قبرس سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه است که بخش شمالی آن به گیتار شباهت دارد. ساکنین قبرس شمالی به زبان ترکی قبرسی صحبت می کنند که یکی از لهجه های ترکی استانبولی است. بیشتر ساکنان قبرس شمالی به زبان انگلیسی آشنایی دارند بنابراین گردشگران خارجی در این منطقه مشکلی از بابت برقراری ارتباط با بومیان منطقه نخواهند داشت.

پایتخت قبرس شهر نیکوزا است که بزرگترین شهر قبرس نیز می باشد و تقریبا در مرکز جزیره قرار گرفته است. در این مطلب در ناب هاوس قصد داریم شما را با مناطق گردشگری قبرس شمالی آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

قبرس به دلیل آب و هوای معتدلی که دارد در دنیا شهرت یافته است. همچنین این جزیره دارای تاریخ غنی و آثار باستانی فراوانی است که همه ساله تعداد زیادی گردشگر برای بازدید از این جزیره زیبا راهی این منطقه می شوند. قبرس در فصل مشترک سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده است.

از شهرهای مهم قبرس شمالی می توان به فاماگوستا، گیرنه و نیکوزیا اشاره کرد. آب  و هوای این جزیره در اکثر روزهای سال آفتابی است و مکان مناسبی برای ورزش های آبی، حمام آفتاب، دوچرخه سواری و بسیاری از تفریحات دیگر است که در این جزیره امکانات آن فراهم شده است.

دیوارهای تاریخی شهر فاماگوستا

این دیوارها به منظور حقاظت از شهر در برابر حملات دشمنان ساخته شدند و در ابتدا به صورت دیوارهای نازک و بلند ساخته شدند اما بعدها ونیزی ها بخش هایی را به این دیوارها افزودند تا بتوانند به راحتی برای حفاظت از شهر در برابر حملات عثمانی ها آتش پرتاب کنند. برج و باروهای مارتیننگو یکی از بهترین نمونه های معماری نظامی در قبرس شمالی است که در قرن 16 ساخته شده است.

شما می توانید بمنظور کسب اطلاعات مفیدتر در خصوص خرید خانه در فاماگوستا به صفحه مربوطه بروید و چنانچه با کسب دیتای بیشتر به خرید ملک در فاماگوستا ترغیب شدید با همکاران من در هلدینگ ناب هاوس برای انجام هماهنگی حضور شما در این قبرس تماس حاصل فرمائید.

بندر گیرنه

شهر گیرنه به بندر و قلعه ی تاریخی اش شهرت دارد و در سواحل شمالی قبرس واقع شده است. این شهر دارای یک بندر قدیمی است که کافه ها و رستوران های زیادی در اطراف آن واقع شده است و بهترین محل برای لذت بردن از غذاهای قبرس شمالی است. ما پیشنهاد می نمائیم مقاله ما در مورد سرمایه گذاری و خرید خانه در گیرنه قبرس را مطالعه فرمائید.

شبه جزیره کارپاس و کلیسای آندریس

شبه جزیره کارپاس در شمال شرقی قبرس واقع شده و دارای کیلومترها ساحل شنی است. کلیسای تاریخی آندریس یکی از جذابیت های این شبه جزیره است که معماری بسیار زیبایی دارد.

قلعه گیرنه

قلعه گیرنه در کنار بندر گیرنه بنا شده است و معماری آن به گونه ای است که واقعا ارزش بازدید را دارد. در داخل این قلعه جاذبه های دیدنی مثل کلیسای سنت جورج، آپارتمان های پادشاهی و کلیسای کوچک واقع شده است که بازدید از آن ها می تواند سفرتان را به یاد ماندنی کند. در موزه کشتی های شکسته یک کشتی بیشتر از همه توجه ها را بخود جلب می نماید که حدود 300 سال قبل از میلاد غرق شده و قدیمی ترین کشتی کشف شه در بستر دریا می باشد.

قلعه گیرنه قبرس شمالی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سرمایه گذاری در ترکیه و خرید ملک صفحه خرید ملک در استانبول را مشاهده کنید

شهر باستانی سولی

طبق شواهد باقی مانده از این شهر باستانی احتمالا در قرن ششم قبل از میلاد مسیح بنا شده است و یکی از 10 شهر تشکیل دهنده قبرس بوده است. با قدم زدن در این شهر باستانی ویرانه هایی را خواهید دید که زمانی توسط رومی ها ساخته شده اند.

قلعه سنت هیلاریون

از دیگر مناطق گردشگری قبرس شمالی قلعه سنت هیلاریون می باشد. این قلعه در شهر گیرنه ساخته شده و در ارتفاع 670 متری واقع شده است. به دلیل اینکه در ابتدا سنت هیلاریون در این قلعه سکونت داشته به این نام شهرت یافته است. این قلعه در سه طبقه ساخته شده است و طبقه فوقانی آن شامل پله های پیچ در پیچی است که به برج پرنس جان و خانه های سلطنتی منتهی می شوند. در این قلعه می توانید چشم اندازهای زیبایی را از گیرنه و روستاهای اطراف را مشاهده کنید.

مسجد لالا مصطفی پاشا

مسجد لالا مصطفی پاشا در قبرس تا قبل از حمله عثمانی ها و تصرف این کشور ، به عنوان کلیسا مورد استفاده قرار می گرفت و در آن تصاویر مختلفی ترسیم شده بود که با تبدیل شدن این مکان مذهبی به مسجد این نقاشی ها نیز از بین رفت . مسجد لالا مصطفی پاشا با قدمتی حدود 7 قرن یکی از قدیمی ترین ابنیه مربوط به قرون وسطی در منطقه فاماگوستا است و امروزه از جاذبه های گردشگری قبرس به شمار می آید.

این مسجد که در گذشته با نام کلیسای جامع سنت نیکولاس شناخته می شد به عنوان محلی برای عبادت و انجام مراسمات مذهبی مسیحیان بوده و برای تزئین و زیبائی آن از نقاشی های آبرنگی و مجسمه های مختلف استفاده شده بود . لالا مصطفی پاشا که از دیدنی های قبرس در شهر فاماگوستا می باشد با داشتن جذابیت های فوق العاده سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.

مسجد لالا مصطفی پاشا

قلعه بوفاونتو

این قلعه با ارتفاع 954 متری در فاصله ی 16 کیلومتری شهر گیرنه قرار دارد و بلندترین قلعه در منطقه می باشد که چشم اندازهای بسیار زیبایی دارد که به همین دلیل جزو مناطق گردشگری قبرس شمالی به حساب می آید. برای رسیدن به این قلعه تاریخی حدودا 45 دقیقه کوهنوردی باید انجام دهید. این قلعه در گذشت زمان دچار خرابی و فرسایش شده است اما با این حال معماری جذابی دارد که ارزش دیدن دارد.

ساحل لاک پشت

همه ساله در فصل تابستان لاک پشت های سبز رنگ زیبایی به این ساحل ماسه ای زیبا برای تخم گذاری می آیند. مردم قبرس برای تفریح و استراحت از این ساحل استفاده می کنند و توریست های زیادی را همه ساله به خود جذب می نماید.

قلعه کانتارا

قلعه کانتارا در سال 965 میلادی و در دوره بیزانس ساخته شده است تا در برابر حمله اعراب از شبه جزیره کارپاس محافظت کند. این قلعه در ارتفاع 610 متری بنا شده و دسترسی به آن نسبتا راحت است. این قلعه مناظر زیبایی رو به خلیج سالامیس، شبه جزیره کاراپاس و فاماگوستا و سایر بخش های قبرس شمالی دارد و بازدید از آن را توصیه می کنیم.

کلیسای بلاپایس

یکی دیگر از مناطق گردشگری قبرس شمالی کلیسای بلاپایس می باشد این کلیسا در روستای کوچک بلاپایس واقع شده که در 5 کیلومتری شهر گیرنه قرار دارد و اکثر آثار باقی مانده از آن مربوط به زمان پادشاهی هوگ سوم است. کلیسای بلاپایس در قرن 13 میلادی ساخته شده است و در طی قرن ها بر وسعت آن افزوده شده است و امروزه نمایانگر معماری جذاب گوتیک است.

کلیسای بلاپایس

شهر باستانی سالامیس

این شهر باستانی در ساحل شرقی قبرس شمالی قرار گرفته و یکی از مهمترین سایت های باستان شناسی و جاذبه های گردشگری قبرس شمالی به شمار می رود. سالامیس در قرن 12 قبل از میلاد مسیح بنا شده سالیان زیادی رشد و پیشرفت داشته است تا زمانی که در اثر زلزله، حمله اعراب و جزر و مد های دریا در قرن هفتم تخریب شده است. این شهر باستانی مملو از بناهای رومی و آثار بجا مانده از آن زمان است و تماشای آن برای تاریخ دوستان خالی از لطف نیست.

ساحل گلپسیدس

ساحل گلپسیدس با ساحل ماسه ای یکی از جاذبه های زیبای قبرس شمالی است که دارای کافه ها و رستوران های زیادی است و گردشگرانی که به تفریحات ساحلی علاقمند هستند بازدید از این ساحل را از دست نخواهند داد.

مسجد سلیمیه نیکوزیا

مسجد سلیمیه نیکوزیا یا کلیسای سنت سوفیا یکی از دیدنی های قبرس شمالی در نیکوزیا می باشد که به عنوان کلیسای آگیا صوفیا ساخت آن در سال 1209 آغاز شد و بعد از 78 سال در سال 1326 به پایان رسید. از قرن 16، زمانی که عثمانی ها کنترل جزیره قبرس را به دست گرفتند به مسجد تبدیل شد.. ادغام طراحی زیبای کلیسای قرون وسطی و طراحی ساده یک مسجد، فضایی خیره کننده به وجود آورده است.

مسجد سلیمیه نیکوزیا یکی از جاذبه های توریستی قبرس شمالی، درست در قلب شهر قدیمی نیکوزیای شمالی قرار دارد که قبلا کلیسای سنت سوفیا نام داشت. مسجد سلیمیه یا کلیسای سنت سوفیا بزرگترین و قدیمی ترین کلیسای گوتیک در قبرس می باشد. از آنجایی که مهمترین کلیسای قبرس می باشد، مراسم تاجگذاری پادشاهان در اینجا برگزار می شد.

مسجد سلیمیه نیکوزیا

کلیسای سنت بارناباس

این کلیسای زیبا در سال 1756 و در شهر فاماگوستا بنا شده است. قبر سنت بارباروس در این کلیسا قرار دارد و یکی از زیارتگاه های مردم یونایی قبرس شمالی است که در این منطقه ساکن هستند. کلیسای سنت بارناباس دارای کنبد های سفید رنگی است که جذابیت خاصی به این کلیسا بخشیده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره رایگان برای خرید ملک در قبرس شما عزیزان می توانید با شماره های 02188879479 و 02188876714 تماس حاصل نمایید. مشاوران ناب هاوس همه روزه آماده پاسخگویی به شما هموطنان عزیز می باشند.