یکی از عواملی مهمی که در خرید آپارتمان در استانبول می‌تواند نقش اساسی ایفا کند، میزان شارژ آپارتمان در استانبول می‌باشد. خریدار ملک در ترکیه باید از تمامی هزینه‌های جانبی ملک خریداری شده در ترکیه آگاه باشد. شایان ذکر است یکی از معیارهای آپارتمان‌های لوکس در ترکیه میزان شارژ دریافتی در قبال خدماتی عمومی و رفاهی برای ساکنین آن مجموعه می‌باشد. آپارتمان‌هایی که بصورت سیته‌های لوکس (مجموعه چند برج و آپارتمان) هستند اغلب به خاطر امکانات و تجهیزات رفاهی بیشتری که دارند دارای شارژ و عایدات بیشتری هستند، ساکنین این چنین مجموعه‌ها افرادی هستند که انتظار دریافت خدمات مازاد و لاکچری بیشتری می‌باشند. لذا خریدار ملک در ترکیه می‌بایست قبل از خرید و سرمایه گذاری آگاهی کاملی از میزان شارژ آپارتمان در مناطق مختلف شهری در ترکیه داشته باشد. در این مقاله شارژ آپارتمان نرمال و آپارتمان‌های سیته در شهر استانبول بررسی می‌گردد.

شارژ و عایدات آپارتمان در ترکیه به چه معناست؟

شارژ و عایدات هر دو واژه مترادف و هم معنی بوده و شامل خدمات عمومی در فضاهای عمومی، مشاعات، تجهیزات جانبی در آپارتمان‌ها می‌باشد که تحت عنوان شارژ یا عایدات از ساکنین مجتمع‌های آپارتمانی دریافت می‌گردد تا بتوان هزینه‌های مورد نیاز را برطرف کرد.

میزان شارژ در ترکیه چگونه محاسبه می‌گردد؟

شارژ آپارتمان‌ها در ترکیه می‌تواند سالیانه و یا ماهیانه حساب گردد که با تغییر متراژ ساختمان متفاوت حساب می‌شود. در ادامه به بررسی میزان شارژ در نواحی مختلف استانبول خواهیم پرداخت و می‌توان گفت این هزینه‌ها بر طبق روال خاصی حساب نمی‌شوند و در کل هزینه‌هایی هستند که برای ساختمان صرف می‌گردند.

هزینه شارژ آپارتمان در استانبول چقدر است

هزینه شارژ آپارتمان استانبول

برای خرید آپارتمان در استانبول شما باید به همه جوانب آن دقت کنید و حتی به کوچکترین موارد نیز توجه کافی داشته باشید تا بتوانید دقیقا طبق برنامه پیش بروید. فلذا در نظر داریم در مورد شارژ ماهیانه آپارتمان در استانبول صحبت کنیم زیراکه انتخاب استانبول برای بررسی میزان شارژ ساختمان‌ها می‌تواند به خوبی برای شما نقشه راهی باشد که این شهر نسبت به سایر شهر‌ها پر هزینه تر بوده و می‌توانید آن را به راحتی با سایر شهرها مقایسه کنید. در کنار هزینه‌های زندگی گاهی هزینه‌هایی وجود دارند که باید از قبل با آن‌ها آشنا بود تا بتوانید بدون ایجاد مشکل برطبق برنامه‌ای که برای خود اماده کرده اید کار را پیش ببرید. یکی از این هزینه‌های مهم، همانطور که گفتیم هزینه شارژ ماهیانه آپارتمان در استانبول می‌باشد به طوری که در برخی مناطق ان این هزینه شارژ گاهی به اندازه اجاره یک ماه است که در ادامه به صورت کامل و منطقه به منطقه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. بر اساس تحقیقات انجام شده در استانبول، به طور کلی شما بایستی به طور میانگین مبلغ شارژ ماهیانه را 160 لیر در نظر بگیرید. اما در مناطقی مانند بشیکتاش این شارژ ماهیانه تا مبلغ 475 لیر و در منطقه ساری‌یر حتی 540 لیر نیز اعلام شده است. همچنین در انتهای لیست منطقه فاتیح را داریم که میانگین ان 20 لیر برای هر ماه محاسبه شده است. البته باید در نظر داشت که شارژ ماهیانه در امکانات آپارتمان‌ها و مجتمع‌ها نیز تفاوت ایجاد کرده است، برای مثال می‌توان وجود نگهبانی و سازه‌های لوکس داخل مجتمع را نام برد. در این مطلب سعی کرده‌ایم که مناطق عمده استانبول را لیست کرده و به صورت میدانی از آنها تحقیق کنیم تا بتوانیم این مناطق را به صورت مرتب و طبقه بندی شده برای شما عزیزان آماده کنیم تا در حین خرید خانه در استانبول شما با کوله باری از آشنایی به این شهر وارد شوید.

میانگین هزینه شارژ

شارژ آپارتمان در استانبول

در ادامه به کامل کردن لیست خود پرداخته و اینگونه آن را تکمیل می‌نماییم که با وجود میانگین قیمت 160 لیر شارژ ماهیانه، منطقه ساری‌یر 650 لیر را برای میانگین قیمت شارژ برای خود ثبت کرده و پس از آن بشیکتاش با قیمت میانگین 475 لیر و بلافاصله با  400 لیر بیکوز قرار گرفته‌اند که با اختلاف از بقیه در ابتدای لیست ثبت شده‌اند. در محاسبه میانگین قیمت نیز توجه داشته باشید که متراژ خانه‌ها مورد توجه نبوده زیرا خانه‌هایی با متراژ بالا که در مناطق خوبی هستند قطعا میانگین هزینه شارژ را افزایش داده‌اند، اما در صورتی که بخواهیم یک قیمت میانگین برای هر متر مربع داشته باشیم می‌توانیم 14 و نیم لیر را اعلام کنیم.

برای دنبال کردن ادامه لیست به مناطق شیشلی و باشاکشهیر سفر می‌کنیم که به ترتیب 250 و 235 لیر را برای قیمت میانگین خود اعلام نموده‌اند. دقت کنید که علاوه بر موارد گفته شده که تاثیر در قیمت شارژ ماهیانه داشته‌اند باید بدانید که سن بنا نیز در این موضوع بی تاثیر نمی‌باشد.

پیشنهاد به شما : خرید خانه در استانبول

هزینه شارژ مناطق مختلف

مناطقی که بالای قیمت میانگین استانبول هستند تعداد بالایی دارند و تا کنون تعدادی از آن‌ها معرفی شده‌است. بنابراین این مناطق را نیز به مناطق بالای میانگین اضافه می‌کنیم:

  • بویوک چکمه جه 234 لیر
  • آتا شهیر 229 لیر
  • توزلا 209 لیر
  • ایوب 200 لیر
  • باکرکوی 194 لیر
  • چکمه‌کوی 194 لیر
  • اوسکودار 171 لیر
  • کادی‌کوی 165 لیر

هزینه شارژ

در ادامه سعی خواهیم کرد اسامی مناطق را به ترکی نوشته و قیمت‌هارا اعلام کنیم زیرا مناطقی که در بالا نام برده شدند بسیار نام آشنا هستند اما باقی اسامی را باید با تلفظ درست بشناسید تا بتوانید به راحتی این مناطق را در اینترنت نیز جستجو کرده و با آنها آشنا شوید و در صورتی که قصد بازدید آنها از طریق سفر را داشته باشید بتوانید با درست تلفظ کردن آنها به راحتی از شهروندان آدرس مربوطه را بپرسید، فقط توجه داشته باشید که در ترکیه حرف c با صدای جیم تلفظ میشود و حرف ş با تلفظ شین می‌باشد.

مطلب پیشنهادی : معرفی مراکز خرید استانبول

مناطق با شارژ ماهیانه زیر 100 لیر

30 لیر Fatih

45 لیر Sultangazi

52 لیر Bahçelievler

60 لیر Güngören

61 لیر Avcılar

69 لیر Beyoğlu

73 لیر Esenler

79 لیر Kağıthane

97 لیر Çatalca

98 لیر Bayrampaşa

99 لیر Maltepe

در ادامه برای کامل شدن لیست مناطقی که شارژ ماهیانه آنها زیر میانگین کلی قیمت استانبول است نام میبریم:

ترکیه شارژ آپارتمان

158 لیر Sancaktepe

148 لیر Bağcılar

148 لیر Kartal

141 لیر Silivri

140 لیر Zeytinburnu

139 لیر Ümraniye

135 لیر Esenyurt

131 لیر Beylikdüzü

131 لیر Şile

128 لیر Sultanbeyli

122 لیر Arnavutköy و Pendik

121 لیر Küçükçekmece

114 لیر Adalar

107 لیر Gaziosmanpaşa

البته توجه داشته باشید که این ارقام تقریبی و میانگین بوده و ملک مورد نظر شما با وجود اینکه در این مناطق باشد ممکن است با هزینه ای متفاوت برای شما معرفی گردد، برای مثال در منطقه اسن‌یورت و فاتیح مبالغی که اغلب به چشم میخورد 20 لیر میباشد در صورتی که میانگین دراین منطقه 30 لیر میباشد.

در کنار این ارقام مناطقی وجود دارند که شارژ ماهیانه آنها بیشتر از اجاره ماهیانه برخی از خانه‌ها می باشد.

برای مثال منطقه بویک دره و استینیه و ینی‌کوی از ساری‌یر, لونت و اولوس از بشیکتاش و چند محله دیگر مناطقی هستند که شارژ ماهیانه آنها تقریبا 1000 لیر در ماه می باشد.

پست پیشنهادی : جاذبه های گردشگری استانبول

عوامل موثر در محاسبه شارژ آپارتمان

توجه داشته باشید موارد بسیاری وجود دارند که در شارژ ماهیانه آپارتمان تاثیر دارند و اغلب دلیل بالا بودن این شارژ ماهیانه در اکثر مناطق خوب به دلیل وجود همه امکانات لوکس و لاکچری می‌باشد که متراژ بالا نیز بر آن تاثیر بسزایی دارد.

اگر بخواهیم به صورت کلی موارد تاثیر گذار در شارژ ماهیانه آپارتمان در استانبول را بیان کنیم اولین موضوع متراژ آپارتمان خواهد بود زیرا در مناطق باکلاس متراژ‌های خانه‌ها بسیار بالا بوده و سن ساختمان به مانند متراژ آن مهم نیست. در صورتی که در مناطق معمولی سن بنا مهمترین عامل می‌باشد.

در برخی موارد وجود نگهبان خود هزینه ای بسیار به شارژ ماهیانه آپارتمان در استانبول می‌افزاید زیرا که علاوه بر حقوق این نگهبانان می‌بایست محیطی برای زندگی آنها و همچنین هزینه‌های انرژی آنها نیز محیا و آماده شود.

در ادامه در نظر داریم عوامل موثر بر شارژ ماهیانه آپارتمان در استانبول و یا هر شهری از ترکیه را بیان کنیم.

عوامل مؤثر در شارژ ماهیانه آپارتمان

همانطور که گفتیم نگهبانی از اصلی ترین موارد می‌باشد که خود این نگهبانی میتواند به شکل 24 ساعته باشد و یا به شکل نیم روزی. علاوه بر نگهبانی مواردی هستند که نوعی نیاز به سرویس‌های ماهانه دارند و می‌توانند به خوبی نقش خود را در شارژ ماهیانه آپارتمان در استانبول نمایش دهند. برای مثال وجود آسانسور در آپارتمان امری ضروری است و نگهداری آن هزینه‌هایی دارد که عادی به نظر میرسند اما در نظر بگیرید که برخی ساختمان‌ها دارای آسانسورهای باربر و آسانسورهای عمومی هستند و همچنین برخی طبقات آسانسور شخصی داشته که شارژ آنها متفاوت خواهد بود. وجود استخر و سونا جکوزی را نادیده نگیرید که بخشی از ویژگی‌های یک آپارتمان خوب و لاکچری محسوب می‌شود و قطعا این چنین آپارتمانی نیاز به یک نگهبانی و لابی من دارد که حقوق آنها به صورت متوسط بین طبقات تقسیم شده و بعنوان شارژ ماهیانه آپارتمان در استانبول یاد میشود.

تفاوت مناطق مختلف استانبول

اگر به این شهر سفر کرده باشید قطعا تفاوت‌های موجود در بین مناطق مختلف را دیده اید و به خوبی با این شهر آشنا شده‌اید و می‌دانید که تفاوت‌های موجود در این ساختمان‌ها چه چیزی می باشد. در اصل می‌توانید به وجود فضاهای سبز ساخته شده در محیط و نگهداری آنها توجه کنید که خود شامل هزینه‌های باغبانی نیز می شود که این فضاهای سبز بیشتر برای مجتمع‌های مسکونی بسیار بزرگ انتخاب می‌شوند که هزینه‌هایشان نیز به چشم نمی‌آید زیرا تعداد واحد ها زیاد است.

خرید ملک در بشیکتاش استانبول

هزینه شارژها صرف چه چیزی میشود؟

در کل می‌توانیم بگوییم هزینه شارژ ماهیانه آپارتمان‌ها سعی بر زیبایی ساختمان را دارند. به همین سبب در صورتی که برای خرید آپارتمانی با مساحت بالا اقدام نمایید در اصل این را پذیرفته اید که هزینه‌های شارژ آپارتمان شما بالای هزینه شارژ میانگین باشد زیرا همانطور که گفتیم به ازای هر متر مربع 14 و نیم لیر ترکیه می‌باشد و این بدین معنی است که یک اپارتمان 100 متری در استانبول هزینه‌های شارژ سالانه ان 1400 یا 1450 لیر می‌باشد. حال به راحتی می‌توانید در نظر بگیرید که دلیل بالا بودن شارژ واحدی در منطقه شیشلی چرا در حدود 1000 لیر در ماه می باشد. زیرا که متراژ این مناطق بالا بوده و از انواع ویژگی‌های لوکس آپارتمانی بهره می برد که در این ویژگی‌ها چند لاین آسانسور, استخر و جکوزی, لابی‌من و نگهبانی جز پیش پا افتاده ترین موضوع‌ها می‌باشند.

نتیجه کلی

نکته قابل بحث این می‌باشد که شما بتوانید به راحتی ملک مورد نظر را برای خرید خانه در استانبول را انتخاب کنید، زیرا در شهر استانبول اختلاف طبقاتی بسیاری وجود دارد و این موضوع را نمی‌شود دور از این شهر متوجه شد. به طوری‌که هزینه‌های شارژ در منطقه ای شاید فقط 20 لیر در ماه باشد اما در منطقه‌ای بالاتر از اجاره‌های خانه‌های معمول تمام شود.

همچنین برای تکمیل شدن اطلاعات خود می‌توانید با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید و با بیان خواسته‌های خود به کارشناسان کمک کنید تا بتوانند به راحتی برای شما ملکی را انتخاب کنند و در صورت پسندِ شما ویژگی‌های مربوطه آنها از جمله شارژ ماهیانه آپارتمان در استانبول را برای شما اعلام خواهند کرد.