02188721092 09129533282 09126147685

دریافت اقامت اسپانیا

دریافت اقامت اسپانیا

کشور اسپانیا در جنوب غربی قاره اروپا و در ساحل دو دریای اطلس و مدیترانه قرار دارد و دروازه ای از قاره اروپا به آمریکا و آفریقا می باشد. این کشور مردمی خونگرم و فرهنگی غنی دارد و از نظر تاریخی، پیشینه منحصر به فردی، به خصوص از دوران رنسانس به بعد، دارد. زبان رسمی این کشور مدرن، اسپانیولی می باشد و وجه رایج آن یورو است. از ویژگی های منحصر به فرد و بی نظیر اسپانیا می توان به 4 فصل بودن آن، چند ملیتی بودن، داشتن شرایط ایده آل برای زندگی، وجود فرهنگ های مختلف، انتخاب آزادانه دین و وجود اقلیت های دینی اشاره کرد. همین شرایط و ویژگی ها باعث شده اند که کشور اسپانیا بسیار محبوب شود و انتخاب مهاجران و اتباع زیادی برای مهاجرت و زندگی باشد. در ادامه مقاله به بررسی انواع روش های دریافت اقامت ترکیه خواهیم پرداخت.

روش های دریافت اقامت اسپانیا

کشور اسپانیا به مهاجران و اتباع خارجی، 2 نوع اقامت می دهد: اقامت موقت و اقامت دائم. در اقامت موقت، برای مدت زمان محدودی به فرد اجازه اقامت در آن کشور داده می شود. در اقامت دائم، فرد برای همیشه می تواند در آن کشور اقامت داشته باشد، کار و زندگی کند. در این نوع اقامت، فرد شهروند آن کشور می شود و از تمام حق و حقوق شهروندی برخوردار می گردد. کشور اسپانیا راه ها و روش های گوناگونی برای دریافت اقامت پیش پای مهاجران و افراد متقاضی قرار داده است که در ادامه به طور مفصل در مورد هر یک صحبت شده است.

دریافت اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

دریافت اقامت اسپانیا از طریق تحصیل در 4 مقطع امکان پذیر است. شما می توانید در این کشور، در مقاطع مدارس، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل کنید و اقامت اسپانیا را اخذ نمایید.

برای اخذ اقامت در مقطع مدارس، باید زیر 18 سال سن داشته باشید و نیاز به قیم دارید. مدارس این کشور پیشرفته، ویژگی های بی نظیری دارند و شرایط بسیار مناسبی برای دانش آموزان فراهم می کنند. برخی از این ویژگی ها و شرایط عبارتند از: داشتن فضای آموزشی سالم، برگزاری اردوهای آموزشی و ورزشی، اعطای دعوت نامه های توریستی به والدین و … . اقامتی که از این طریق به فرد داده می شود، عمدتا موقت است و مدتش با سال تحصیلی دانش آموز مطابق می باشد.

دریافت-اقامت-اسپانیا-از-طریق-تحصیل

برای اخذ اقامت در مقطع کارشناسی، شما 2 انتخاب دارید: دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی. هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های دولتی، معمولا 500 تا 1500 یورو می باشد و تحصیل در این مقطع در دانشگاه های خصوصی، بین 5000 تا 20000 یورو هزینه دارد. برای تحصیل در دانشگاه های دولتی اسپانیا، باید زبان رسمی این کشور را یاد داشته باشید و تحصیل در دانشگاه های خصوصی مستلزم یاد داشتن زبان انگلیسی می باشد. دوره کارشناسی، 4 ساله می باشد و بهترین رشته ها در این مقطع، مهندسی ها، مدیریت ها، علوم ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

برای اخذ اقامت در مقطع کارشناسی ارشد، شما معمولا باید سالانه 6000 یورو به بالا، هزینه کنید. بهترین رشته ها در این مقطع، رشته های مهندسی، مدیریت کسب و کار و علوم اجتماعی هستند که اکثر این رشته ها در دانشگاه های خصوصی تدریس و ارائه می شوند. مدت زمان تحصیل در مقطع فوق لیسانس، 2 سال می باشد.

برای اخذ اقامت در مقطع دکترا، شما باید سطح علمی مناسبی داشته باشید و قبل از شروع به تحصیل یک استاد راهنما یا سوپروایزر برای خود انتخاب کنید. مدت زمان تحصیل در این مقطع بین 3 الی 5 سال متغیر است. تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های اسپانیا، عمدتا رایگان است و شما فقط هزینه های جانبی را باید تامین کنید که این هزینه های جانبی سالانه بین 1000 تا 3000 یورو می باشد. اکثر دانشگاه های اسپانیا، دانشجویان را در مقطع دکتری، از طریق بورسیه تحصیلی پذیرش می کنند، به همین دلیل تحصیل در این مقطع، در بیشتر مواقع رایگان است.

دریافت اقامت اسپانیا از طریق کار

برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق کار، شما باید در ابتدا یک کارفرما برای خود پیدا کنید. کارفرمای انتخابی، شما را به عنوان یک نیروی کار مناسب و مورد نیاز برای کشور اسپانیا معرفی می کند و برای شما به اداره کار و مهاجرت اسپانیا، درخواست صدور جذب نیروی کار خارجی می دهد. بعد از اینکه کارفرمای مورد نظر، شما را به عنوان یک نیروی خاص و مناسب معرفی کرد، اداره کار و مهاجرت اسپانیا با هماهنگی سفارت کشور اسپانیا، با درخواست شما موافقت و شما را پذیرش می کنند.

شما بعد از پذیرفته شدن درخواست کارتان، باید به سفارت کشور مبدا بروید و مدارک مورد نیاز را به آنها تحویل دهید. این پروسه حدودا 6 ماه به طول می انجامد. بهتر است بدانید حداقل دستمزدی که برای یک شغل در کشور اسپانیا وجود دارد، حدودا 1100 یورو می باشد و این مبلغ با توجه به شغل انتخابی و سابقه کاری شما، افزایش می یابد.

دریافت-اقامت-اسپانیا-از-طریق-کار

دریافت اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

دریافت اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری، بهترین و مطمئن ترین راه برای مهاجرت می باشد که این روش خود دارای راه های مختلفی می باشد.

خرید ملک
شما با خرید ملکی به ارزش 100 هزار یورو تا 500 هزار یورو می توانید اقامت کشور اسپانیا را به مدت 1 سال دریافت کنید. شما با دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک، به حضور در این کشور نیاز ندارید و می توانید بعد از 1 سال، اقامت خود را تمدید کنید البته برای تمدید اقامت 1 ساله، هیچ تضمینی وجود ندارد. بعد از گذشت 5 سال، شما می توانید اقامت موقت خود را به دائم تبدیل کنید و پاسپورت این کشور را دریافت نمایید.

قبل از اقدام به خرید ملک در اسپانیا بهتر است بدانید که اقتصاد این کشور بسیار ناپایدار است و دارای نوسان می باشد و ثابت ماندن قیمت ملک در آن مشخص نیست. یعنی ممکن است بعد از گذشت مدتی، قیمت ملک خریداری شده توسط شما، افت کند.

خرید-ملک

خرید اوراق قرضه دولتی
خرید اوراق قرضه دولتی یکی از روش های سرمایه گذاری در اسپانیا است که به دنبال آن می توان اقامت این کشور را دریافت نمود. اوراق قرضه دولتی بیشتر مربوط به پروژه های مناقصه ای دولتی است که در زمینه آبادانی شهرها و زیرساخت های عمرانی فعالیت دارند. برای خرید اوراق قرضه دولتی، شما باید حداقل 2 میلیون یورو سرمایه داشته باشید. دولت اسپانیا ترجیح می دهد که افراد خارجی و بین المللی، اوراق قرضه دولتی خریداری کنند و در این زمینه از افراد خارجی بیشتر استقبال می کند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق خرید اوراق قرضه دولتی عبارتند از: پاسپورت، اسناد دارایی های شخص به منظور اثبات استطاعت مالی، مدارک شغلی، اظهارنامه مالیاتی برای فعالیت های اقتصادی 3 سال گذشته، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی سلامت پزشکی و سند ازدواج (در صورت اقدام همزمان همسر متقاضی). بهتر است بدانید که تمام این مدارک و اسناد باید به زبان اسپانیولی ترجمه شوند و مورد تایید سفارت کشور اسپانیا باشند.

تمکن مالی
برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی، شما باید در کشور خود (کشور مبدا) از تمکن مالی، درآمد مناسب و وضعیت اقتصادی خوبی برخوردار باشید. اقامت دریافتی از این طریق، یک ساله می باشد و شما با دریافت اقامت از این روش نمی توانید به صورت رسمی کار کنید اما می توانید کسب و کار خود را راه اندازی نمایید. برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی به مدرک زبان خاصی نیاز نیست و برای متقاضی محدودیت سنی وجود ندارد. اگر برای دریافت اقامت می خواهید از این طریق اقدام کنید، باید 6 ماه یعنی 184 روز، در خاک کشور اسپانیا حضور داشته باشید.

ثبت شرکت
شما با ثبت و تاسیس شرکت در اسپانیا و ایجاد کارآفرینی، می توانید اقامت دائم و تابعیت این کشور را دریافت کنید. برای ثبت شرکت و ایجاد شغل، شما به بیش از 1 میلیون یورو نیاز دارید. برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت، شما باید یک سری شرایط و معیارهایی داشته باشید که عبارتند از:

 • حتما باید به مدت 5 سال در این کشور فعالیت کرده باشید.
 • باید بر چرخه اقتصادی این کشور تاثیر مثبت بگذارید.
 • شرکت و کسب و کار شما باید اشتغال زایی کند.
 • حداقل 1 نفر اسپانیایی در شرکت خود استخدام کنید.

ثبت-شرکت

گلدن ویزا
شما با سرمایه گذاری 500 هزار یورو در کشور اسپانیا و خرید ملک مسکونی یا تجاری، می توانید اقامت دائم 5 ساله این کشور و بعد از آن پاسپورت اسپانیا را به دست آورید. شما با اخذ گلدن ویزا کشور اسپانیا، علاوه بر دریافت اقامت می توانید اجازه کار و تحصیل در این کشور را نیز دریافت کنید. همچنین با داشتن گلدن ویزا، نیازی به حضور و زندگی در این کشور ندارید.

دریافت اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق ازدواج، شما باید با یک فرد تبعه این کشور ازدواج کنید. این روش اخذ اقامت شرایط مربوط به خود را دارد که این شرایط و ضوابط عبارتند از:

 • اثبات تابعیت کشور اسپانیا فردی که می خواهید با او ازدواج کنید.
 • اثبات درآمد مناسب و تمکن مالی فرد انتخاب شده برای ازدواج
 • ارائه گواهی عدم منع ازدواج یا گواهی تجرد فرد متقاضی
 • ازدواج صوری و صرفا برای اخذ اقامت کشور اسپانیا نباشد.
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی و سلامت روان هر دو طرف
 • فرد متقاضی باید به صورت قانونی به مدت 5 سال در این کشور زندگی کند.

دریافت-اقامت-اسپانیا-از-طریق-ازدواج

دریافت اقامت اسپانیا از طریق تولد

دریافت اقامت اسپانیا از طریق تولد، فقط براساس خون می باشد و این کشور به روش خون تابعیت اعطا می نماید. بهتر است بدانید که والدین نمی توانند از طریق اخذ تابعیت برای فرزندان خود، پاسپورت یا تابعیت این کشور را به دست آورند. برای اخذ اقامت از طریق تولد، فرد باید یکی از شرایط زیر را داشته باشد.

 • حداقل یکی از والدین کودک، اسپانیایی باشد.
 • والدین کودک، هر دو دارای تابعیت اسپانیا باشند.
 • کودکان و افراد زیر 18 سال که توسط والدین اسپانیایی به فرزند خواندگی پذیرفته می شوند.
 • کودکانی که در اسپانیا متولد شده باشند ولی والدین آنها مجهول الهویه و نامشخص باشند.
 • اطفالی که در خاک کشور اسپانیا به دنیا می آیند ولی والدین آنها تابعیت هیچ کشوری را ندارند.

مدارک لازم برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق تولد از این قرار می باشند: گواهی ازدواج پدر و مادر، گواهی بیمارستانی که کودک در آن به دنیا آمده است، پاسپورت والدین و گواهی عدم سوء پیشینه والدین.

دریافت-اقامت-اسپانیا-از-طریق-تولد

دریافت اقامت اسپانیا از طریق پناهندگی

دریافت اقامت اسپانیا از طریق پناهندگی، یکی دیگر از راه های مهاجرت به این کشور است زیرا اسپانیا عضو کنوانسیون پناهندگان (ژنو) می باشد. این روش غیر قانونی است و به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا خطرناک است و مشکلات زیادی سر راهتان قرار دارد. خطرات و مشکلاتی مانند: ناتوانی در بازگشت مجدد به کشور خود، ناتوان بودن در پیدا کردن کار، خطرات پیش رو در سفرهای قاچاقی و غیرقانونی، برخورد با افراد کلاهبردار و سودجو، عدم تحصیل در مدارس و دانشگاه های کشور مقصد تا زمان دریافت تابعیت، زندگی در کمپ های پناه جویان و شرایط سخت، … . جدا از تمام این مشکلات و مسائل، ممکن است بعد از پناهنده شدن و مهاجرت از این طریق، شما نتوانید مجوز پناهندگی از اسپانیا دریافت کنید و مجبور به خروج از کشور شوید.

مدارک لازم برای دریافت اقامت اسپانیا

برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق هر یک از روش ها و راه های گفته شده، شما به یک سری مدارک و اسناد نیاز دارید که باید آنها را آماده کنید و ارائه دهید. دقت داشته باشید، وجود هرگونه نقص و اشتباه در مدارک و اسناد مورد نیاز، می تواند باعث ریجکت شدن شما و رد شدن درخواستتان شود؛ پس سعی کنید مدارک خود را کامل و بدون کوچکترین نقصی فراهم و آماده کنید. مدارک و اسناد مورد نیاز برای اخذ اقامت کشور اسپانیا عبارتند از:

 • ارائه مدارک هویتی (شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت)
 • ارائه اسناد و مدارک لازم برای اخذ مجوز اقامت
 • کپی تمام صفحات پاسپورت
 • عکس
 • فرم تکمیل شده و امضا شده درخواست ویزا
 • اثبات تمکن و بودجه کافی
 • ارائه عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری
 • رسید پرداخت هزینه های مربوطه
 • داشتن بیمه درمانی با پوشش کامل در سراسر کشور اسپانیا اعم از بیمه دولتی یا بیمه خصوصی

در انتها شاید بخواهید شرایط دریافت اقامت ترکیه با اسپانیا و هلند را مقایسه فرمائید در این صورت می توانید روی عبارت اخذ اقامت ترکیه یا شرایط دریافت اقامت هلند کلیک کنید و به این مهم دست یابید.

5/5 - (3 امتیاز)
تماس با ما

شما همه روزه می توانید با شماره های مندرج در وب سایت با دفتر ترکیه یا ایران تماس حاصل فرمایید و سوالات خود را با ما مطرح کنید.

دفتر تهران


تهران – خیابان گاندی – نبش کوچه 23


02188721092
02188722027


09124265750
09129533282
09126147685

تلفن اینترنتی: 02191013237

دفتر ارومیه

خیابان خیام جنوبی ، نرسیده به میدان جهاد ، ساختمان بانک قوامین ، طبقه دوم ، واحد 8

04432235605
09143458121

دفتر استانبول

Atatürk, Zuhal Sk. No:1, 34500 Büyükçekmece/İstanbul

00905316839816