02188879479 09129533282

خرید خانه در ترکیه

خرید خانه در ترکیه

تقاضای خرید ملک در ترکیه در سال های اخیر به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده و با تغییر قوانین اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک در سال 2020 این تقاضا همچنان ادامه دارد. بر اساس آمارهای بدست آمده در ماه های گذشته حدود یک میلیون و 58 هزار معامله ملک در ترکیه به ثبت رسیده، که با توجه به شیوع کرونا و کاهش میزان گردشگران در این کشور عدد قابل توجهی به حساب می آید. هر چند آمار دقیقی از تعداد خریداران ایرانی در دست نیست ولی شهروندان ایران در کنار شهروندان عراق، سوریه، آلمان و انگلیس اصلی ترین خریداران ملک در ترکیه به حساب می آیند.

آیا خرید خانه در ترکیه سود آوری دارد؟

ما برای اینکه به این سوال پاسخ بدیم رجوع میکنیم به آمارهای رسمی در مورد خرید خانه و آپارتمان در ترکیه. بر اساس گزارش سرمایه گذاری جهانی (UNCTA) در سال 2019، کشور ترکیه توانست در آسیا به عنوان دومین دریافت کننده بزرگ FDI یا سرمایه گذاری خارجی شناخته شود. به نحوی که میزان سرمایه ورودی مستقیم توسط سرمایه گذاران خارجی در سال 2018 به 12.94 میلیارد دلار رسیده است. در حالی که درست یک سال قبل تر یعنی در سال 2017، میزان سرمایه ورودی توسط سرمایه گذار خارجی 11.48 میلیارد دلار می باشد.

برخی از کشورهای اتحادیه اروپا به طور سنتی از بزرگترین سرمایه گذاران بزرگ در ترکیه هستند. جالب است بدانید ایالات متحده امریکا بعد از کشور هلند، دومین سرمایه گذار بزرگ در کشور ترکیه هستند. هلند با سرمایه گذاری به ارزش 15.8 ٪ از کل سرمایه گذاری های خارجی به عنوان صدر نشین جهت سرمایه گذاری در ترکیه را به خود اختصاص داده است. پس از آن ایالات متحده با 7.6 ٪ و کشور انگلیس با 6.9٪ بر اساس داده های اولیه وزارت صنعت و فناوری ترکیه به عنوان بزرگترین سرمایه گذاران در ترکیه شناخته شده اند.

خرید خانه در ترکیه

ترکیه برای تسهیل در راستای پذیرش سرمایه گذاران خارجی، اقدام به ایجاد آژانس پشتیبانی و ارتقا سرمایه گذاری ترکیه (Investment Support and Promotion Agency of Turkey (ISPAT) (کرده است و با ایجاد یکسری از اصلاحات قانونی توانسته سرمایه گذاران خارجی را به خود جذب نماید.

مقایسه قیمت ملک در ترکیه و ایران

قیمت خانه در ترکیه با ایران تفاوت زیادی دارد و به طور کلی میتوان گفت ارزانتر است. دولت ترکیه توانسته با سیاست های درست مانند ارائه وام های بلند مدت با سود کم قیمت مسکن را تثبیت کند. این تفاوت قیمت به گونه ای است که قیمت مسکن در گران ترین مناطق شهری در ترکیه نسبت به ایران ارزان تر هستند.

برای خرید یک آپارتمان نوساز با 110 متر مربع متراژ در منطقه باکیرکوی که جزء مناطق قدیمی استانبول می باشد به مبلغی در حدود یک میلیون و سیصد هزار لیر نیاز دارید؛ و اگر بخواهید آن را به اجاره واگذار کنید حداقل به مبلغ 3500 لیر ماهانه می توانید اجاره دهید. اقتصاد با ثبات تر ترکیه مانع از نوسانات شدید قیمت در بازار مسکن این کشور می شود.

قیمت ملک در ترکیه

یکی دیگر از مناطقی که ارزانتر از بقیه مناطق استانبول هست و در عین حال آپارتمانها و شهرک های آنجا دارای کلیه امکانات رفاهی و تفریحی و نگهبانی 24 ساعته است منطقه‌ اسنیورت می باشد، که در قسمت غرب اروپایی استانبول واقع شده است. به طور متوسط قیمت یک واحد 1 خوابه 250 هزار لیر ترکیه است که با لیر 3500 تومانی 875 میلیون تومان به پول ایران می شود. یعنی یک واحد ۱ خوابه با متراژ 50 متر قیمت هر متر آن 17.5 میلیون تومان می شود.

چرا میزان تقاضای خرید ملک در ترکیه از جانب ایرانیان در حال افزایش است؟

کشور ترکیه از لحاظ شرایط آب و هوایی بسیار شبیه ایران است و اکثر مردم این کشور همانند ایران مسلمان هستند و از لحاظ فرهنگی تشابهات زیادی میان ترکیه و ایران وجود دارد. در میان تمام کشورهای دنیا شاید ترکیه محبوب ترین و ارزانترین کشوری باشد که ایرانیان بتوانند به آن سفر یا مهاجرت کنند. اینها همگی دلایلی هستند که موجب میشوند بیشترین متقاضیان خرید ملک در ترکیه ایرانیان باشند.

خرید ملک در ترکیه

برای خرید خانه در ترکیه به چه میزان سرمایه نیاز دارید؟

برای خرید ملک در مناطقی که امکان خرید برای اتباع خارج از ترکیه فراهم می باشد هیچ محدودیتی وجود ندارد. اما باید بدانید که قیمت خانهبه مواردی مانند متراژ، منطقه و سن بنا بستگی دارد.

قیمت هر متر خانه در ترکیه بین 3 تا 5 هزار لیر متغیر است و شما برای خرید یک خانه معمولی کوچک مثلا 50 متر به 150 هزار لیر به بالا احتیاج دارید. با در نظر گرفتن هر لیر حدود 3500 تومان شما به حداقل 525 میلیون تومان احتیاج دارید. نکته قابل تامل اینجاست که برای خرید خانه بسیار معمولی در تهران باید بسیار بیشتر از این مبلغ بپردازید و با این میزان سرمایه اقامت کشور ترکیه را هم به دست خواهید آورد.

حال به بررسی قیمت ملک در چند شهر بزرگ ترکیه خواهیم پرداخت.

استانبول

منطقه شيشلی استانبول دقيقاً به خيابان فرشته تهران شبيه است و قيمت سكونت در اين منطقه نسبت بعضی از مناطق استانبول بالاتر است و ساكنان منطقه بايد قيمت بالاتری را براي سكونت خود پرداخت كنند.

به طور مثال، قيمت يكي از واحدهاي آپارتمان معمولی 142 متري منطقه شيشلي استانبول، 2 میلیون و پانصد هزار لير تركيه است و اين رقم معادل 8 میلیارد و 750 میلیون تومان است كه قيمت هر متر مربع آن در حدود 61 ميليون تومان خواهد بود. قيمت مسكن در تركيه در هر منطقه شهر نسبت به منطقه ديگر متفاوت است و شرايط زندگی در آپارتمان هم در اين زمينه موثر است.

توصیه میکنیم برای اطلاعات کامل تر حتما صفحه خرید ملک در استانبول را مطالعه فرمایید.

آنتالیا

شهر آنتالیا به عنوان یکی از شهرهای مشهور گردشگری ترکیه است که محبوبیت بسیاری در میان ایرانیان دارد. قيمت مسكن در تركيه در مورد آپارتمان 126 متري در منطقه آنالياي آنتاليا، 87 هزار يورو قيمت دارد و بنابراين قيمت آن براساس مبادلات يورو در سال جاري(هر یورو 31 هزار تومان) 2 ميليارد و 697 میلیون تومان می شود و قيمت هر مترمربع آن در حدود 21میلیون و 400هزار تومان برآورد شده است.

قیمت خانه در ترکیه

قيمت آپارتمان‌های ديگر در اين شهر با متراژ 100 مترمربع، 300 هزار لير قيمت ‌گذاري شروع شده است. ميانگين ريالی اين آپارتمان حدود یک میلیارد و 50 میلیون تومان مي‌شود. قيمت مناسب مسكن در تركيه را مي‌توان به با تدبير بودن وزير شهرسازی آن نسبت داد.

توصیه میکنیم برای اطلاعات کامل تر حتما صفحه خرید ملک در آنتالیا را مطالعه فرمایید.

ازمیر

شهر ازمیر یکی از پرطرفدارترین شهرهای کشور ترکیه می باشد و بعد از استانبول و آنکارا در رتبه سوم قرار دارد.این شهر حالت صنعتی – تجاری دارد و کسب و کارهای معروف زیادی در آن فعالیت دارند.دریای اژه که با ازمیر در ارتباط است,از جمله زیباترین ساحل های کشور ترکیه می باشد.ازمیر شهری زیبا و فعال شناخته می شود که در طول سال با برگزاری فستیوال های مختلف افراد زیادی را از نقاط مختلف به سمت خود می کشد. تمامی این موارد باعث شده اند تا اتباع خارجی از کشورهای اروپایی و آسیایی اقدم به خرید ملک در ازمیر کنند.

قیمت خانه در شهر ازمیر از 20 هزار یورو شروع شده و تا چند میلیون دلار ادامه دارد. برای مثال شما می توانید یک آپارتمان 100 متری در منطقه “Memen” را با قیمت 22 هزار یورو خریداری کنید. البته سال ساخت این آپارتمان بین 21 تا 25 سال بوده و 2 خواب می باشد.

در کنار موارد بالا، خانه های لوکس در حال ساخت زیادی هم در این شهر وجود دارند که می توانید با قیمت کمتر از قیمت اصلی، آنها را خریداری کنید. یکی از مزیت های ملک های در حال ساخت، امکان گرفتن وام با درصدهای بسیار پایین است که به نسبت بانک های ترکیه بسیار به صرفه تر است.

توصیه میکنیم برای اطلاعات کامل تر حتما صفحه خرید ملک در ازمیر را مطالعه فرمایید.

بورسا

شهر بورسا یا بورسه، چهارمین شهر بزرگ کشور ترکیه می باشد. ریشه نام این شهر یونانی بوده و در زبان های عربی و فارسی به بورصه معروف می باشد. بورسا یک شهر صنعتی بوده که کارخانجات زیاد اتومبیل سازی، آن را به قطب اصلی ماشین سازی کشور ترکیه تبدیل کرده است. اما این موارد باعث نشده تا این شهر در آلودگی غرق شود و با وجود پارک ها و فضای سبز زیاد، کمتر پیش می آید که در هوا آلاینده ها بیش از حد مجاز باشد. همچنبن مساجد باشکوهی از جمله مسجد سبز در این شهر قرار دارد.

قیمت املاک در بورسا با توجه به نزدیکی آن به بزرگترین شهر ترکیه یعنی استانبول، هنوز به میزان باور نکردنی املاک در استانبول نرسیده است. برای افرادی که به دنبال ملک دارای فضا و منظره ی طبیعی هستند، در بورسا همانند آپارتمان ها، قطعات زمین برای فروش و تعداد زیادی خانه‌های روستایی وجود دارند. این منطقه ی جنوبی ایده آل است و می توانید با خرید ملک در بورسا ترکیه به این خواسته خود برسید.

مزایای خرید ملک در ترکیه

به طور حتم اگر قصد خرید خانه یا آپارتمان در کشور ترکیه را دارید باید بدانید این کار چه مزایایی برای شما و خانواده تان خواهد داشت. موارد زیر از مهمترین این مزایا محسوب میشوند.

ترکیه کشوری است که از لحاظ صنعت گردشگری پیشرفت چشمگیری داشته و توانسته جایگاه خوبی از این لحاظ در دنیا به دست آورد. همه ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا برای گذراندن تعطیلات به این کشور سفر می کنند. رونق گردشگری در ترکیه توجه سرمایه گذاران خارجی را به این منطقه جلب کرده است.

با تغییر قوانین مهاجرت به ترکیه در سال 2020 سرمایه گذاران خارجی می توانند با خرید خانه نسبت به اخذ اقامت ترکیه اقدام نمایند. مزایا و معایب خرید خانه در ترکیه، مدارک لازم برای خرید ملک از جمله موضوعاتی است که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

ارزش عالی

قیمت خانه در ترکیه در مقایسه با کشورهای اروپایی بسیار ارزان تر است. به عنوان مثال خرید ملک در لندن تقریبا هشت برابر گرانتر از استانبول است. قیمت ملک در شهرهای بزرگتر و شلوغ ترکیه گران تر از سایر شهرهاست. قیمت خرید ملک در شهر ازمیر ترکیه از 200 هزار لیر شروع می شود و برای سرمایه گذاری بلند مدت از پتانسیل بالای برخوردار است.

با توجه به افزایش نرخ دلار و یورو در برابر نرخ لیر ترکیه اکنون زمان ایده آلی برای سرمایه گذاری در ترکیه است زیرا شما بیشتر از ارزش پول خود استفاده می کنید.

تنوع در انتخاب ملک

ترکیه دارای مناطق مختلفی است که با توجه به شرایط هر منطقه قیمت ملک نیز تغییر می کند. شما با توجه به میزان سرمایه خود می توانید در طرح های پیش خرید خانه شرکت کنید یا خانه ای نوساز تهیه کنید. این مساله کاملا بستگی به تصمیم شما دارد.

اخذ اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه با روش خرید ملک شاید مهمترین دلیل برای اکثر سرمایه گذاران ایرانی باشد. طبق قوانین مهاجرتی ترکیه اتباع خارجی که حاقل 250 هزار دلار در این کشور سرمایه گذاری نمایند به راحتی برای اخذ اقامت اقدام نمایند.

مزایای خرید خانه در ترکیه

خرید راحت و بی دردسر خانه

در سال های گذشته خرید ملک در ترکیه شرایط پیچیده ای داشت و مدت زمان زیادی طول می کشید تا بتوانید سند خانه را دریافت کنید. اما اکنون دولت ترکیه با تسهیل این فرآیند خرید ملک را آسان تر و سریع تر کرده است به گونه ای که روند خرید خانه تا دریافت سند را در کمتر از یک هفته می توان به اتمام رساند.

امکان پرداخت اقساطی هنگام خرید خانه در ترکیه

اگر تصمیم به پیش خرید خانه دارید یا می خواهید خانه ای نوساز تهیه نمایید دولت ترکیه این امکان را فراهم ساخته تا با پرداخت 6 تا 60 ماهه قیمت ملک اقدام به خرید نمایید. این بدین معناست که شما قیمت ملک را طی پنج سال پرداخت کنید با اینکه سند ملک را تحویل گرفته اید.

قیمت های ارزان تر نسبت که سایر کشورها

هزینه زندگی در ترکیه تقریبا نصف کشورهای اروپایی است. این امر سبب می شود تا سرمایه گذاران رغبت بیشتری برای سرمایه گذاری در این کشور داشته باشند. با توجه به پیشرفت های اخیر کشور ترکیه در صنعت گردشگری و توسعه زیر ساخت ها کیفیت زندگی در این کشور افزایش پیدا کرده است. شما با هزینه های کمتر از کشورهای اروپایی می توانید به همان امکانات در کشور ترکیه دسترسی داشته باشید.

شبکه حمل و نقل گسترده

کشور ترکیه در زمینه گسترش شبکه حمل و نقل سرمایه گذاری زیادی انجام داده است. به دلیل ترانزیت کالا از طریق ترکیه به کشورهای اروپایی سرمایه گذاری قابل توجهی در بزرگراه های این کشور انجام شده و از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند. شرکت های هواپیمایی ترکیه نقش مهمی در صنعت گردشگری این کشور ایفا می کنند و حجم بالایی از مسافران و گردشگران را جا به جا می کنند.

جاذبه های گردشگری و تفریحی زیاد

ترکیه کشوری توریستی است و انواع سرگرمی ها و تفریحات در دسترس می باشد. آب و هوای مدیترانه ای، تاریخ غنی، سواحل زیبا از جمله دلایلی است که می تواند باعث جذب اتباع خارجی به این کشور شود.

سودآوری بالا

در سال های اخیر با توسعه شهرهای ترکیه و گسترش ساخت و ساز و همچنین تغییر در شرایط اعطای اقامت به اتباع خارجی میزان سرمایه گذاری خارجی در این کشور افزایش یافته است. با سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات ترکیه در بلند مدت می توانید سود خوبی به دست آورید.

اشتراکات فرهنگی

ترکیه کشوری است که اشتراکات فرهنگی ، سیاسی، تاریخی و اجتماعی زیادی با ایران دارد. از این رو ترکیه اولین انتخاب ایرانیان برای مهاجرت می تواند باشد.

مالیات بر ارث

در ترکیه نیز همانند ایران چنین مالیاتی وجود ندارد. این در حالی است که در بسیاری از کشورها نظیر انگلستان اگر بخواهید مالکیت خانه را به عزیزانتان منتقل کنید تا 20 درصد باید مالیات بپردازید. اما در ترکیه این مالیات وجود ندارد و تا کنون هم در مورد آن بحثی صورت نگرفته است. این مساله مخصوصا برای افرادی که می خواهند بازنشستگی خود را در ترکیه بگذرانند می تواند حائز اهمیت باشد.

مراحل خرید خانه و آپارتمان در ترکیه

برای خرید خانه و آپارتمان در ترکیه ظرف مدت زمان اندکی قابل انجام است که به طور مختصر توضیح داده می شود:

 • جستجو و انتخاب ملک مورد نظر
 • قیمت گذاری ملک توسط کارشناس شهرداری (برخلاف شرایط حاکم بر بازار املاک ایران در ترکیه قیمت واقعی ملک و قیمت کارشناس دولت اختلاف چندانی وجود ندارد و حداکثر تا 10 درصد این اختلاف ممکن است وجود داشته باشد به همین دلیل صاحبان املاک نمی توانند قیمت های غیرئاقعی پیشنهاد دهند)
 • واریز مبلغ پیش پرداخت به حساب فروشنده
 • واریز مابقی وجه به حساب فروشنده ملک در روز انتقال سند
 • کمتر از یک هفته بعد سند ملک در ترکیه به شما تحویل داده می شود و سپس شما از اداره مهاجرت ترکیه درخواست وقت مصاحبه می کنید.
 • پس از طی این مراحل در زمانی که برای شما تعیین می شود به همراه کلیه مدارک به اداره مهاجرت مراجعه می کنید
 • در آخر کارت اقامت یکساله به آدرس شما در ترکیه ارسال می گردد.

چه هزینه هایی هنگام خرید ملک و اخذ اقامت باید پرداخت شوند؟

 • محضری کردن کپی هر پاسپورت: 200 لیر
 • هزینه انتقال سند: 2 الی 3 درصد مبلغ کل ملک خریداری شده
 • عوارض شهراری: 2 الی 3 درصد مبلغ کل ملک خریداری شده
 • کمسیون بنگاه: 3 الی 5 درصد مبلغ کل ملک خریداری شده
 • پول خاک: 80 دلار + 89 لیر به ازای هر نفر
 • هزینه بیمه: 300 الی 800 لیر به ازای هر نفر (با توجه به سن)

مراحل خرید ملک در ترکیه

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت ترکیه با خرید خانه

 • کپی محضری پاسپورت
 • ترجمه رسمی شناسنامه
 • ترجمه رسمی قباله ازدواج
 • سند ملک خریداری شده
 • فرم درخواست
 • 4 عدد عکس هویتی 3×4
 • بیمه یک ساله

نکاتی مهم برای خرید خانه در ترکیه

 • نگرانی جهت معامله با افراد غیر قابل اعتماد
 • خرید خودسرانه خانه در ترکیه بصورت اقساطی
 • ترس از انتخاب ملک نامناسب
 • کاهش بدون پیش بینی ارز ترکیه در برابر دلار

در ترکیه روال خرید اقساطی منزل بدین صورت است که سند بعد از اتمام پرداخت اقساط صادر میگردد، امکان دارد تا اتمام اقساط شرایط و قوانین تحت تاثیر نوسانات درون کشور قرار گیرد و این تغییرات به نفع سرمایه دار نباشد. همچنین در طی زمانیکه اقساط پرداخت می شود ، خریدار حق فروش ندارد چه بسا امکان خرید ملک یا زمین بهتری داشته باشد باز از این عمل محروم خواهد بود از سوی دیگر تا زمانی که سند ملک خریداری شده به نام خریدار ثبت نشده باشد نمی تواند اقدامی در راستای اخذ اقامت دائم در ترکیه داشته باشد . به علاوه در هر کشوری هر ساله مقررات جدیدتری حاکم می شود . چه تضمینی وجود دارد که این قوانین وضع شده خللی در تحویل ساختمان به شما ایجاد نخواهد کرد . چرا که در سال 2004 بسیاری از زمین های خریداری شده توسط سرمایه گذاران در بخشی از کشور ترکیه توسط دولت مصادره شد و بعد از 4 سال پول به صاحبان ملک واگذار گردید .

تمام این توضیحات از آنجا نشات میگیرد که فرد بصورت خودسرانه و بدون مشاوره از کارشناسان آشنا به این کار اقدام به خرید کند .

شرکت ناب هاوس می تواند شما را بدرستی راهنمایی کرده و شما را از ضررهای احتمالی مصون دارد و سرمایه شما به مشکل بر نخورد . چون این شرکت دارای مجوز رسمی و قانونی در جهت خرید خانه در ترکیه بوده و مشاوران این شرکت به تمام قوانین کشور ترکیه تسلط کامل نیز دارند .

به طور کلی لیر ترکیه دچار نوسانات زیادی شده است که این موضوع نگرانی و شکایت آنها را در پی دارد. آنها نگران هستند که بحران های اقتصادی جهان باعث رکود قیمت املاک در ترکیه شود.

بعضی از افراد ریسک خرید ملک در ترکیه را به دلیل انتخاب نادرست ملک بیان می کنند. آنها درست نمی دانند که هدف از خرید ملک چیست. این هدف ممکن است تنها جهت اخذ تابعیت، سرمایه گذاری یا تهیه مسکن باشد.

در هر صورت ابتدا باید هدف خود را از خرید ملک بدانید. به عنوان مثال اگر قصد اقامت و زندگی را در این کشور دارید، اولویت های شما با هنگامی که می خواهید سرمایه گذاری ملکی کنید، متفاوت است.

ریسک خرید ملک در ترکیه ممکن است مربوط به مکان نامناسب ملک، محله یا مجتمع باشد. بهتر آن است که قبل از اقدام به خرید در زمینه مکان مناسب ملک خود تحقیقات کافی انجام دهید.

با افزایش تقاضا برای خرید ملک در ترکیه متاسفانه عده ای سودجو از عدم آگاهی هموطنانمان سوء استفاده کرده و اقدام به کلاه برداری از سرمایه گذاران می کنند پس حتما هنگام خرید ملک موارد زیر را رعایت کنید:

 • پیش از آنکه هرگونه وجهی به حساب مالک ملک واریز نمایید حتما از سازمان ثبت اسناد و املاک ترکیه وضعیت ملک مورد نظر را استعلام نمایید.
 • قبل از خرید ملک در کشور ترکیه از سازندگان و مشاوران درخواست داشته باشید تا مجوزهای لازم را به شما نشان دهند. و از صحت آنها اطمینان خاطر پیدا کنید.
 • خرید خانه اگر ارزشش کمتر از ۲۵ هزار دلار باشد تضمینی برای قبول درخواست اقامت شما نمی باشد. فقط شرایط بررسی آن را دارا می باشید. زیرا که وزارت کشور در خصوص اعطای اقامت می بایستی تصمیم بگیرد. ( لازم به ذکر است که در بسیاری از موارد این درخواست مورد پذیرش قرار می گیرد).
 • در صورت به وجود آمدن اختلاف بین خریدار و فروشنده، هر دو طرف می توانند به اقامه دعوی در دادگستری و مقامات قضایی اقدام نمایند.
 • شما می توانید درخواست خرید خانه خود را در تمام ادارات پستی انجام دهید.

چگونه سند ملک در ترکیه را بررسی کنیم؟

چگونه مطمئن شویم ملک خریداری شده هیچگونه مشکلی در سند یا سایر اسناد و مدارک ندارد؟ برای این منظور در خصوص خرید ملک در ترکیه موارد زیر را حتما در خرید خود لحاظ کنید.

 • برای خرید خانه و ملک در ترکیه، از پروژه هایی ملک بخرید که قبل از شما افراد غیر ترک دیگری در همان پروژه ملک خریده اند، دارای سند و اقامت هستند چرا که در این پروژه ها، فرآیندهای استعلام از برخی ادارات انجام شده و اکثر واحد ها مشکلی ندارد.
 • پس از آن قبل از پرداخت و تسویه حساب نهایی، یک کپی از سند را دریافت نموده و به اداره اسناد منطقه مراجعه نمایید.
 • استعلام اینکه این ملک دارای مشکل هست یا خیر کار بسیار ساده ای است. کافی است از متصدی مربوطه این کار را بخواهید و با توجه به فرایند مکانیزه پاسخ دهی وقت زیادی از شما گرفته نخواهد شد.
 • پروسه خرید در همان اداره اسناد انجام میگیرد و سند نیز در همان روز و پس از تسویه حساب بنام خریدار زده خواهد شد.
 • در هنگام انجام فرآیند خرید یک نفر مترجم رسمی که از طرف اداره اسناد معتبر است، کلیه مراحل را ترجمه می کند. این نکته را بخاطر بسپارید که ترجمه شما به احتمال زیاد به زبان انگلیسی خواهد بود.
 • مدارک لازم برای تحویل سند قطعی شامل پاسپورت ترجمه شده رسمی، چهار قطعه عکس، ورگی نومراسی، هزینه مربوط به سند که توسط خریدار پرداخت می شود ( با توجه به قیمت ملک و نوع پروژه متفاوت است) و هزینه مترجم رسمی.
 • لازم به ذکر است هزینه های مالیاتی ملک برای اتباع خارجی حذف شده است

مراحل خرید ملک در ترکیه

فرآیند ذکر شده در مورد خرید ملک در شهر های ترکیه در پروژه های آماده استفاده است برای پروژه های پیش فروش یا شرایطی با توجه به نوع پروژه این فرآیند ممکن است متفاوت باشد .

در برخی از شرکتهای ساختمانی کلیه مراحل اخذ سند توسط عوامل شرکت انجام می گردد.

 

تماس با ما

شما همه روزه می توانید با شماره های مندرج در وب سایت با دفتر ترکیه یا ایران تماس حاصل فرمایید یا سوالات خود را از طریق فرم زیر با ما مطرح کنید.

دفتر تهران

بلوار آفریقا،‌ خیابان پدیدار، پلاک 24 واحد 17.

02188879479
02188876714

دفتر ارومیه

خیابان خیام جنوبی ، نرسیده به میدان جهاد ، ساختمان بانک قوامین ، طبقه دوم ، واحد 8

04432235605
09129533282

دفتر استانبول

Atatürk, Zuhal Sk. No:1, 34500 Büyükçekmece/İstanbul

00905385768328