرقی تعلق داشت، محله بشیکتاش کنونی، ناحیه‌ای خارج از دیوارهای اصلی دور شهر بود. به همین دلیل از نظر امنیت، برای زندگی مناسب تلقی نمی‌شد. در زمان روم شرقی، این محله یک روستای کوچک و کم جمعیت بود.

طی امپراطوری عثمانی، محله بشیکتاش، به معنی «سنگ گهواره»، به خاطر مناسب بودن موقعیت آن در کنار آب و امکان پهلو گرفتن قایق‌ها در اطرافش، بیشتر مورد توجه قرار گرفت. این قسمت از شهر از شمال با منطقه ساریر و شیشلی، از جنوب با بی اوغلو و از شرق با تنگه بسفر همسایه است.

اگر قصد خرید خانه در استانبول و در محله بشیکتاش را دارید بد نیست بدانید که جاذبه های گردشگری و تفریحات این منطقه عبارتند از:

 • قدم زدن در بازارهای محلی
 • سوار شدن به کشتی
 • موزه نیروی دریایی
 • تماشای زنده مسابقات تیم بشیکتاش
 • رفتن به کاخ دلمه باغچه
 • موزه نقاشی و مجسمه
 • رفتن به پارک ییلدیز و اقامت در یک سوئیت سلطنتی
 • گردش در میدان اورتاکوی

محله اورتاکوی

محله اورتاکوی در مجاور محله ببک در منطقه بشیکتاش استانبول بوده است . یکی از بناهای موجود در این محله مسجد اورتاکوی می باشد زیرا این مسجد شهرت جهانی دارد و از زیباترین مساجد این شهر است .

برخی از ساختمان ها و بناهای قدیمی اورتاکوی ، هنوز پا برجا هستند . در این محله بخاطر کافه ها ، رستوران ها محیط اطراف و کلوپ های شبانه شهرت زیادی دارد . بازارچه های توریستی کوچکی در خیابان های این منطقه دیده می شود که صنایع دستی و هنرهای ترک در آنها به فروش می رسد .

محله اورتاکوی

اورتاکوی نزدیکترین منطقه به پل بغاز می باشد . کاخ زیبای چراغان نیز که از قصرهای دوران عثمانی است در ساحل اروپایی بسفر و در میان محله های بشیکتاش و اورتاکوی استانبول قرار دارد .

البته این کاخ در حال حاضر یکی از گران ترین هتل های دنیا محسوب می شود. اگر اهل خوشگذرانی های شبانه در شهر هستید، خرید خانه در محله اورتاکوی استانبول دسترسی های زیادی به شما خواهد داد.

کمپیز اورتاکوی (سیب زمینی شکم پر) شهرت زیادی دارد اما سایر غذاهای خیابانی ترکیه هم در این محله سرو می شود . اورتاکوی در زبان محلی به معنی دهکده میانی می باشد .

گردش شبانه در اورتاکوی استانبول زیبایی خاصی به دنبال دارد . این منطقه در شبها کاملا نورانی بوده و وجود کلوپ های شبانه و موزیک و پیاده روی شبانه خاطرات زیبا را به معرض نمایش می گذارد .

محله ساریر

منطقه ساریر در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد و در اصل یک دهکده ماهیگیری محسوب میشده است. در ساحل این منطقه عمارت های قدیمی که متعلق به سفارت خانه ها و یا مردم عادی است و همچنین رستوران های دریایی قرار دارند.

یک راه باریک که انشعابی از بویوک دِره است از میان جنگل و قنات ها می گذرد و به ساحل های مشهور کیلیوس واقع در دریای سیاه می رسد. ساری یر و رومِلی کاواگی آخرین نقطه ای است که قایق های مسافربری و قایق های تفریحی در طول سفرشان در آن توقف می کنند.

محبوبیت این دو منطقه به خاطر رستوران های دریایی آنها است و آنادولو کاواگی که در ساحل روبه رویی واقع شده در هنگام تعطیلات بسیار شلوغ می شود. تپه های هر دو طرف پوشیده از جنگل های سرسبزی است.

در محله ساری یر استانبول هر چیزی که بخواهید وجود دارد از جمله تفریحاتی مانند پارک، موزه، مراکز خرید، سینما و … . و یا خدماتی مانند پمپ بنزین، درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها، مراکز آموزشی، بانک، هتل هل و کاروانسراها و … .

محله باحچه شهیر

محله باهچه شهیر (باغچه شهیر) با وسعت تقریبی ۵ کیلومترمربع، یکی از محله های هشتگانه شهرستان باشاک شهیر می باشد که در منطقه شمال غرب قسمت اروپایی استانبول واقع شده است. اتوبان شرق به غرب تم (TEM)  از جنوب این محله زیبا می گذرد. محله باهچه شهیر (Bahçeşehir)که در گذشته یک مکان ییلاقی بود، اولین شهرک اقماری استانبول است که در سال ۱۹۹۴ پایه ریزی گردید. پلان شهری منطقه باهچه شهیر بر اساس الگوبرداری از شهرک های موجود قاره ی سبز و منازل به سبک ساختمان و ویلاهای اروپایی، با رعایت استاندارد های جهانی ساخته شده اند.

با خرید ملک در استانبول و در این محله شهر به امکانات فرهنگی و هنری و ورزشی مختلفی دسترسی ساده تری خواهید داشت.  مرکز فرهنگ و هنر باهچه شهیر که به شکل یک ساختمان مدرن طراحی شده است، شامل یک سالن ارکست ۴۰ متر مربعی، پارکینگ داخلی و خارجی، و یک آمفی ­تئاتر با گنجایش ۱۲۰۰ صندلی است.

خرید ملک در استانبول

سالن تئاتر Muhsin Ertugral theatre در این منطقه نیز میزبان رویدادهای هنری و موسیقی برای ساکنین است؛ هرچند با ظرفیتی کمتر. مرکز ورزش و سلامت واقع در این منطقه با مساحت ۱۰۰۰۰ متر مربع شامل بخش­ های درونی و بیرونی از طریق طیفی از خدماتی مانند باشگاه ­های مجهز ژیمناستیک، ایروبیک، بسکتبال، و شنا به تناسب و سلامت ساکنین کمک می­ کند. سالن بسکتبال ظرفیت جمعیت ۱۰۰۰ نفری را دارد.

محله باسین اکسپرس

منطقه باسین اکسپرس در واقع به منطقه مرکزی بین بخش اروپایی قدیم و بخش اروپایی جدید و مدرن استانبول گفته میشود. این منطقه که در اطراف اتوبان اصلی که فرودگاه آتاتورک استانبول را به فرودگاه جدید استانبول متصل میسازد ، احداث شده است.

منطقه باسین اکسپرس در طول چند سال گذشته رشد بسیار چشمگیری داشته است و سرمایه گذاری بسیار وسیعی توسط دولت و بخش خصوصی در این منطقه ایجاد شده است. همین موارد موجب افزایش درخواست خرید ملک در استانبول و به خصوص محله باسین اکسپرس نیز گردیده است .

محله باسین اکسپرس

اگر مایل به اقامت در یک مجتمع  شیک و لوکس که به بهترین حالت ممکن ساخته شده و دارای تمامی امکانات رفاهی و امنیتی و معماری متفاوت و منحصر به فرد، و دید عالی در این منطقه هستید ، ما به شما بازدید از این مجتمع را پیشنهاد می کنیم. در این مجموعه شیک که با دسترسی عالی به اتوبانهای اصلی و مناطق مختلف استانبول قرار گرفته اند واحد های لوکس و زیبایی موجود میباشد. برای خرید خانه در باسین اکسپرس استانبول حتما به بودجه بالاتری نیاز خواهید داشت.

محله فلوریا

محله فلوریا یکی از مجلل ترین و با کلاس ترین محله های شهر استانبول جهت خرید خانه ویلایی و آپارتمان است که در حاشیه دریای مرمره قرار دارد.

ساحل زیبا، تمیز و شنی فلوریا مکانی جذاب و دوست داشتنی برای گذران ساعاتی دلپذیر در کنار دریاست. ساحل فلوریا از جمله جاهایی است که آتاتورک به آن علاقه داشت و برای استراحت به آن جا می رفت. امروزه اقامتگاه ساحلی آتاتورک در این ساحل به موزه بدل شده و می توانید در بازدید خود سری هم به آن بزنید.

ساحل زیبا، تمیز و شنی فلوریا مکانی مناسب برای لذت بردن از هوای پاک و دریا می باشد. در این ساحل امکان شنا و دوچرخه سواری، گرفتن حمام آفتاب و استفاده از تخت های ساحلی وجود دارد . مساحت ساحل فلوریا ۸۰۰ متر مربع می باشد . این ساحل دارای ۱۵۰۰ تخت ، ۱۵۰۰ چتر سایه بان ، ۴۲ توالت ، ۴۸ دوش برای استحمام  و ۲۳۴ اتاق برای اسکان است . نگران خوراکی هم نباشید در این ساحل دو بوفه مجهز هم قرار دارد و انتظامات برای حفظ امنیت در ساحل ، حضور دارند.

اگر خرید خانه در استانبول را هدف گرفته اید مشخص است که محله فلوریا یکی از مناطقی است که باید با بودجه ای مناسب سراغ آن بروید.

مقایسه قسمت اروپایی استانبول با قسمت آسیایی

استانبول شهری که نصف آن در اروپا و نصف دیگرش در آسیا واقع شده، بزرگترین شهر ترکیه با مساحتی بالغ بر 2500 کیلومتر مربع با جمعیتی حدود 16 میلیون نفر به عنوان مرکز فرهنگی، اقتصادی و قطب صنعتی کشور ترکیه محسوب می‌گردد این شهر در کنار تنگه بسفر، دریای مرمره و دریای سیاه واقع شده است. تنگه بسفر دو دریای مرمره و سیاه را به هم متصل می کند و این تنگه دقیقا از وسط شهر استانبول می­گذرد.

این تنگه معروف دو قاره اروپا و آسیا را از هم جدا می‌کند و بدین شکل است که نصفی از استانبول در اروپا Avrupa Yakasi و نصف دیگر در آسیا Anadolu Yakasi قرار دارد.

مناطقی که در قسمت اروپایی استانبول واقع شده شامل محله‌های آوجیلار، باهچه لیلر، باکیرکوی، بایرام پاشا، بشیکتاش، بی­اوغلو، امین اونو، اسنلر، ایوپ، فاتیح، قاضی عثمان پاشا، عثمان بی، شیشلی گون گورن، کایتانه، کوچک چکمجه، بیوک چکمجه، ساری یر، زیتین بورون و غیره قرار دارند و مناطقی که قسمت آسیایی استانبول واقع شده شامل محله‌های بیکوز، کادوی، کارتال، مالتپه، پندیک، توزلا، عمرانیه، اسکودار، جزایر آدالار و غیره قراردارند.

در حاشیه تنگه بسفر اقشار ثروتمند استانبول در ویلاهای ساحلی بسفر ساکن هستند این ویلاها بسیار گران‌بها و مجلل بوده و در برخی موارد نیز ویلاها با سازه های چوبی نیز ساخته شده اند. این ویلاها در زبان ترکی استانبولی با نام (یالی) نیز معروف می‌باشند.

مقایسه قسمت اروپایی استانبول با قسمت آسیایی

پیشنهاد میکنیم مطلب جاذبه های گردشگری استانبول را مشاهده کنید

برخلاف اکثر تصور عمومی، استانبول ابتدا در سمت آسیایی و در منطقه کادیکوی امروزی تاسیس شد و با این حال این شهر در دوره روم و عثمانی در قسمت اروپایی نیز رشد کرد و سپس با توسعه روز افزون تکنولوژی و گستره عمومی وسایل حمل و نقل، هر دو طرف اروپایی و آسیایی گسترش یافت. خطوط اتوبوس عمومی در سمت اروپایی دو برابر بیشتر از آسیا است در حالی که خطوط قطار در سمت آسیا یک و نیم برابر بیشتر از سمت اروپایی است. سمت آسیایی با تپه هایی مانند آیدوز تپسی و کاملیکا تپسی در تراز بالاتری از سمت اروپایی قرار دارد.

اکثر جاذبه های گردشگری در قسمت اروپایی واقع شده و امروزه اغلب خریداران ملک در ترکیه بیشتر متمایل به خرید خانه در قسمت اروپایی ترکیه می‌باشند چرا که در قسمت اروپایی جاذبه هایی شامل انواع مراکز خرید مدرن، باشگاه های ورزشی و استادیوم ها، رستوران‌های مدرن و لوکس، کافه‌ها، بیشتر کانال های تلویزیونی و مطبوعات، بازار قدیمی استانبول و آثار تاریخی و غیره بیشتر به چشم میخورد ولی قسمت آسیایی اغلب مسکونی بوده و از سمت اروپایی بیشتر سرسبزتر است.

مردم ترکیه بسیار طرفدار فوتبال و تیم های لیگ برتر می‌باشند و در لیگ ترکیه سه باشگاه فوتبال شامل گالاتاسرای، بشیکتاش و کاسیم پاشا وجود دارد که هر سه در قسمت اروپایی واقع شده است و فقط تیم فنر باحچه در قسمت آسیایی قرار دارد.

قسمت آسیایی قدیمی تر از قسمت اروپایی بوده ولی قسمت اروپایی بسیار تاریخی تر از قسمت آسیایی می باشد و اکثر آثار باقیمانده از عثمانی در قسمت اروپایی واقع شده است.

قسمت اروپایی استانبول بیشتر به دلیل اینکه همیشه مرکز تجارت و صنعت بوده و تاجران بیشتری را به سمت خود جذب نموده و جمعیت آن از قسمت آسیایی بیشتر است. اکثر مستعمرات غرب و اروپا بیشتر در سمت اروپایی استانبول واقع شده است و تعداد هتل های سمت اروپایی بیشتر از سمت آسیایی بوده چرا که قسمت اروپایی مرکز جذب تجارت و گردشگری است زندگی شبانه در این قسمت متفاوت است.

قسمت اروپایی استانبول

سرمایه گذاری در استانبول

آن دسته از کسانی که به دنبال خرید ملک در ترکیه هستند البته که دارای اهدافی مشخص می باشند و حتماً اولین گزینه برای خرید، خرید ملک در قسمت اروپایی استانبول را انتخاب خواهند نمود. این نشان می‌دهد بسیاری از افرادی که به دنبال خرید ملک در ترکیه می باشند به دنبال چیزی بیشتری از خرید ملک هستند. آن ها همچنین با خرید ملک در ترکیه علاوه بر اخذ شهروندی ترکیه به دنبال کانال های ارتباطی تجاری و بین المللی هستند.

نکته قابل توجه دیگری نیز وجود دارد، که اغلب سرمایه گذاران را به خرید خانه در قسمت اروپایی استانبول سوق می دهد و این نکته قیمت مناسب املاک بخش اروپایی در مقایسه با بخش آسیایی است. یعنی میزان عرضه خانه و املاک در بخش اروپایی استانبول به مراتب بیشتر از بخش آسیایی استانبول و پروژه های مدرن در بخش اروپایی بسیار بیشتر از بخش آسیایی می‌باشد.

امروزه با اخذ شهروندی و یا اخذ اقامت ملکی در ترکیه می توان از پتانسیل بسیار خوب شهر استانبول برای شروع تجارت بین المللی استفاده نمود و سهم قابل توجهی از بازار جهانی را کسب کرد.

اگرچه هنوز ترکیه عضو اتحادیه اروپا نیست ولی در آینده‌ای نه چندان دور این امکان دور از دسترس نبوده چون دولت ترکیه درصدد فراهم نمودم کلیه شرایط کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا می باشد و در حال حاضر برای بسیاری از سرمایه گذاران خارجی علی الخصوص ایرانیانی که تمایل به تاسیس یک شرکت دارند و یا تصمیم به تغییر سبک زندگی با شرایط بهتری هستند خرید خانه در قسمت اروپایی استانبول بستر مناسبی را فراهم نموده است آمارها حاکی از آن است که اقتصاد ترکیه در حال رشد بوده و روند رشد همچنین ادامه دارد با تمامی این اوصاف خرید ملک در استانبول یکی از بهترین و جذابترین گزینه ها برای ارتباط با قاره اروپا محسوب می‌گردد.

تمامی موارد ذکر شده دلایلی برای خرید خانه در قسمت اروپایی استانبول بود لذا هر سرمایه گذار ایرانی با هدف خاصی تمایل به سرمایه گذاری و خرید ملک در بخش اروپایی استانبول را دارد.

سرمایه گذاری در ترکیه

پیشنهاد میکنیم صفحه خرید ملک در بدروم را نیز مطالعه کنید.

قیمت خانه در استانبول به ریال

ارز رایج در استانبول لیر ترکیه یا دلار آمریکا می باشد و در بیش از 90 درصد معاملات املاک و مستغلات بمنظور ارائه قیمت در سایت های خرید خانه در استانبول قیمت ملک به دلار به مشتری بیان می شود.

ولی گاهی دیده می شود که طبق توافق معامله خرید خانه به یورو نیز معاملات انجام می گیرد. در صورتی که می خواهید قیمت خانه های استانبول را به ریال ایران به دست آورید کافی است قیمت روز لیر به ریال را در قیمت های مندرج در سایت  ضرب کنید.

با توجه به نوسانات ارز از قرار دادن قیمت ریالی واحدهای مسکونی، اداری و تجاری در سایت معذور هستیم. البته همواره مشاوران ما در ناب هاوس آماده راهنمایی شما در زمینه خرید ملک در استانبول می باشند.

خرید خانه از پروژه Büyükçekmece استانبول

یکی از بزرگترین پروژه های استانبول که کارگزاری فروش واحدهای مسکونی آن به شرکت ناب هاوس واگذار گردیده است پروژه بویوک چکمجی می‌باشد که در صفحه خرید خانه در پروژه بویوک چکمجی استانبول موجود در پایین همین صفحه می‌توانبد تصاویر و شرایط آن را مشاهده کنید.

چرا ناب هاوس برای خرید خانه در ترکیه گزینه مناسبی است ؟

تضمین سرمایه توسط دفتر ایران
پیگیری اخذ سند و اقامت توسط دفتر امور بین الملل
استقبال از فرودگاه تا هتل و همراهی بمنظور بازدید پروژه

مزایای خرید خانه در استانبول چیست ؟

استانبول بزرگ ترین شهر و پرجمعیت شهر ترکیه است و این امر سبب شده تا اشتغال و توسعه شهری روند رو به رشدی در این شهر داشته باشد.
قرارگیری در کنار دریا و دارا بودن سواحل مدیترانه ای همواره مورد استقبال گردشگران و مسافران خارجی می باشد. جاذبه های گردشگری و تنوع ملت های مختلف و …

آب و هوای استانبول چگونه است ؟

آب و هوای استانبول بسیار معتدل و خوب است. در فصل زمستان ب‌ندرت هوا زیر پنچ درجه سلسیوس می‌رسد و همچنین تابستان آب و هوا بسیار معتدل و خوب است، در اکثر فصول استانبول بارانی و مه آلود است که بر زیبایی این شهر رویای اضافه می نماید.

قیمت خانه در استانبول چقدر است ؟

قیمت خانه در استانبول با توجه به قراری گیری ملک در بخش اروپایی ، آسیایی و نزدیکی به مرکز شهر و فاصله از دریا متفاوت است . ما به صورت مفصل قیمت مناطق مختلف را در سایت ناب هاوس ذکر کرده ایم.